View Poll Results: Cine castiga grupa si nse califica direct?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Italia

    9 47.37%
  • Serbia

    6 31.58%
  • Irlanda de Nord

    0 0%
  • Slovenia

    0 0%
  • Estonia

    1 5.26%
  • Insulele Feroe

    3 15.79%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 136

Thread: Grupa C

  1. #85
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    mai multa civilizatie ca in bucuresti era si in berlin pe vremea lu' adolf.
    Da , ca niste oameni civilizati ar fi trebuit sa stea in banca lor insa sarbii nu prea stiu ce inseamna sa se calmeze atunci cand sunt calcati pe sireturi ...de aici li se trag si nenorocirile din ultimii 2o de ani
    prin anii '80 intelegeam ceva mai bine sarbeste ca si amu. fiind suficient de batran ca pe vremea aia lopatica si nisipul sa-si fi pierdut atractivitatea pentru mine, am vazut la televizor la sarbi, frumos pe rand cum s-a nascut cacialmaua, incepand cu veritabilul speech alu' milo pe kosovo polje, plus ce a urmat.
    problema-i ca p-atunci sarbii (sau mai bine zis, conducatorii lor, dar po****tia cu bucurie si entuziasm a pus botul) se simteau provocati si calcati pe sireturi cam de orice. chestia a escalat apoi pana ce s-a ajuns ca nici macar montenegrinii, care tot sarbi is, sa nu mai vrea sa fie in aceeasi tara cu ei.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Are legatura cu modalitatea de a rezolva situatia,diferita intre cazuri!Ce-i asa de greu de inteles???Pun pariu cu tine ca daca in locul sarbilor erau nemtii,meciul s-ar fi jucat pana la urma!Sarbii au fost provocati si de sicanele organizatorice...
    Eu prefer un babuin cu caracter decat un doct infam!Chiar si ultimul maturator iti poate da lectii de omenie,capacitatile intelectuale nu reprezinta un argument pentru a cuantifica valoarea intrinseca a omului.
    Iar cand spui ca huliganismul e un flagel european esti intr-o mare eroare!Nu stiu la cat sport te uiti tu dar mai ai de vizionat...
    Last edited by Sifodias; 13th October 2010 at 19:14.
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  3. #87
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    cornel, graiesti bine.
    nu cred ca trebuie dusa discutia catre teme legate de natiuni si razboaie de epurare etnica. aici e vorba mai de curand de acea mentalitate de ultras, nicidecum apanajul sarbilor, rod al unor atavisme tinand de necesitatea imperioasa de a varsa sange si poate si de nevoia de a fi vedeta spectacolului. ce pirlo, ce vidici?

  4. #88
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    totusi e un topic despre fotbal, cine se califica? eu zic ca slovenii vor pune probleme italienilor, sarbilor nu le prea mai dau sanse dupa infrangerea cu Estonia

  5. #89
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Are legatura cu modalitatea de a rezolva situatia,diferita intre cazuri!Ce-i asa de greu de inteles???Pun pariu cu tine ca daca in locul sarbilor erau nemtii,meciul s-ar fi jucat pana la urma!Sarbii au fost provocati si de sicanele organizatorice...
    Eu prefer un babuin cu caracter decat un doct infam!Chiar si ultimul maturator iti poate da lectii de omenie,capacitatile intelectuale nu reprezinta un argument pentru a cuantifica valoarea intrinseca a omului.
    Iar cand spui ca huliganismul e un flagel european esti intr-o mare eroare!Nu stiu la cat sport te uiti tu dar mai ai de vizionat...
    Au facut englezi acum ceva timp (bine muuult mai grav) si nu li s-a intamplat nimic nu? Nationalismul (daca asta a fost) fara un pic de inteligenta intodeauna degenereaza.
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  6. #90
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d_e_l_i_r_a View Post
    De cate ori ai fost in Serbia ? Ca sa vezi ce este si ce nu este ? Te rog sa-mi spui si mie treaba asta .... Ai fost vreodata sa vezi ce este pe aici ? sa vezi cati straini vin in weekend ( croati , austrieci , sloveni , bosniaci ) ca sa petreaca in cluburile din belgrad sau novi sad pentru atmosfera , preturi , ospitalitate , etc ? Sunt oameni la fel ca si tine ca si mine si noi toti ...Lasa superioritatea la o parte ca nu este cazul ...sincer. Vorbesti de resentimente intr-un mod aproape obsesiv... asa a fost intotdeauna in intrecerile sportive , si de data asta nici macar nu a fost ceva grav ... in viata de zi cu zi e cu totul alta mancare de peste ....esti un om cu multa cultura generala , dar cand vine vorba de Serbia mai documenteaza-te
    God, dar si Ted Bundy sau Nutu Camataru pot parea niste tipi de treaba daca bei o bere cu ei. Eu vorbesc nu de sarbii ca niste fiinte sociale cu care poti sa iesi la ''un suc'' sau sa le vizitezi muzeele, ci despre urmele pe care le-au lasat ei de la o vreme incoace in istorie: razboi, purificare etnica. Desigur, nu ei sunt singurii vinovati pentru toate nenorocirile care s-au intamplat in zona. Desigur, nu am in vedere tot poporul sarb, exista multi oameni onorabili & indivizi anturabili, eu vorbesc de categoria celor orbiti de cretinismul nationalist.

    Sarbii ca majoritatea popoarelor balcanice au o identitate istorica fragila. Au senzatia ca toata lumea conjura impotriva lor, ca ei au fost aparatorii ai crestinatatii si tot bla-bla-ul pe care il auzim si pe la noi prin ograda. Pe taramul asta se naste ideologia nationalista (care nu mai deloc aura inocenta din sec.19) care constituie pentru multi sarbi -care par cumsecade- grila politica dominanta. Nationalismul nu mai e demult doar o ideologie prin care-ti iubesti etnia & tara ci si o filosofie care legitimea ura, chiar crima. D'aia spun ca in Serbia exista un climat nociv si asa o sa fie multa vreme.
    Last edited by Tyler Durden; 13th October 2010 at 19:24.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #91
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Are legatura cu modalitatea de a rezolva situatia,diferita intre cazuri!Ce-i asa de greu de inteles???Pun pariu cu tine ca daca in locul sarbilor erau nemtii,meciul s-ar fi jucat pana la urma!Sarbii au fost provocati si de sicanele organizatorice...
    Eu prefer un babuin cu caracter decat un doct infam!Chiar si ultimul maturator iti poate da lectii de omenie,capacitatile intelectuale nu reprezinta un argument pentru a cuantifica valoarea intrinseca a omului.
    Mi-as fi dorit ca tu sa fi fost un simplu microbist italian (si care sa fi batut drumul pana la stadion dintr-un alt oras decat Genova), sa platesti bilet ca sa vezi un spectacol fotbalistic si, in loc de asta, sa asisti doar la intifada dintre huliganii sarbi si cativa mameluci de albanezi + fortele de ordine! Ai fi petrecut pe stadion un sfert de ora placut, incarcat de istorie, care te-ar fi ajutat sa depasesti dezamagirea privarii de spectacolul sportiv prin rememorarea nedreptatilor comise impotriva sarbilor de-a lungul vremii! Sau poate ca te-ai fi si solidarizat cu ei in cele din urma, nu?

  8. #92
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Are legatura cu modalitatea de a rezolva situatia,diferita intre cazuri!Ce-i asa de greu de inteles???Pun pariu cu tine ca daca in locul sarbilor erau nemtii,meciul s-ar fi jucat pana la urma!Sarbii au fost provocati si de sicanele organizatorice...
    Eu prefer un babuin cu caracter decat un doct infam!Chiar si ultimul maturator iti poate da lectii de omenie,capacitatile intelectuale nu reprezinta un argument pentru a cuantifica valoarea intrinseca a omului.
    Iar cand spui ca huliganismul e un flagel european esti intr-o mare eroare!Nu stiu la cat sport te uiti tu dar mai ai de vizionat...
    Nu ma mira afinitatile tale elective pentru babuini...
    Evident ca iti poate da lectii de omenie, dar sincer eu nu iau lectii de omenie de la unul ca Ivan ala. Avem valori diferite, deci si alte modele existentiale. Nu am de ce sa respect marile animale, am trecut de perioada adolescentei si de apologia vitalismului.
    Nu-ti face griji, nu eu sunt cel care se pricepe mai bine la cricket decat la fotbal dintre noi doi...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #93
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Ala ? ala e un fel de "Postasu`" de pe la noi ... Ivan Stojadinovic il cheama ... are gasca lui de "gropari" prin Novi Belgrad ...nu e prima data cand este certat cu legea a mai iesit o data prin presa la un derby intre Zvezda si Partizan
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Nu ma mira afinitatile tale elective pentru babuini...
    Evident ca iti poate da lectii de omenie, dar sincer eu nu iau lectii de omenie de la unul ca Ivan ala. Avem valori diferite, deci si alte modele existentiale. Nu am de ce sa respect marile animale, am trecut de perioada adolescentei si de apologia vitalismului.
    Nu-ti face griji, nu eu sunt cel care se pricepe mai bine la cricket decat la fotbal dintre noi doi...
    Ironia ta e de prost gust.Superioritatea pe care o afisezi este exemplul perfect al lipsei de bun simt si de respect pentru interlocutor...Cand spui ca huliganismul e flagel european e clar ca nu esti chiar in tema cu fenomenul fotbalistic in special si cel sportiv in general...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  11. #95
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu mi-am propus sa respect pe cineva care empatizeaza cu lucruri care ma dezgusta.
    Nu exista ironie de prost gust, ironia arata un rafinament al spiritului, rafinament la care e drept, babuinii nu au indeobste acces.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Iar esti in eroare,ironia de prost gust exista!Se numeste marlanie si e exact ceea ce faci tu acum!Respectul opiniei celuilalt(chiar daca nu ne place aceasta opinie,nu suntem de acord cu ea) reprezinta baza unui dialog civilizat.Cu atat mai mult,jignirile sunt apanajul unei superioritati prost inteleasa.Sa stii ca ai multe de invatat de la babuini!
    Last edited by Sifodias; 13th October 2010 at 20:43.
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  13. #97
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Iar esti in eroare,ironia de prost gust exista!Se numeste marlanie si e exact ceea ce faci tu acum!Respectul opiniei celuilalt(chiar daca nu ne place aceasta opinie,nu suntem de acord cu ea) reprezinta baza unui dialog civilizat.Cu atat mai mult,jignirile sunt apanajul unei superioaritati prost inteleasa.Sa stii ca ai multe de invatat de la babuini!
    Aia de care vorbesti tu nu mai e ironie, daca e de prost gust. E caterinca, e misto, dar nu ironie.
    Nu orice opinie merita respect, de ex. daca cineva ar face pe aici apologia canibalismului sau a pedofiliei tu ai dialoga la modul urban cu acel individ?
    Nu multumesc, am cu totul alte etaloane pedagogice, tine-i pentru tine!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Daca ar venii din partea acelor rugbysti uruguayeni care au recurs la canibalism dupa ce avionul lor s-a prabusit undeva prin Anzi,da,as accepta dialogul.De fapt dialogul trebuie acceptat cu oricine!Doar asa se pot depasii situatii insurmontabile si rezolva conflicte.E de un minim minomorum ca atacurile la persoana sau catalogarile jignitoare nu au ce cauta in opiniile unora ce se respecta reciproc.Pentru ca asa cum spunea Delira,si mare dreptate avea:Respecta si vei fi respectat!Si,as continua eu,jigneste si ti se va raspunde cu aceeasi moneda...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  15. #99
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Daca ar venii din partea acelor rugbysti uruguayeni care au recurs la canibalism dupa ce avionul lor s-a prabusit undeva prin Anzi,da,as accepta dialogul.De fapt dialogul trebuie acceptat cu oricine!Doar asa se pot depasii situatii insurmontabile si rezolva conflicte.E de un minim minomorum ca atacurile la persoana sau catalogarile jignitoare nu au ce cauta in opiniile unora ce se respecta reciproc.Pentru ca asa cum spunea Delira,si mare dreptate avea:Respecta si vei fi respectat!Si,as continua eu,jigneste si ti se va raspunde cu aceeasi moneda...
    Nu, eu am alta parere, nu trebuie sa fii tolerant cu intolerantii si prin urmare nu gust deloc incercarea asta de empatie fata huliganismul sarbesc (fenomen care face din intoleranta una din ratiunile sale de baza).
    Mai umbla un pic la verbele a veni & a depasi, ca nu e prea corect cum ai scris. Vezi, cam asta patesti cand inveti de la babuni...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    se ingroasa gluma. Tocmai am fazut la tv ca unii vorbesc la UEFA ca Serbia sa fie exclusa din competitie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    O noua dovada de nesimtire din partea ta!Nici macar acum nu ai invatat,ca asa ceva nu se face?Nu esti tu ala,care sa-mi scoata ochii cu asa ceva!Nu stii tu conditiile in care scriu eu sau starea mea fizica atunci cand o fac.Fiecare greseste,nimeni nu-i perfect asa ca mai bine ai vedea barna din ochiul tau...
    Treaba ta ca nu gusti,fiecare cu gusturile sale dar nu ma cataloga pe mine pentru ca pot lua in considerare si argumentele celeilalte parti.
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  18. #102
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    pai asta scrie si pe uefa.com
    The sanctions that are available to the Control and Disciplinary Body can be found in the UEFA Disciplinary Regulations, edition 2008, Article 14, and range from a reprimand or fine, up to a stadium closure or "disqualification from competitions in progress and/or exclusion from future competitions".

    The proposed date for the meeting of the Control and Disciplinary Body to hear this case is Thursday 28 October.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  19. #103
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by d_e_l_i_r_a View Post
    Deci stii bine despre ce este vorba Bumbescule ...si ma bucur ca poti vorbi si cunostiinta de cauza nu numai din auzite si din simpatia traditionala pe care romanii au avut-o fata de sarbi . Insamna ca ai vazut cum traiesc si felul in care lucrurile merg la ei .. eu una dupa an de zile de locuit acolo as putea spune ca am vazut mult mai multa civilizatie in Belgrad decat in Bucuresti si o ospitalitate si disponilibilitate la ajutor mai mare decat in Romania ...si un singur lucru vreau sa subliniez ... si asta am vazut , probat , trait ... sarbii niciodata nu se comporta agresiv daca nu sunt provocati sau daca nu au motiv .Da , ca niste oameni civilizati ar fi trebuit sa stea in banca lor insa sarbii nu prea stiu ce inseamna sa se calmeze atunci cand sunt calcati pe sireturi ...de aici li se trag si nenorocirile din ultimii 2o de ani...Tyler i-a catalogat ca fiind "giboni demonizati"...o spune intr-o totala necunostiinta de cauza sau hai sa zic cu indulgenta , dintr-un punct de vedere subiectiv ...exista o singura lege la sarbi care le acopera pe toate celelalte " respecta si vei fi respectat " ....
    Inafara de vamesi, care mi s-au parut niste brute, nu am am simtit niciun fel agresivitate, intr-adevar. Belgradul nu se compara cu Bucurestiul, iar oamenii par sa stie sa se distreze si sa-si traisca viata. Am cunoscut o familie de refugiati din Saraievo, in fine, fosti refugiati,oamenii o duceau f greu, erau f saraci, insa se comportau admirabil si lasau o impresie de mare noblete.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  20. #104
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    O noua dovada de nesimtire din partea ta!Nici macar acum nu ai invatat,ca asa ceva nu se face?Nu esti tu ala,care sa-mi scoata ochii cu asa ceva!Nu stii tu conditiile in care scriu eu sau starea mea fizica atunci cand o fac.Fiecare greseste,nimeni nu-i perfect asa ca mai bine ai vedea barna din ochiul tau...
    Treaba ta ca nu gusti,fiecare cu gusturile sale dar nu ma cataloga pe mine pentru ca pot lua in considerare si argumentele celeilalte parti.
    Hai ca te las, vad ca esti cam lup moralist si dintr-un atlet al dialogului neconditionat, incepi usor-usor sa-ti dai arama pe fata.
    Sante!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #105
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    El va fi tapul ispasitor, prins de politia italiana
    http://images.gazzetta.it/Hermes%20F...M--300x145.jpg

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •