Results 1 to 9 of 9

Thread: A înscris şi a murit

  1. #1
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1

    A înscris şi a murit

    Cad fotbaliştii ca spicele! Duminică, în finala unui turneu din oraşul indian Bangalore, Cristiano Junior (Dempo) a marcat golul de 2-0 înainte de a se ciocni violent cu portarul lui Mohun Bagan. Atacantul în vîrstă de 24 de ani, cel mai cunoscut jucător străin din India, a murit la spital. Stop cardiac. "El ne-a oferit trofeul. Noi îi vom da soţiei corpul său. Nu-mi vine să cred", a declarat căpitanul lui Dempo. În aceeaşi zi, internaţionalul marocan Hicham Zerouali, 27 de ani, a decedat în urma unui accident rutier. Sîmbătă, el înscrisese două goluri pentru echipa sa, FAR, într-un meci de campionat. A doua zi a intrat cu maşina într-un pom, murind pe loc.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    am vazut si eu faza si cred ca portarul l-a lovit intentionat se vede clar cum i-a dat un pumn in fata
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    am vazut si eu faza si cred ca portarul l-a lovit intentionat se vede clar cum i-a dat un pumn in fata

    nu am vazut faza dar te intreb cum poate sa moara cineva pentru ca portarul ia dat un pumn in fata?
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  4. #4
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    se pare ca a murit din cauza unui stop cardiac....

    @zapada te rog citeste regulamentul :p nu ai voie sa dai quote la mesajul anterior
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #5
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Este ceva de groaza!!!! Mai multe nu pot sa spun pt. ca sincer va marturisesc ca a intrat in mine o frica care ma face sa renunt la fotbal!!!!
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  6. #6
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    A patit ceva portarul? Sanctiuni ceva???
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Nu asta e important!!! Oricum, daca gestul lui a fost intentionat il va avea pe constiinta pe acest jucator!!!!
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  8. #8
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Mai putin ma doar ca il va avea pe constiinta pe jucator... Daca e vinovat trebuie sa plateasca. Dar nu la federatie sau ceva de genu asta, LA TRIBUNAL
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #9
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Cred ca in ziua de azi , reactiilr unor jucatori fatza de alti jucatori , au inceput sa schimbe fatza sportului in general !!! Un motiv poate fi consumul de drog-uri sau alte stupefiante , ce nu pot fi controlate foarte usor , sau chiar rautatea care exista in anumite persoane nesportive !!! Este greu sa vezi cum un numar de sortivi , relativi foarte tineri , isi pierde viatza dintr-un motiv pe care altii cred ca sint defapt accidente(provocate de ei insisi) si nu le pasa deloc de persoanele din jur !!! Eu cred ca ar trebui sa se ia masuri mai drestice in sportul , pina cind nu va lua o amploare majora si nu mai poate fi controlata !!! Iar accidentele , cu adevarat intimplatoare ca acel a marocanului Zerouali , se pot intimpla oricind si oricui , dar acestea sint foarte putine !!! Oricum Dumnezeu sa-i binecuvinteze acolo unde se afla ei , si lumea sa-si deschida ochii bine ca daca nu i-au masuri acuma , mai tirziu vor regreta din plin aceste lucruri negre din sport in general !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •