View Poll Results: Cine va castiga finala BCR Open Romania 2010?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Juan Ignacio Chela (Argentina)

    10 71.43%
  • Pablo Andujar (Spania)

    4 28.57%
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 323

Thread: Open Romania 2010

  1. #1
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1

    Open Romania 2010

    A aparut lista provizorie cu jucatorii care vor evolua in septembrie la arenele BNR.

    http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=166679

    Din pacate, tabloul e destul de slab. Poate organizatorii reusesc sa acorde cateva invitatii ca sa putem vedea niste jucatori cu nume.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  2. #2
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Foarte slaba lista.

  3. #3
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    De parca anul trecut a fost mai bogata

    ATP 250: BCR Open Romania (Bucuresti), zgura, 450.000 Euro

    Entry list:

    1 Andreev, Igor RUS 28
    2 Hanescu, Victor ROU 32
    3 Almagro, Nicolas ESP 35
    4 Monaco, Juan ARG 42
    5 Seppi, Andreas ITA 43
    6 Montanes, Albert ESP 47
    7 Serra, Florent FRA 52
    8 Minar, Ivo CZE 64
    9 Fognini, Fabio ITA 68
    10 Greul, Simon GER 70
    11 Cuevas, Pablo URU 71
    12 Bolelli, Simone ITA 72
    13 Koellerer, Daniel AUT 73
    14 Crivoi, Victor ROU 78
    15 Gonzalez, Maximo ARG 81
    16 Rochus, Olivier BEL 84
    17 Hernandez, Oscar ESP 87
    18 Gil, Frederico POR 89
    19 Granollers, Marcel ESP 92
    20 Darcis, Steve BEL 93
    21 Gimeno-Traver, Daniel ESP 95
    22 Starace, Potito ITA 96
    23 Martin, Alberto ESP 97
    24 Luczak, Peter AUS 98
    25 Ramirez Hidalgo, Ruben ESP 99

    Crivoi era pe 78 atunci prost an a fost asta pentru el.
    Last edited by sannicola; 11th August 2010 at 14:31.

  4. #4
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Posibil ca Montanes sa mai ia un titlu aici,sper sa se impuna,daca nu,atunci Hane.Almagro cred ca vine doar in vacanta,la cum joaca de obicei ( adica slab) an de an aici.
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  5. #5
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M.I.B. View Post
    Posibil ca Montanes sa mai ia un titlu aici,sper sa se impuna,daca nu,atunci Hane.Almagro cred ca vine doar in vacanta,la cum joaca de obicei ( adica slab) an de an aici.
    Almagro nu o sa vina . Lista de mai sus este cea de anul trecut . Probabil o sa mai lipseasca 1,2 jucatori ( cei care ajung minim in turul 3 la Us Open ) .

  6. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Asa turneu,asa jucatori...

  7. #7
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    De parca anul trecut a fost mai bogata
    Jucatori cu nume (2009):
    Andreev, Almagro, Monaco, Serra, Bolleli, Rochus

    (2010): F. Mayer, Chela, Chardy, Granollers si Volandri.

    Nu se compara, dupa parerea mea.

    Au jucat in ambii ani Starace, Seppi, Montanes, Hanescu, Cuevas.

    Vreau sa cred ca Enoiu va aduce un jucator de calibru la arene anul asta. Un singur WC pt romani si doua pt straini. Daca Luncanu e mare "smenar" trece de calificari, nu ii trebuie invitatie. Acelasi lucru pt Crevoa sau Cruci.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  8. #8
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Jucatori cu nume (2009):
    Andreev, Almagro, Monaco, Serra, Bolleli, Rochus

    (2010): F. Mayer, Chela, Chardy, Granollers si Volandri.

    Nu se compara, dupa parerea mea.

    Au jucat in ambii ani Starace, Seppi, Montanes, Hanescu, Cuevas.
    Volandri a jucat si anul trecut deci ar intra si el la categoria "ambii ani".

    Andreev a ajuns un amarat de "alternate"... Deci nu e tocmai vina faimei turneului ca nu vine (desi cred ca va prinde si el un loc pana la urma). Pacat, anul trecut au fost ceva omuleti interesanti. Ma mir ca Gilles nu vine sa mai faca niste puncte pe zgura noastra. Daca nici nu acest entry list nu castiga Hanescu, atunci cand..
    Last edited by Icebox; 13th August 2010 at 04:09.

  9. #9
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Hanescu ar trebui sa castige anul asta. Avand in vedere ce jucatori vin eu cred ca poate sa castige.

  10. #10
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Vreau sa cred ca Enoiu va aduce un jucator de calibru la arene anul asta. Un singur WC pt romani si doua pt straini. Daca Luncanu e mare "smenar" trece de calificari, nu ii trebuie invitatie. Acelasi lucru pt Crevoa sau Cruci.
    Daca jucatori tai cu nume is asa "smenari" sa se inscrie la turneu, nu sa ceara WC. Lasa atatea WC la straini. sa le dea alor nostri. Oricum, si strainii care primesc WC vin si joaca in bataie de joc. Si gasquet era in top 10 acum cativa ani cand a venit si a plecat acasa in primul tur. Mai bine dadea wildcardul unui roman
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #11
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Daca jucatori tai cu nume is asa "smenari" sa se inscrie la turneu, nu sa ceara WC. Lasa atatea WC la straini. sa le dea alor nostri. Oricum, si strainii care primesc WC vin si joaca in bataie de joc. Si gasquet era in top 10 acum cativa ani cand a venit si a plecat acasa in primul tur. Mai bine dadea wildcardul unui roman
    Gasquet a venit de doua ori la Bucuresti. Prima data acum multi ani, cand nici nu era in top 100 si in 2008 cand a facut semifinale.
    Personal eu as vrea sa vad niste jucatori de top 50 decat pe Luncanu. Stiu ca se poate interpreta ca nu sunt patriot si ca nu imi doresc performante pt romani, dar asta imi doresc in momentul asta. Un Ferrero, Bellucci, Mathieu, Andreev sau chiar "batranelul" Moya pt mine par mai interesanti decat un roman de pe 200-300.
    In mod normal, Ungur si Copil ar trebui sa aiba WC pt ca vor fi convocati probabil la Cupa Davis si atunci nu vor avea nici macar sansa calificarilor. Asa ca Victor Crivoi sau Luncanu nu pot intra nici ei direct.
    Chiar nu vreau sa intru in vreo polemica, asta e parerea mea.

    Si uite, lista de WC-uri din 2000 incoace:
    09: Pavel, Copil, Luncanu
    08: Crivoi, Cruciat, GASQUET (Semifinale)
    07: Hanescu, Pavel, Santoro (Turul 1)
    06: Crivoi, Ionita, Sabau
    05: PUERTA (Sferturi), Pavel, Crivoi
    04: Ionita, Sabau, Albert Costa (Tur 1)
    03: Moraru, Sabau, Moldovan
    02: Moldovan, Hanescu, Trifu
    01: Pescariu, Trifu, Moldovan
    00: Sabau, Moldovan, Pescariu

    In general WC pt straini n-au fost deloc multe, dar jucatorii de top s-au respectat cat de cat (Puerta si Gasquet au fost fav principali in anii respectivi).
    Anul asta nu cred ca vom vedea cine stie ce jucatori speciali. Insa eu tot mai sper la o vedeta care macar sa aduca lumea la arene.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  12. #12
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Ieri butonand telecomanda am ajuns pe sport.ro si a aparut un promo cu BCR Open!! Si spunea ceva de genu: "BCR O.R. doar la sport.ro". Mi-am zis in gand "Ce dr**u?". Dau pe google si ce gasesc?!
    http://www.mediafax.ro/sport/sport-r...a-2010-6948971
    They gotta be fokkin' kidding us!

    Aaa, si cica Enoiu e entuziast .
    Last edited by adrian_str; 28th August 2010 at 10:03.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  13. #13
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    "În 2010, meciurile BCR Open Romania vor fi transmise de către cea mai mare televiziune sportivă din țară - Sport.ro. Suntem entuziasmați de această nouă colaborare, cu un canal dedicat sportului și o echipă pasionată de tenis care va reuși cu siguranță să transmită publicului telespectator toate aspectele acestui eveniment spectacol", a declarat Bogdan Enoiu, organizator BCR Open Romania.

    Nuuuuu!!!!!!!!!!!!!!

  14. #14
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    "În 2010, meciurile BCR Open Romania vor fi transmise de către cea mai mare televiziune sportivă din țară - Sport.ro. Suntem entuziasmați de această nouă colaborare, cu un canal dedicat sportului și o echipă pasionată de tenis care va reuși cu siguranță să transmită publicului telespectator toate aspectele acestui eveniment spectacol", a declarat Bogdan Enoiu, organizator BCR Open Romania.

    Nuuuuu!!!!!!!!!!!!!!
    Ba daaaaaa . Probabil cuplul Mironica/Chican se reface.
    Doamne, de cand imi doresc sa transmita sport.ro turnee de tenis. Daaaaaa!!!

    Ca o paranteza: oare o sa-i intrebe pe Borcea si altii ce parere au de turneul de la Bucuresti?
    <<Domnule Becali, cum vi se pare tragerea la sorti... de la Open Romania?>>
    <<Ii batem bah pe toti. Tiki-taka face Hanescu pe teren. Ahahahaaaaaa>>

    Ilie Nastase o sa fie invitat permanent, ca el e si stelist si fac emisiune de tenis-fotbal.
    Last edited by adrian_str; 28th August 2010 at 10:10.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  15. #15
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce bullshit!

  16. #16
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Mda ...
    Poate vor da 3 meciuri / zi , desi cred ca o sa ma insel ...
    Din ce imi aduc aminte tvr-ul nu transmitea mai multe de 2 partide / zi .

  17. #17
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Eu zic ca daca vedem o partida, sa fim multumiti.

  18. #18
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Daca o sa fie asa ... isi bat efectiv joc de noi ( nu ca ar fi prima oara ) , cei care urmarim ...

  19. #19
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    cand va aud...ce poti sa ceri la niste amatori care dau doar sf turneelor de masters plus vreo doua meciuri care se disputa la 2 noaptea intr-o saptamana?

  20. #20
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    oricat de mult urasc sport.ro, mai rau ca cei de la tvr nu poate fi. au distrus turneul asta de 5 ani. aveau doar 2 ore de emisie pe zi, iar daca meciul nu se termina..."o sa aflati rezultatul la stirile sportive".
    tin minte ca prin 2006 nu au dat meciul pavel-moya, ca sa dea ceva emisiune de doi bani. si antena1 a transmis in trecut turneu, dar si`au batut joc de el.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #21
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Cu un asemenea entry list HAnescu ar trebui sa castige turneul.Depinde insa si cat de departe va ajunge la Us Open

    cum plm transmite sport ro
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •