Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Are Steaua sanse mai departe in UEFA?

  1. #1
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1

    Are Steaua sanse mai departe in UEFA?

    Steaua nu poate sa termine pe locul 1 in grupa ci doar pe locul 2 sau 3

    Ar fi de preferat ca Steaua sa termine pe locul 3 in grupa deoarece ar juca cu una din cele 8 castigatoare ale grupelor UEFA.

    Daca Steaua termina pe locul 2 in grupa atunci va juca cu una din cele 8 echipe care se claseaza pe locul 3 in CL iar aceste echipe sint de obicei mai tari decat cistigatoarele grupelor UEFA.

    Echipele clasate pe locul 3 cunoscute pina azi sint urmatoarele:
    Valencia
    Panatinaikos Atena
    Sahtior Donetsk
    Fenebrace
    CSK Moskova

    si se va desemna azi
    Ajax Amsterdam
    Real Madrid / Levercusen / D Kiev
    Liverpol / Monaco / Olipiakos


    Parerea mea este ca daca Steaua termina pe locul 2 in grupa nu are sanse sa mearga mai departe in cupa UEFA deoarece majoritatea dintre eceste echipe sint mult mai bine cotate ca Steaua

    Sa speram ca Besiktas bate la Parma si atunci Steaua termina pe locul 3 in grupa indiferent de celalalt meci in grupa stelei.

    O sa vedem peste o saptamana ce noroc va avea Steaua?
    Last edited by Zapada; 8th December 2004 at 13:47.
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  2. #2
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    La nivelul la care a ajuns Steaua in Cupa UEFA toate echipele care sau calificat pentru primavara europeana sunt periculoase si nu cred ca poti considera niste echipe mai "abordabile" decat altele. Steaua a demonstrat ca este o echipa mare care poate face o figura buna si care poate bate orice echipa pe care ne-o aduc sortii.

  3. #3
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    hai sa fim seriosi!
    cele 8 echipe care vin in UEFA de pe locul 3 din CL, sint mult mai tari decit cele 24 care se califica mai departe din UEFA.
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  4. #4
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    OK iti dau dreptate dar asta nu inseamna ca Steaua nu are sanse in fata unei echipe care vine din UCL.

  5. #5
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    De exemplu Fenerbahce. Echipa venita din CL pe care eu o consider abordabila, fotbalul turcesc niciodata nu ma impresionat iar noi intotdeauna am fost peste echipele turcesti in confruntarile directe.

  6. #6
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Fiecare echipa are sansele ei. Daca Steaua va juca cum trebuie va invinge . daca se compara cu celelalte si-si plinge de mila ... nu are nici o sansa.
    Trebuie sa gindeasca pozitiv si sa puna osul la munca!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  7. #7
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    mai bine iese locul 2 ... desi mi-ar place un meci Steaua- Real Madrid asta daca Real nu se califica
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  8. #8
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    Steaua a demonstrat ca pe Ghencea se poate bate cu orice echipa: Standar si Besiktas. Asa ca prima data sa vedem pe ce loc termina si pe urama ce adversar ar fi de preferat pt. Steaua.
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  9. #9
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adi_cta
    De exemplu Fenerbahce. Echipa venita din CL pe care eu o consider abordabila, fotbalul turcesc niciodata nu ma impresionat iar noi intotdeauna am fost peste echipele turcesti in confruntarile directe.
    iata ca Fenerbahce a batut ieri cu 3-0 pe M United iar dinamo a luat bataie de 2 ori de la M U in acest an!
    meciurile se vor juca tur retur si campioana turcilor este favorita ca sa nu mai vorbesc de celelalte echipe clasate pe locul 3 in CL in meciurile cu steaua.

    si eu doresc ca steaua sa mearga mai departe dar hai sa fim realisti
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  10. #10
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Cred ca e prea mare diferenta de valoare intre steaua si celelalte echipe venite din CL (poate sahtior sa fie ceva mai accesibila) ptr ca steaua sa aiba sanse sa mearga in faza urmatoare; de fapt e prea mare decalajul intre divizia A si alte campionate si apoi sa nu uitam ca steaua a luat bataie de la echipa a doua a parmei care a luat bataie de la standard, pe care steaua a invins-o, ori asta denota o inconstanta care la nivelul asta se plateste cu eliminari.
    Last edited by Zebrone; 9th December 2004 at 13:04.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  11. #11
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Sahtior tocmai a batut pe Barca asa ca nu cred ca e "mai accesibila". Orice echipa e dificila, dar balonul e rotund, nu?
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  12. #12
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    nu se stie niciodata...mai exista buturuga mica...intotdeauna..dar nu este exclus..si aici..sa recunoastem..sansele sunt mai mari..sa nu mai mearga mai departe..de prima primavara..vom vedea
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

  13. #13
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    pai da, sahtior a batut barca, dar ce echipa a pus in teren barcelona? si apoi sahtior a luat bataie de la dinamu asa ca nu vad de ce nu i-ar bate si steaua?
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  14. #14
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    eu sper si doresc ca steaua sa termine pe locul 3 in grupa ca sa-i fie mai usor in turul urmator
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  15. #15
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    pai sa bata besiktas la parma si sa vedem ce transferuri face steaua in iarna asta si poate o sa vedem a 8-a minune a lumii
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  16. #16
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    daca turci bat la parma si e posibil sa bata, ar fi minunat
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  17. #17
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    pai daca parma joaca tot cu echipa a doua sunt sanse mari ca besiktas sa invinga, altfel del bosque e pe faras
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  18. #18
    sport legend tanita's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    STEAUA poate bate orice echipa in GHENCEA...
    sa asteptam tragerea la sorti
    FORZA STEAUA!
    GT

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    Cool

    posibil... sper si eu sa vina ziua aia in care fotbalul romanesc o sa fie undeva sus.. mda

  20. #20
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    steaua poate bate orice echipa in ghencea mai putin poli iasi
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Steaua a demonstrat ca poate sa joace f. bine atunci cand e motivata. Sansele sunt foarte mari. Pana la urma au doar de castigat....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •