View Poll Results: Cine castiga grupa si nse califica direct?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Italia

    9 47.37%
  • Serbia

    6 31.58%
  • Irlanda de Nord

    0 0%
  • Slovenia

    0 0%
  • Estonia

    1 5.26%
  • Insulele Feroe

    3 15.79%
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 136

Thread: Grupa C

  1. #106
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    O parodie la un faimos show italian

  2. #107
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Fotbalul este un spectacol care trebuie sa se desfasoare, ca orice alt eveniment, in conditii de siguranta. Fara ele, e corect sa nu se dispute meciul.
    In conditii de siguranta si mai ales sa se joace corect.
    O sa fie o gluma reusita daca o patesc urat de la uefa pentru scandalul acesta, iar cand a fost vorba de cateva motive financiare pentru sarbi, nimeni nu s-a simtit de acolo de "sus".


    Delira, am inteles ca o parte din scandal a fost din cauza anormitor meciuri ale nationalei. E adevarat?


    Eu vreau sa-l felicit pe ala ce decupa plasa aceea. Cine merge in deplasari, stie prea bine cum a ajuns sa arate un sector oaspete. Platesti sa vezi un meci si ajungi intr-o cusca.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  3. #108
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GoPens View Post
    mai multa civilizatie ca in bucuresti era si in berlin pe vremea lu' adolf.

    prin anii '80 intelegeam ceva mai bine sarbeste ca si amu. fiind suficient de batran ca pe vremea aia lopatica si nisipul sa-si fi pierdut atractivitatea pentru mine, am vazut la televizor la sarbi, frumos pe rand cum s-a nascut cacialmaua, incepand cu veritabilul speech alu' milo pe kosovo polje, plus ce a urmat.
    problema-i ca p-atunci sarbii (sau mai bine zis, conducatorii lor, dar po****tia cu bucurie si entuziasm a pus botul) se simteau provocati si calcati pe sireturi cam de orice. chestia a escalat apoi pana ce s-a ajuns ca nici macar montenegrinii, care tot sarbi is, sa nu mai vrea sa fie in aceeasi tara cu ei.
    Tu chiar crezi ca avand sarbii alti conducatori ar fi fost alta situatia? Daca nu ar fi fost Milosevici nu ar fi fost probabil atata varsare de sange, insa pierderile teritoriale ar fi existat oricum, inclusiv Muntenegru(un stat practic mafiot, fara moneda proprie, cu un Euro adoptat unilateral).
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #109
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Scandalul a inceput 1 din cauza ca erau albanezi pe stadion , nu stiu cati dar erau , si 2 la mana Vladmir Stojkovic care a facut niste greseli impardonabile la meciulcu Estonia dar si din cauza faptului ca Stojkovic a plecat de la Zvezda la Partizan ca sa poata juca in CL ...stiu ca e ciudat dar la sarbi nu se uita prea usor asemenea lucruri
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  5. #110
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Tu chiar crezi ca avand sarbii alti conducatori ar fi fost alta situatia? Daca nu ar fi fost Milosevici nu ar fi fost probabil atata varsare de sange, insa pierderile teritoriale ar fi existat oricum,
    da. fara unu ca milosevic, s-ar fi putut imparti bosnia pasnic. dar dupa scandalul din croatia si slovenia, treaba era clara.
    pierderi teritoriale ale cui? serbei? sau yugoslaviei?
    inclusiv Muntenegru(un stat practic mafiot, fara moneda proprie, cu un Euro adoptat unilateral)
    pana una alta, muntenegru are perspectivele cele mai bune din regiune.
    dar poate-mi explici de ce-i ceva naspa sa ai euro ca moneda. io stau intr-un stat cu euro ca moneda si nu mi se pare de loc ceva naspa.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  6. #111
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GoPens View Post
    da. fara unu ca milosevic, s-ar fi putut imparti bosnia pasnic. dar dupa scandalul din croatia si slovenia, treaba era clara.
    pierderi teritoriale ale cui? serbei? sau yugoslaviei?

    pana una alta, muntenegru are perspectivele cele mai bune din regiune.
    dar poate-mi explici de ce-i ceva naspa sa ai euro ca moneda. io stau intr-un stat cu euro ca moneda si nu mi se pare de loc ceva naspa.
    vorbesti in necunostiinta de cauza dragul meu ... razboaiele au fost pierdute pe barba Serbiei nu pentru ca nu ar fi avut potentialul sa invinga ci pentru ca s-ar fi lasat cu varsare de sange mult prea mare .. Milosevic , asa nebun cum a fost el s-a gandit in primul rand la po****tie .. nu stiu daca iti spune ceva numele Vukovar sau Knin ... greseala lor este ca au bombardat Dubrovnikul de pe mare si de aici au inceput problemele sarbilor ... cu toate ca nu a fost ucis nici macar un singur civil ( asta in conditiile in care croatii macelarisera in Knin vreo 15.000 de sarbi restul gonindu-i din oras ) , au sarit marele state de fund in sus ca a fost bombardat un oras cu patrimoniu unesco ... si croatii atat au asteptat sa-si inceapa nestingherit treaba ... cu slovenia .. hmmm cu slovenia e simpla treaba astia s-au despartit pentru ca armata jugoslava nici macar nu se gandea ca va avea vreodata probleme cu slovenii , cand a inceput conflictul , armatei nici macar nu i s-a dat munitie sa traga ..au asteptat in garniozoane sa se potoleasca nebunii daaaaar Germania a jucat un rol crucial aici ... ei au fost cei care au sprijinit si finantat din umbra toata aceasta mascarada si normal ca marile state s-au luat dupa ei ...

    De bosnia , hmmmm imagineaza-ti ca pana la Tito nu a existat niciodata constiinta unui asa zis " popor bosniac "... cu totii stiau ca sunt sarbi din bosnia ..erau asa cum sunt banatenii in romania ....daca a exista republica banat asta nu inseamna ca a fost un stat istoric cu radacini proprii ... cam asa a fost si cu bosnia ...cum sa renunti la bosnia cand 60 % din po****tie erau crestini si 40 % musulmani ? iar bosniacii cu ajutorul croatilor au deportat si au casapit la sarbi pana au obtinut majoritatea procentuala pentru a declara statul ... avand in vedere ca 14 % din po****tia din bosnia is croati , nu a fost prea greu de realizat ... si cum puteai imparti bosnia pasnic in momentul in care sarbii bosniaci ortodoxi si bosniacii musulmani erau atat de amestecati ? uita-te si tu putin la deomografie .... http://upload.wikimedia.org/wikipedi...s_1991_bih.gif ia zi-mi cam cine ti se pare ca erau majoritari ?

    cat despre maimutele din Crna Gora .... aia ? daca si aia au perspective eu ma duc si ma impusc ... muntenegrinii nu traiesc decat din turism , turism care oricum este deschis doar pentru doua segmente : mafotii albanezi , si cei rusi ... in rest mai este bun ca stat de tranzit a diferitor "marfuri" ce trec din kosovo si albania in cele patru zari ...iar ca produse , de desfacere , depind exclusiv de sarbi ... pentru ca ei nu au nimic pentru a produce ... Muntenegru este doar munte si piatra ... fara niciun fel de fertilitate ..fara sarbi , muntenegrinii ar manca paie ... si totusi s-au despartit de sarbi ... de ce ?? pai pentru ca la referendum un vot " DA " pentru separare costa 200-300 de euro dat de catre albanezi ....cu atat s-au vandut oamenii ...iar despre ei se spune ca sunt de departe cei mai lenesi oameni vazuti vreodata ...insa si-ar vinde si majka de l-a nascut pentru un ban in plus ... sunt sarbi 100% insa sarbii din Serbia niciodata nu i-au placut prea tare ..de aceea nici nu s-a facut mare tam tam atunci cand si-au capatat independenta ....dimpotriva unii chiar s-au bucurat pentru ca muntenegrinii nu faceau altceva decat sa-i faca de rusine cu comportamentul lor atat de avar cand venea vorba de turisti si de a primii oaspeti
    Last edited by d_e_l_i_r_a; 15th October 2010 at 10:01.
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  7. #112
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Idealizezi, Bumbescule. Nu ca nu ai si dreptate. Despre meci, daca manifestarea...fara cuvinte de aseara a ultrasilor sarbi este o forma de mandrie national-ista, atunci cred ca-i mai bine cu forma romanesca, orala, "Noi nu ne vindem tara", chiar daca asta facem. Personal, indiferent de forma, inclin sa-i dau dreptate lui Tyler. Despre ultimul refugiu. In final, pe aici pe unde ma aflu eu, am avut posiblitatea sa ma cunosc si cu unii si cu altii. Un italian imi este cel mai bun prieten, iar sarbii sunt, in particular, ca si noi. Nu stiu daca se poate generaliza, dar asta-i experienta mea.
    Pentru Bumbescu: Eu doar am incercat sa parez ceea ce eu percep automatismele de gandire in sens pejorativ pe care le ai vis a vis de italieni. Cat despre sarbi am spus ca sunt ca si noi, din perspectiva pozitiva, facand referire si la faptul ca nu trebuie sa generalizam si ca trebuie sa ne privim semenii din perspectiva pozitiva a felului lor de a fi la nivel de colectivitate. In rest, m-am referit la ultrasii din tribune, care s-au purtat precum speciile de primate etichetate si de useri, aic, si care nu sunt un model sau o dovada de mandrie sarba si nicidecum nu m-am referit la natia in sine. Ca dovada si reactia presei sarbe si a federatiei vecinilor nostrii. Cam atat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #113
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Eu vreau sa-l felicit pe ala ce decupa plasa aceea. Cine merge in deplasari, stie prea bine cum a ajuns sa arate un sector oaspete. Platesti sa vezi un meci si ajungi intr-o cusca.
    "I-ai intrebat", cumva, si pe mortii tragediei de la stadinul Heysel ce parere au?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #114
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Serbia cere rejucarea meciului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #115
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    nema sanse..... citez aici un articol din "Belgrad 92 " Kakav æe biti epilog prekinute utakmice u Đenovi niko sa sigurnočæu ne moŸe da tvrdi, a kalkuliče se s nekoliko opcija.

    Nijedna od njih ne ide u korist načeg fudbala i samo je pitanje na koji naèin æe Evropska fudbalska unija (UEFA) sankcionisati divljanje grupe srpskih huligana u Đenovi.


    Care va fi epilogul intreruperii de la Genova cu siguranta nu poate fi anticipat si sunt luate in calcul diferite optiuni

    Nici unul dintre ei ( oficialii italieni ) nu vin in apararea fotbalului nostru , si singura intrebare este cate de drastica va fi sanctiunea UEFA impotriva violentelor comise de catre grupul de huligani sarbi la Genova

    sursa : http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=465398
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  11. #116
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GoPens View Post
    da. fara unu ca milosevic, s-ar fi putut imparti bosnia pasnic. dar dupa scandalul din croatia si slovenia, treaba era clara.
    pierderi teritoriale ale cui? serbei? sau yugoslaviei?

    pana una alta, muntenegru are perspectivele cele mai bune din regiune.
    dar poate-mi explici de ce-i ceva naspa sa ai euro ca moneda. io stau intr-un stat cu euro ca moneda si nu mi se pare de loc ceva naspa.
    Ma refeream la divizarea Jugoslaviei, evident.

    Hai ca m-ai amuzat cu Muntenegru si cu Euro.....e f interesant cum poti folosi ca moneda de stat euro, fara sa fii membru al uniunii monetare europene.
    Banuiesc ca tu nu stai in kosovo(alt mega stat ce foloseste euro, c-asa vrea muschii lui), deci comparatia cu muntenegru nu-si are rostul.
    Muntenegru e un stat mafiot, aflat pe marginea prapastiei, lovit crunt de criza.
    Economia tarii e in proportie covarsitoare "neagra", bucatica ce vine din turism inseamna f putin.
    De cand cu criza s-au stopat si toate proiectele imobiliare de pe coasta, asa ca nici macar turismul nu are sanse sa creasca.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  12. #117
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Ma refeream la divizarea Jugoslaviei, evident.

    Hai ca m-ai amuzat cu Muntenegru si cu Euro.....e f interesant cum poti folosi ca moneda de stat euro, fara sa fii membru al uniunii monetare europene.
    Banuiesc ca tu nu stai in kosovo(alt mega stat ce foloseste euro, c-asa vrea muschii lui), deci comparatia cu muntenegru nu-si are rostul.
    Muntenegru e un stat mafiot, aflat pe marginea prapastiei, lovit crunt de criza.
    Economia tarii e in proportie covarsitoare "neagra", bucatica ce vine din turism inseamna f putin.
    De cand cu criza s-au stopat si toate proiectele imobiliare de pe coasta, asa ca nici macar turismul nu are sanse sa creasca.
    Bumbescule dragi moj , pai stii ce ti-am spus despre Crna Gora ... si ce fac oamenii pe acolo ....cine nu traieste aproape de ei , nu aum sa stie ... stii ca era reclama aia de o dadeau in mod obsesiv si pe Eurosport si pe Discovery ...Montenegro .. discover the wild beauty .... e frumos , este salbatic dar din pacate nu numai in materie de natura .....
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  13. #118
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    http://www.gsp.ro/international/euro...ia-213348.html
    A venit si decizia,normala evident.

  14. #119
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Serbia castiga greu cu Irlanda de Nord scor 2-1 si reintra in calculele calificarii....

    Italia castiga greu in Slovenia scor 1-0 , printr-un gol marcat in minutul 73 de Motta

    1.Italia 13
    2.Slovenia 7
    3.Serbia 7
    4.Estonia 6
    5.Irlanda de Nord 5
    6.I-le Feroe 1
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #120
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Feroe -Slovenia 0-2
    Italia-Estonia 3-0

    1.Italia 16
    2.Slovenia 10
    3.Serbia 7
    4.Estonia 6
    5.Irlanda de Nord 5
    6.Feroe 1
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #121
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    I-le Feroe-Estonia 2-0 !!!

    1.Italia 16
    2.Slovenia 10
    3.Serbia 7
    4.Estonia 6
    5.Irlanda de Nord 5
    6.I-le Feroe 4
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #122
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Slovenia condusa acasa de Estonia scor 1-0

    Italia are doar 1-0 cu Feroe

    Serbia deschide scorul in Irlanda de Nord prin Pantelic
    Last edited by Lordul; 2nd September 2011 at 23:15.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #123
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Slovenia egaleaza 1-1 dar vine golul 2 al Estonienilor prin Purje
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #124
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    S-au terminat meciurile

    I-le Feroe-Italia 0-1 A.Cassano
    Irlanda de Nord-Serbia 0-1
    Slovenia-Estonia 1-2

    1.Italia 19
    2.Serbia 11
    3.Slovenia 11
    4.Estonia 10
    5.Irlanda de Nord 5
    6.I-le Feroe 4
    Last edited by Lordul; 2nd September 2011 at 23:45.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #125
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    italia se califica lejer...pe locul 2 probabil serbia
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #126
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Se califica serbia...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •