Page 3 of 65 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1350

Thread: Poli Timisoara 1921 - Avem Palmaresul!!!

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,017
    Reputatie
    1
    Hei .. polisti
    adaugati in palmares o victiorie contra Craiova azi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #44
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by malexoid View Post
    a fost chiar buna asta cu "iugoslava"...hai zi ca ai incercat sa faci o gluma, nu ma lasa sa cred ca esti chiar atata de...
    iugoslava e inrudite cu braziliana si peruana,si din cand in cand cu americana,mancatiash.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  3. #45
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Carlos Gambino View Post
    A meritat pentru noi...pentru voi sigur n-a meritat.
    esti penibil nu vezi ca numa tu si inca vreo 2 timsoreni se lauda cu un palmares cumparat...restu tac din gura ca stiu ei de ce ....
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  4. #46
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    esti penibil nu vezi ca numa tu si inca vreo 2 timsoreni se lauda cu un palmares cumparat...restu tac din gura ca stiu ei de ce ....
    Restul tac din gura din cauza ca n-au parteneri de dialog destul de emancipati mental,care sa priceapa toata tarasenia ce s-a intamplat la Timisoara de la venirea lui Zambon la carma Politehnicii si pana acum.Pana cand o sa intelegeti,va urez toate cele bune.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  5. #47
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    esti penibil nu vezi ca numa tu si inca vreo 2 timsoreni se lauda cu un palmares cumparat...restu tac din gura ca stiu ei de ce ....
    Las' că eşti tu un băiat inspirat şi te poţi lăuda cu un palmares nativ...dar care nu valorează nici cât 5 bani găuriţi cu tunul.
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  6. #48
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    esti penibil nu vezi ca numa tu si inca vreo 2 timsoreni se lauda cu un palmares cumparat...restu tac din gura ca stiu ei de ce ....
    Eshti penibil tu...tu nu vezi ce porumbei scoti pe gura?eu zic sa iti vezi tu de moldovenii tai, ca nu ai de ce sa iti dai cu parerea despre palmaresul nostru si ce inseamna el pt noi.Poate cand o sa te lase si ganditorul ,deocamdata se vede k....
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  7. #49
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by THE HUN View Post
    Res...n-au parteneri de dialog destul de emancipati mental...
    Nu ne fericiti si pe noi, astia, miticii, cu niscai meditatii de emancipare mentala? Nu de alta, da' poate pricepem si noi metempsihoza asta prin care sufletul polist s-a reincarnat in fulgerul bragadirist...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  8. #50
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Nu ne fericiti si pe noi, astia, miticii, cu niscai meditatii de emancipare mentala? Nu de alta, da' poate pricepem si noi metempsihoza asta prin care sufletul polist s-a reincarnat in fulgerul bragadirist...
    Ba da dar numai dupa ce inviati Carmen bucale si apoi mai vedem cu stelutza....
    https://t.me/pump_upp

  9. #51
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by malexoid View Post
    nu stiu limba sarba, cu toate ca mi-ar prinde bine uneori...
    a fost chiar buna asta cu "iugoslava"...hai zi ca ai incercat sa faci o gluma, nu ma lasa sa cred ca esti chiar atata de...
    Esti singurul care nu a "muscat"!Bravo! Pai cum nu stii sarba,asta era a doua limba care se vorbea la voi in vremurile alea nu de mult apuse,cand bisnita,pardon bussines-ul,era in floare!
    Dar totusi,ce limba se vorbeste prin Kuncz?Sau aia nu fac parte din republica voastra?
    Last edited by carlo; 13th November 2006 at 19:45.

  10. #52
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    De fapt ăia din Kuncz sunt d'ai noştrii şi ăia din Freidorf sunt rebeli...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  11. #53
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4ndr31 View Post
    Eshti penibil tu...tu nu vezi ce porumbei scoti pe gura?eu zic sa iti vezi tu de moldovenii tai, ca nu ai de ce sa iti dai cu parerea despre palmaresul nostru si ce inseamna el pt noi.Poate cand o sa te lase si ganditorul ,deocamdata se vede k....
    Parca candva incercati sa va aliati cu restul tarii impotriva Bucuresti-ului,acum va faceti "prieteni" peste tot?Dar asa cum spune hamsterutz,nu sunteti decat 2-3 care...din plictiseala...

  12. #54
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Parca candva incercati sa va aliati cu restul tarii impotriva Bucuresti-ului,acum va faceti "prieteni" peste tot?Dar asa cum spune hamsterutz,nu sunteti decat 2-3 care...din plictiseala...
    Eu personal nu am nimic cu moldovenii, dar sunt cativa care se plictisesc de echipa lor si incep sa spuna ce inseamna palmaresul pentru suporterii lui poli...nu sunteti decat 2-3 care ...din plictiseala
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  13. #55
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by THE HUN View Post
    Restul tac din gura din cauza ca n-au parteneri de dialog destul de emancipati mental,care sa priceapa toata tarasenia ce s-a intamplat la Timisoara de la venirea lui Zambon la carma Politehnicii si pana acum.Pana cand o sa intelegeti,va urez toate cele bune.
    ce tarsenie?ati adus fulgeru bragadiru la timisoara si vreti palmaresul fostei echipe? asta e tarsenie? nu... e doar milogeala
    Las' că eşti tu un băiat inspirat şi te poţi lăuda cu un palmares nativ...dar care nu valorează nici cât 5 bani găuriţi cu tunul.
    sunt mandru de echipa mea...de palmaresul ei oricat de mic...nu o iubesc pt ca a jucat in cupe europene sau etc...cum fac unii dintre voi . si mai bine un palmares mic decat unu cumparat....era fain sa cumparam noi palmaresul stelei cand vroia sa-l vanda becali si sa ne laudam cu el cum facetzi voi acuma .
    Eu personal nu am nimic cu moldovenii, dar sunt cativa care se plictisesc de echipa lor si incep sa spuna ce inseamna palmaresul pentru suporterii lui poli...nu sunteti decat 2-3 care ...din plictiseala
    chiar nu ma plictisesc...dar mi s-a parut penibil subiectu ....si am vrut sa-l citesc...si cand am vazut ce zic unii concetateni de-ai tai m-au luat durerile de cap
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  14. #56
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Nu ne fericiti si pe noi, astia, miticii, cu niscai meditatii de emancipare mentala? Nu de alta, da' poate pricepem si noi metempsihoza asta prin care sufletul polist s-a reincarnat in fulgerul bragadirist...
    Cand o sa cresti mare in haichiu,sa ne anunti si pe noi.Pana atunci treci si mai proceseaza niste produse ovine pe baza de calciu.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  15. #57
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    ahahaha! ipocrizia continua! bai, fcu politehnistilor, voua nu va e rusine sa va uitati in oglinda? in 2002 ati retrogradat in divizia c, dar in loc sa va pastrati onoarea, voi ati ales sa va amagiti sustinand o echipa adusa din alt oras (culmea, tocmai din bucurestiul mult iubit ). din pacate nu sunteti suporteri adevarati, ci doar niste profitori, prizonieri ai propriei neputinte in goana dupa "cupe si flori" ...

    ps: cica anul viitor se muta farul constanta la tg mures. echipa se va chema FC ASA farul tg mures. numele va suferi modificari an de an, iar la un moment dat se va ajunge la ASA tg mures. si hop, marea echipa a ASA-ului revine in prima divizia. uraaaaa! cu totii la stadion! hai armata! uitam de c-ta, de far, de chichi-michi si ne batem cu pumnul in piept ce mari si tari suntem. asta in conditiile in care adevarata ASA se zbate in divizia c sub denumirea de maris ... sesizati penibilul situatiei? astept injuraturile care sa-mi confirme ca nu ...
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  16. #58
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    ....era fain sa cumparam noi palmaresul stelei cand vroia sa-l vanda becali si sa ne laudam cu el cum facetzi voi acuma .
    Eu ştiu că era fain...astfel nu mai putea nimeni să vă acuze pentru că ieşiţi pe străzi după victoriile stelei in cupele europene.
    Vă recomand în continuare fuziunea prin absorbţie...Ascultă sfatul nostru, pentru că noi avem exeprienţă în fuziuni.

    PS
    Purandinho, mai trăieşti ? Văd că încă te roade pizma...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  17. 14th November 2006, 11:17

  18. #59
    sport legend Tony_Viola's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Tinutul Alb-Violet
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    orice echipa care vine si joaca in tricoul violet la timisoara e a noastra. INTELEGETI ODATA!!! nu poti compara tg mures cu timisoara si cu ce inseamna iubirea noastra pt tricoul violet si numele de poli. noi nu iubim persoanele juridice dupa care se judeca unii...noi iubim culoarea si numele atata tot. voi ar trebui sa sesizati cat de penibili sunteti voi iubind persoana juridica si nu principiile, culoarea si tot ce inseamna timisoara. iar pt suporterii stelutzei ar trebui sa stie ca stelutza lor originala e moarta daca o luam dupa criteriile voastre dupa ce a fost lasata sa dea faliment...ia mai taceti naibii din gura ca habar n-aveti ce-s aia suporteri...priviti suporterii de la manchester care si-au FORMAT un nou manchester care sa reprezinte principile pt care lupta aceasta echipa. voi bucurestenii nu aveti principii
    Last edited by Tony_Viola; 14th November 2006 at 17:20.
    POLI TM SI MAN UTD INTOTDEAUNA IN SUFLETUL MEU

  19. #60
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    gambino-bambino, tot un puschii ai ramas!

    tony-viola, no offense, dar mesajul tau este golanesc si plin de ipocrizii. te intreb ceva: ce ati face daca pica fcu in b si revine adevarata poli tm in a? iar va mutati tabara? exemplul fanilor lui fc united of manchester este bun. asa ar fi trebuit sa procedati si voi. sustineti-va echipa pana la capat, indiferent unde se regaseste ea, si nu incercati sa va amagiti cu fasaieli gen "tot ce e violet este al nostru" ...
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  20. #61
    incepator azzuro's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Frate, orice ai zice tot Bragadiru ramaneti. Un palmares se dobandeste pe TEREN, nu in birourile Balkan. Dar voi NU puteti intelege asta.
    PS: Propun tuturor oltenilor sa vina sa puna ban pe ban sa cumparam si noi vreo 3 titluri de campioana, vreo 5 cupe, si asa pentru variatie o cupa UEFA.

  21. #62
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    "Frate", orice ai zice tot 0-1 rămâne...cu Bragadiru, cu AEK, cu Dragăşani, cu cine vrei tu...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  22. #63
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by azzuro View Post
    Frate, orice ai zice tot Bragadiru ramaneti. Un palmares se dobandeste pe TEREN, nu in birourile Balkan. Dar voi NU puteti intelege asta.
    PS: Propun tuturor oltenilor sa vina sa puna ban pe ban sa cumparam si noi vreo 3 titluri de campioana, vreo 5 cupe, si asa pentru variatie o cupa UEFA.
    pune-ti ban pe ban si cumparati-va vre-un jucator ca va duceti inapoi la matineu! mie in locul vostru nu mi-ar arde de ironii

    PS: "frate" esti cu aia de culoarea si mirosul tau
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •