View Poll Results: Cine castiga grupa si nse califica direct?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Italia

    9 47.37%
  • Serbia

    6 31.58%
  • Irlanda de Nord

    0 0%
  • Slovenia

    0 0%
  • Estonia

    1 5.26%
  • Insulele Feroe

    3 15.79%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 136

Thread: Grupa C

  1. #64
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d_e_l_i_r_a View Post
    va lipseste elementul cheie dragii mei ... uitati ca in Genova exista cea mai mare minoritate de albanezi din Italia , minoritatea albaneza fiind a treia din Italia ca numar ... ce ati vrea sa spun mai multe ? Totul a inceput de la faptul ca sarbii au avut bannere pe care scria "Ubi, ubi ©iptara" = Ucideti albanezii .... va las pe voi sa judecati
    Da si Albanezii s-au enervat si i-au atacat!!! Neah, mi s-a parut
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  2. #65
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Lucian, Go pens, Tyler@ Am spus: "nationalismul sarb, reprezinta unul din ultimele obstacole impotriva jugului economic vestic."
    Nu m-am referit la meciul de aseara, a fost un raspuns la faptul ca Lucian contesta acea "serbian pride". Asta chiar exista si nu imbraca intotdeauna forme grotesti.
    Si rezistenta sarbilor in fata modelului de dezvoltare propus de vest e chiar reala. Spre deosebire de noi, ei nu si-au facut praf toate fabricile, nu le-au transformat in mall-uri, industria lor inca functioneaza. Probabil ca functioneaza din inertie si in principal pt satisfacerea consumului intern, insa functioneaza. Anul asta economia Serbiei va fi pe crestere. Produsul intern brut al Serbiei, pe cap de locuitor, este aproape egal cu al Romaniei. Iar noi nu am avut razboi si suntem de 3 ani in UE.
    In plus, sarbii sunt probabil cel mai putin indatorat popor din Europa(Europa civilizata, nu pun la socoteala Albania). Au un acord cu FMI, insa sumele sunt f mici, iar po****tia uraste indatorarea la banci. Acolo nu exista situatiile disperate din Romania, unde oamenii isi pierd casele, sau sunt sclavi pe veci.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  3. #66
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Idealizezi, Bumbescule. Nu ca nu ai si dreptate. Despre meci, daca manifestarea...fara cuvinte de aseara a ultrasilor sarbi este o forma de mandrie national-ista, atunci cred ca-i mai bine cu forma romanesca, orala, "Noi nu ne vindem tara", chiar daca asta facem. Personal, indiferent de forma, inclin sa-i dau dreptate lui Tyler. Despre ultimul refugiu. In final, pe aici pe unde ma aflu eu, am avut posiblitatea sa ma cunosc si cu unii si cu altii. Un italian imi este cel mai bun prieten, iar sarbii sunt, in particular, ca si noi. Nu stiu daca se poate generaliza, dar asta-i experienta mea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #67
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    hai ca este interesant ce spuneti... eu imi permit sa nu spun nimic pentru ca se stie bine ce pozitie adopt in asemenea discutii
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  5. #68
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Miril@Nu are nicio relevanta daca tie iti plac sau nu sarbii. Faptul ca un macaronar iti devine imediat prieten, iar nu conteaza prea mult. Sincer, cred ca mai degraba ai muri de foame in Italia si ai fi tratat cu indiferenta daca ai fi la ananghie, decat in Serbia.
    Si nu uita cel mai important lucru.....pe ei comunismul nu i-a tampit ca pe noi, ei nu au avut generatii cu creierul spalat. Ok, a fost razboi, dementa nationalista, dar pe vremuri, atunci cand Romania era un lagar, ei erau liberi.
    Comunismul a degradat romanul, l-a transformat intr-o fiinta umila si fricoasa, lasa, gata de orice marsavie pt un profit material. Suntem un popor de fomisti, gata sa faca orice, oricat de degradant, pt o paine mai alba.
    Last edited by Bumbescu; 13th October 2010 at 16:59.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #69
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am inteles, te iei dupa moguli . Experienta personala, directa este o modalitate buna de cunoastere, caci restul intra in zona idiosincraziilor de tip colectiv, fara temei rational. Ex-ul meu a lucrat la nivel academic si in Suedia si in Italia, acolo unde lucreza si acum. Ghici unde a fost acceptata fara rezerve si aici ma refer la nivelul academic inalt? Eu cand am zis ca sarbii sunt ca noi, am luat partea buna a lucrurilor si nu invers, cum am impresia ca ai inteles tu. In razboiul acela atroce simpatia mea a fost si este de partea lor. Asta nu scuza si motiveaza manifestarile primitive de aseara, unde numai despre mandria sarba nu a fost vorba. Barbarie, da. Bumbescu, lucrurile nu sunt ori albe, ori negre de aceea trebuiesc vazute din perspectiva lui pro si contra, zic eu. Ma refer si la popoare, natiuni, etc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #70
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Produsul intern brut al Serbiei, pe cap de locuitor, este aproape egal cu al Romaniei.
    si era bine in fata acum 20 de ani.
    Au un acord cu FMI, insa sumele sunt f mici, iar po****tia uraste indatorarea la banci. Acolo nu exista situatiile disperate din Romania, unde oamenii isi pierd casele, sau sunt sclavi pe veci.
    asta din cauza ca erau obisnuiti cu o economie oarecum normala, in care inveti ca trebuie sa mai si dai inapoi. in romania, omul de rand n-are nici o treaba. nu citeste contractele de credit, iar cand le citeste nu intelege jumate si nici nu intreaba ce nu intelege. pune botul la oferte de genul "finantare pe 25 de ani cu rata de 5% pe primele 10 luni" si alte idiotenii.
    si iaca, totusi au ajuns in urma noastra si o data la cativa ani se mai rupe cate-o bucata din teritoriu. si in loc sa aibe serbia, muntenegru, macedonia si jumate din bosnia, is pe drumul cel bun sa mai piarda poate si vojvodina.
    acuma, "adaptatii" de la putere, la ei au priceput care-i treaba si au directionat tara catre UE. dar se pare ca nu-i de accord galeria lu' zvezda si partizan, ca doara-i impotriva "serbian pride". si in mod sigur cateva scandaluri pe stadion o sa le aduca kosovo inapoi.
    ce-o sa se intample, o sa arate cam asa: in serbia, baietii ajung la zdup, iar daca se supara uefa, serbia nu mai joaca fotbal de echipa nationala o perioada. asta-i tot. mare realizare.
    o sa le multumeasca jucatorii, care ar vrea sa se foloseasca de aparitiile la nationala sa se realizeze profesional si or sa-si descopere, pe termen lung, radacini croate, bosniace, montenegrine, macedone sau io stiu ce.
    si nici n-am vorbit inca de aia care cred ca-i super OK sa ameninti un jucator, ca s-o mutat la echipa rivala.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  8. #71
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Miril@ Povestea cu ex-a ta, nu demonstreaza decat eventual faptul ca italienii sunt suficienti de inteligenti pt a racola oameni valorosi. Nu cred ca e vorba de mila sau ajutor. Ci pur si simplu de "business".
    Go pens@ Am mai spus ca nu aprob ce au facut sarbii aseara(desi nici nu mi se pare ceva extraordinar sau ca meciul ar fi trebuit oprit).
    Spre UE vor si ei, dar nu taras, in genunchi, ca altii.
    Iar din punct de vedere economic, cred ca stau f bine, pt o tara izolata atatia ani.
    Referitor la pierderile teritoriale, aici se exagereaza si toata lumea incearca sa scoata in evidenta "greselile" sarbilor. Oricum ar fi fost sarbii si oricum s-ar fi comportat liderii lor, toate celelalte republici oricum s-ar fi separat, iar albanezii din Kosovo ar fi facut ce au facut.
    Last edited by Bumbescu; 13th October 2010 at 17:36.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #72
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    UE este o adunare de state care-s acolo de buna voie. cine n-are chef, poate sa-si vada d-ale lui. io unu, n-am nimica impotriva. daca se gaseste majoritate in RO samd, pentru iesit in UE, din partea mea, go for it. daca tot platesc vreo 50% impozit din salar, prefer ca din el sa se faca a 4-a banda la autostrada catre frankfurt, decat sa dispara in gara neagra a "fondurilor nerambursabile" pentru masuri de infrastructura, din care 10 ani nu se vede mai nimic, in europa de est.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Strict legat de evenimente,cred ca totul este foarte mult exagerat!Din ce tin eu minte suporterii olandezi au dezafectat vagoane intregi in Franta,au facut prapad pe stadione si prin orase si nu s-a facut asa mare tamtam!Supendarea meciului a fost o decizie fortata,multe alte partide desfasurandu-se dupa incidente mult mai grave!
    Din punctul meu de vedere,sarbii ca neam,au o anumita coloana vertebrala,un anumit caracter,o atitudine de a nu renunta nicioadata chiar cand sortii sunt potrivnici pe care mi-as dorii sa o aiba si neamul meu!Pentru asta ii respect si ii admir,lucrul asta neinsemnand faptul ca nu au si ei tarele si nebuniile lor.Nu sunt perfecti cum nici noi nu suntem cum nici italienii sau englezii,de exemplu,nu sunt...
    Probabil sunt frustrati si dezamagiti de repetatele nedreptati istorice ce s-au comis impotriva lor si cum nu au fost nicioadata niste diplomati...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  11. #74
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Strict legat de evenimente,cred ca totul este foarte mult exagerat!Din ce tin eu minte suporterii olandezi au dezafectat vagoane intregi in Franta,au facut prapad pe stadione si prin orase si nu s-a facut asa mare tamtam!Supendarea meciului a fost o decizie fortata,multe alte partide desfasurandu-se dupa incidente mult mai grave!
    Din punctul meu de vedere,sarbii ca neam,au o anumita coloana vertebrala,un anumit caracter,o atitudine de a nu renunta nicioadata chiar cand sortii sunt potrivnici pe care mi-as dorii sa o aiba si neamul meu!Pentru asta ii respect si ii admir,lucrul asta neinsemnand faptul ca nu au si ei tarele si nebuniile lor.Nu sunt perfecti cum nici noi nu suntem cum nici italienii sau englezii,de exemplu,nu sunt...
    Probabil sunt frustrati si dezamagiti de repetatele nedreptati istorice ce s-au comis impotriva lor si cum nu au fost nicioadata niste diplomati...
    Tu daca te urci intr-un autobuz si e un nene care se tot joaca cu niste pietre si mai arunca din cand in cand inspre tine cu una (tu neavand voie sa il dezarmezi, ca nah aia erau dupa un plexi) ai mai sta in autobuzul respectiv sau ai cobora?

    Oricum daca asta e modul lor de a-si arata nemultumirea fata de albanezi (si nu sunt doar niste huligani pe care ii gasim prin mai multe tari) e trist.
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  12. #75
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    chiar acum vorbeam cu un amic la serviciu in legatura cu ce s-a intamplat aseeara si mi-a dat un raspuns foarte simpatic : "trateaza omul ca pe un animal si sfarsi prin ajunge si el unul" ... cam asa au ajuns si sarbii la cate au inghitit insa credeti-ma ca imaginea este muuult mai deteriorata in presa decat in realitate ...cine a fost in Serbia stie despre vorbesc
    Last edited by d_e_l_i_r_a; 13th October 2010 at 18:16.
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  13. #76
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Eh, lasa, ca la scandaluri pe stadioane au fost mereu experti.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #77
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Bumbescu, tu le stii pe toate, mai ales de la distanta si ca deobicei. Am inteles, habar nu ai dar iti dai cu presupusul! Sa inteleg ca suedezii sunt mai putin inteligenti ? Idiosincrazia bat-o vina. Este inutil sa comparam meciul de aseara cu alte meciuri trecute, fiecare meci avand istoria lui contextuala. Li s-a dat specatatorilor, ma rog, sarbi, 25 de minute sa se linisteasca. Ce au facut ei, au continuat sa arunce cu torte sau cu ce au aruncat, in spatiul portarului italian, printre altele. Asta a refuzat sa mai stea in poarta aceea, din motive de siguranta si... asta este. Se stiu cazuri mult mai... inocente cu brichete unde arbitrul s-a aprins si a intrerupt meciul dupa nu multe momente de gandire. S-a terminat cu 3-0. Impotriva aruncatorilor de bricheta. Unii, atunci, erau de alta parere. Le convenea. Se vorbeste pe aici despre coloana vertebrala istorica a sarbilor. Aseara nu am vazut decat o masa de nevertebrate. Noroc ca nu fac confuzia dintre unii care se cred si altii care sunt. Sarbi adevarati.
    Last edited by miril; 13th October 2010 at 18:22.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #78
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mirile, cu tine nu se poate.....Eu am spus ca sarbii sunt mai primitori decat italienii si ca intr-un moment dificil te ajuta mai repede decat ar face-o macaronarii(nu mai vorbesc de nordici). Tu ai venit cu un exemplu oarecum departe de discutie, cu fosta-ti nevasta/prietena, cu o problema din mediul academic, cu o comparatie italieni-suedezi, fara nicio legatura cu subiectul.
    Am cunoscut si sarbi si italieni, am fost in ambele tari si o pot spune fara teama ca sarbii mi se par mult mai primitori, real primitori, nu la modul comercial, si ca iti dau senzatia ca te poti baza pe ei la nevoie. Mai bine o lasam balta....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    E usor sa jignesti omul pe internet,ascuns in fata monitorului!Mult mai greu ar fii,aflandu-te fata in fata cu macar unul dintre ei sa-i faci nevertebrate!Aroganta asta specifica unora ce se cred superiori este la fel de reprobabila ca si violentele altora!Dca tu consideri ca niste torte aruncate reprezinta o vatamare mai mare decat trenuri si orase devastate inseamna ca obiectivitatea nu-i punctul tau forte...Sarbii nu sunt in nici un caz mai rai decat alte natii celebre prin faptele lor de vitejie.Numai ca lor nu li se iarta nimic!Nu cred ca te-ai fi simtit nici tu bine daca erai intr-un tarc inconjurat de sarma ghimpata.Hai sa fim seriosi,chiar mai e posibil asa ceva???Ce rost avea o astfel de inflamare a situatiei?Ca intotdeauna in viata,adevarul este undeva la mijloc...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  17. #80
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Mirile, cu tine nu se poate.....Eu am spus ca sarbii sunt mai primitori decat italienii si ca intr-un moment dificil te ajuta mai repede decat ar face-o macaronarii(nu mai vorbesc de nordici). Tu ai venit cu un exemplu oarecum departe de discutie, cu fosta-ti nevasta/prietena, cu o problema din mediul academic, cu o comparatie italieni-suedezi, fara nicio legatura cu subiectul.
    Am cunoscut si sarbi si italieni, am fost in ambele tari si o pot spune fara teama ca sarbii mi se par mult mai primitori, real primitori, nu la modul comercial, si ca iti dau senzatia ca te poti baza pe ei la nevoie. Mai bine o lasam balta....
    Deci stii bine despre ce este vorba Bumbescule ...si ma bucur ca poti vorbi si cunostiinta de cauza nu numai din auzite si din simpatia traditionala pe care romanii au avut-o fata de sarbi . Insamna ca ai vazut cum traiesc si felul in care lucrurile merg la ei .. eu una dupa an de zile de locuit acolo as putea spune ca am vazut mult mai multa civilizatie in Belgrad decat in Bucuresti si o ospitalitate si disponilibilitate la ajutor mai mare decat in Romania ...si un singur lucru vreau sa subliniez ... si asta am vazut , probat , trait ... sarbii niciodata nu se comporta agresiv daca nu sunt provocati sau daca nu au motiv .Da , ca niste oameni civilizati ar fi trebuit sa stea in banca lor insa sarbii nu prea stiu ce inseamna sa se calmeze atunci cand sunt calcati pe sireturi ...de aici li se trag si nenorocirile din ultimii 2o de ani...Tyler i-a catalogat ca fiind "giboni demonizati"...o spune intr-o totala necunostiinta de cauza sau hai sa zic cu indulgenta , dintr-un punct de vedere subiectiv ...exista o singura lege la sarbi care le acopera pe toate celelalte " respecta si vei fi respectat " ....
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  18. #81
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ca si cum conteaza daca ai aruncat cu torte sau ai devastat trenuri. E indeajuns sa-i privesti -fara ochelari de cal- ca sa realizezi ca aia erau niste animale periculoase. Nu e nicio aroganta in a te considera superiori unor babuni, mai ales daca nu locuiesti la ZOO. Huliganismul este un flagel european, nu doar apanajul sarbilor. La sarbii e amplificat de faptul ca ei traiesc intr-un climat nociv, un climat al violentei & resentimentului istoric si de aici faptul ca sunt o pepiniera de dementi.
    Last edited by Tyler Durden; 13th October 2010 at 18:53.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #82
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Prietene, ce legatura are un meci Italia - Serbia cu trenurile, orasele devastate si tarcurile inconjurate de sarma ghimpata? (@Sifodias)
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  20. #83
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Lucian, Go pens, Tyler@ Am spus: "nationalismul sarb, reprezinta unul din ultimele obstacole impotriva jugului economic vestic."
    Nu m-am referit la meciul de aseara, a fost un raspuns la faptul ca Lucian contesta acea "serbian pride". Asta chiar exista si nu imbraca intotdeauna forme grotesti.
    Si rezistenta sarbilor in fata modelului de dezvoltare propus de vest e chiar reala. Spre deosebire de noi, ei nu si-au facut praf toate fabricile, nu le-au transformat in mall-uri, industria lor inca functioneaza. Probabil ca functioneaza din inertie si in principal pt satisfacerea consumului intern, insa functioneaza. Anul asta economia Serbiei va fi pe crestere. Produsul intern brut al Serbiei, pe cap de locuitor, este aproape egal cu al Romaniei. Iar noi nu am avut razboi si suntem de 3 ani in UE.
    In plus, sarbii sunt probabil cel mai putin indatorat popor din Europa(Europa civilizata, nu pun la socoteala Albania). Au un acord cu FMI, insa sumele sunt f mici, iar po****tia uraste indatorarea la banci. Acolo nu exista situatiile disperate din Romania, unde oamenii isi pierd casele, sau sunt sclavi pe veci.
    Hehe, ce bine le-a fost cand rezistau pe timpul razboiului rece si pompau occidentalii bani in ei.
    Vai ce duduie economia sarba! Iti dai seama, in curand o sa intreaca un stat multilateral dezvoltat asa cum e Romania.
    Plus ca duci discutia pe un taram tendentios. Adica jugul economic occidental este vinovat pentru si-au facut romanii praf economia si nu faptul ca majoritatea romanilor au furtul in sange? Nu politicienii, nu ''capitalistii'' valahi sunt vinovati, ci putredul Occident cum se spunea pe vremuri...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #84
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Ca si cum conteaza daca ai aruncat cu torte sau ai devastat trenuri. E indeajuns sa-i privesti -fara ochelari de cal- ca sa realizezi ca aia erau niste animale periculoase. Nu e nicio aroganta in a te considera superiori unor babuni, mai ales daca nu locuiesti la ZOO. Huliganismul este un flagel european, nu doar apanajul sarbilor. La sarbii e amplificat de faptul ca ei traiesc intr-un climat nociv, un climat al violentei & resentimentului istoric si de aici faptul ca sunt o pepiniera de dementi.
    De cate ori ai fost in Serbia ? Ca sa vezi ce este si ce nu este ? Te rog sa-mi spui si mie treaba asta .... Ai fost vreodata sa vezi ce este pe aici ? sa vezi cati straini vin in weekend ( croati , austrieci , sloveni , bosniaci ) ca sa petreaca in cluburile din belgrad sau novi sad pentru atmosfera , preturi , ospitalitate , etc ? Sunt oameni la fel ca si tine ca si mine si noi toti ...Lasa superioritatea la o parte ca nu este cazul ...sincer. Vorbesti de resentimente intr-un mod aproape obsesiv... asa a fost intotdeauna in intrecerile sportive , si de data asta nici macar nu a fost ceva grav ... in viata de zi cu zi e cu totul alta mancare de peste ....esti un om cu multa cultura generala , dar cand vine vorba de Serbia mai documenteaza-te
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •