Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 218 of 218

Thread: 2010-2011 NHL season

  1. #211
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Boston a defilat de fiecare data acasa. Ba as zice ca i-au calcat in picioare in fiecare meci. Canucks au obtinut acasa numai victorii la limita. Will the Bruins edge out a win in the last game?
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #212
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    I-au calcat in picioare si acasa la ei.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  3. #213
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Congratulations Boston!Cei mai buni au castigat.S-a vazut diferenta intre o echipa care vrea cu adevarat cupa si una care doar are un 1st line genial.

    Tim Thomas>>>>>>>>>Roy,Hasek
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  4. #214
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Tot ce vreau sa spun e ca Vancouver si-a dorit la fel de mult cupa,doar ca au dat peste un portar care tocmai a reusit cel mai bun sezon din istorie la pozitia lui; Thomas a stabilit recordul in sv% al sezonului regulat,apoi in 2 meciuri 7(culmea game 7 in finala de conferinta si game 7 in finala de cupa Stanley) a bifat SO's,totul culminand cu un extraordinar .967 save % si 1.15 GAA pe parcursul celor 7 meciuri ale finalei. Am urmarit toate cele 3 meciuri din Boston,iar Luongo nu a fost in stare sa dea replici pe gheata, intotdeauna a lasat primul gol, de obicei de portar - fie 5hole,fie short side. Canucks au inceput exemplar meciurile 4 si 6,dar momentumul s-a evaporat rapid pentru ca la un capat al ghetii Thomas raspundea cu cate un big save,la celalalt Luongo le scotea din poarta. Stiu ca a avut si Louu 2 so's in finala, dar principala calitate a unui portar e sa fie consistent. In timp ce Luongo lua 17 goluri in 3 meciuri in Boston,Thomas isi tinea echipa la un gol diferenta in fiecare meci in Vancouver. Ca sa vezi ca si chestia asta pays off, cel mai usor meci pt Timmy a fost decisivul pentru ca Nucks au incercat sa nimereasca suturi perfecte sub bara sau la vinclu, rezultand in tot atatea suturi care nici macar nu s-au cadrat pe spatiul portii. Luongo care s-a facut din ce in ce mai mic pe parcursul finalei, a fost invins de executii simple .
    Am incredere in Schneider,imi pare un portar talentat care il poate inlocui pe Roberto chiar de la anul. Sa vedem insa daca si Canucks au curajul sa faca o mutare asa mare,orice s-ar zice au fost la 60 de minute de castigarea cupei..schimbari majore in roster n-ar trebui sa fie
    PS: iar a "nimerit" oracolul Don Cherry rezultatul . I-a mai scazut putin procentajul ala de 95%
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  5. #215
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    LOLLOLOLOLOLOLOL ...au avut Flyers curajul(sau prostia) sa faca primele mutari...i-au dat pe Carter si Mike Richards pt pachete de jucatori tineri+picks si l-au semnat pe Bryzgalov pe 9 ani . Daca mutarea lui Jeff Carter era asteptata, Mike Richards la Kings e adevaratul soc. Kings Kopitar-Mike Richards down the middle, good luck beating that combo
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  6. #216
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Don Cherry ii da pe Boston campioni.
    Quote Originally Posted by effect View Post
    PS: iar a "nimerit" oracolul Don Cherry rezultatul . I-a mai scazut putin procentajul ala de 95%
    Tocmai, chiar l-a nimerit. N-ai fost atent.

    Hai, ca imediat incep meciurile in pre-season.
    beleafer

  7. #217
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    http://www.cbc.ca/sports/hockey/stan...al-cherry.html

    E cineva dispus pentru un fantasy league cu prize pool?
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  8. #218
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    ok, aia n-am vazut-o, eu iti spuneam despre ce am auzit la TV la inceputul playoffs cand Don mergea pe mana Boston, daca s-ia schimbat parerea intre timp... asta e

    BTW nu am vazut niciun meci din finala, doar rezultatele.
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •