Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Olteanul,stelistul si dinamovistul la molah

  1. #1
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0

    Olteanul,stelistul si dinamovistul la molah

    Un fan oltean, un fan stelist si unul dinamovist
    fiind intr-o tara musulmana ,sunt prinsi band o sticla de Jack Daniels, sunt arestati si aruncati in inchisoare pina la stabilirea pedepsei.In fine vine ziua judecatii, sunt adusi in fata molahului care le arata bunavointa, condamnandu-i la doar 30 de lovituri de bici dupa care vor fi liberi sa plece.Ba mai mult,spre norocul lor, in ziua respectiva era o mare sarbatoare musulmana, asa ca molahul ii da fiecaruia voie sa ceara ceva inainte de a fi biciuiti.

    Primul care urmeaza a fi biciuit este stelistul, care dupa ce se gindeste putin zice: "legati-mi o perna in spate".I se leaga perna, dar nu rezista decit la primele 10 lovituri dupa care se rupe, asa ca tot trebuie sa sufere celelalte 20 lovituri inainte de a fi dus pe brate singerind si plingind.

    Urmatorul este dinamovistul, care zice: "legati-mi 2 perne in spate".Dar nici macar cele 2 perne nu pot sa reziste decit la 15 lovituri, trebuind sa le sufere ca si stelistul pe celelalte.

    Ultimul care trebuia biciuit era fanul craiovean, dar inainte de a-si spune dorinta, molahul ii zice: "Esti fanul celei mai frumoase echipe din tara ta , cu cei mai loiali si pasionali suporteri, asa ca poti avea 2 dorinte!".Auzind asta oltenul spune: "eu vreau 100 de lovituri de bici in loc de cele 30."



    "Nu numai ca esti un om de onoare esti si foarte curajos" ii spune molahul, privindu-l cu respect."Daca 100 de lovituri sunt ceea ce doresti, atunci 100 de lovituri vor fi.Acum ai dreptul la cea de-a doua dorinta,deci care este?"
    "Va rog legati-l pe dinamovist in spatele meu"

  2. #2
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  5. #5
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    super bancul
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  6. #6
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Ce penibili suntetzi!
    Clau,Clau Clau Clau gool,Clau gool,Clau goooool!
    Attacking is the best defence!

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    nu-ti placu bancul?

    auzi mah, zau ca eu nu va intzeleg pe voi dinamovisti voi chiar n-avetzi demnitate si orgoliu in voi? :? Ai vazut bine cum va tratam noi ca pe ultimii oameni sau ca pe niste suboameni,ai vazut bine la ce tratament au fost supusi bucurestenii venitzi cu netzoiu?
    Eu aici nu intzeleg, cum de il pupatzi voi in fund pe Cl.Niculescu,Stoican,Grigorie &co.,cum vedetzi un oltean ,cum ii cadetzi in genuchi si incepetzi sa-i pupatzi partzile "ascunse"

    I-ati inurat si voi pe Danciulescu si Frasineanu care v-au si aratat ce meritatzi
    si imediat ati inceput sa-i aplaudatzi (cica si gheara ar fi avut "meritele" lui ).Ce fel de oameni,sint voi....
    Voi ii ridicatzi statuie lui Clau ? Atata lipsa de demnitate si mandrie nu se poate concepe.Zau, decat sa fiu ca voi, mai bine mor.

    Tu iti dai seama ce inseamna sa completeze si ala gasca de olteni de acolo? Pai aia crezi ca se vor indrepta vreodata? Iti spun eu ce vor face, vor bate barmani(cum l-au batut pe ala la Severin), vor umbla cu toate tarfele, alcool , aia sint sclavii netzoiului si niste BLATUITORI NOTORII cum voi nici nu va inchipuitzi. Vai de capul vostru ce va asteapta daca vine si asta. Anul trecut ati pierdut doar 7 meciuri consecutiv , anul asta o sa ajungetzi si mai rau, poate retrogradatzi odata sa scapam de mizeria voastra.
    Tine minte ce ti-am zis, daca nu se va intampla asa cum ti-am zis eu, inseamna ca eu nu ma pricep deloc la fotbal si nici la oameni si uite iti promit ca nu mai intru pe forum daca ma insel. Dar daca nu ma insel... promitzi si tu ca intri in fiecare zi si mi te adresezi cu
    " sarut mana stapane" ?

    Uite, mai vorbim noi si vedem daca am avut dreptate sau nu. Nu sint prezicator, dar bag mana in foc ca asta se va intampla la dinamo

    AI CURAJUL SA TZII PARIUL ASTA CU MINE ? :naughty:


  8. #8
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue, ai auzit de marea tragedie? A plecat Netoiu. Aproape ca m-am intristat precum Borcea in noaptea alba de la Sevilla din '86 cand am auzit asta. Dar e totusi bine ca e macedonul ala care nu ii lasa sa se ridice si acum il are aliat pe ********. Nu e rau.
    Asa pot sa merg si eu la injectie in loc de scaun electric dar sa ma lasa sa-i tin mana unui dinamovist in loc de mana mea.

  9. #9
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    sclavii lui raman acolo? daca da, atunci e bine

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pacala, era un thread de bancuri, dar nu te-ai obosit sa-l cauti... E, ce sa-i faci, probabil din cauza lenei...

  11. #11
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Bun bancu !
    AFC Red member

  12. #12
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue


    Tu iti dai seama ce inseamna sa completeze si ala gasca de olteni de acolo? Pai aia crezi ca se vor indrepta vreodata? Iti spun eu ce vor face, vor bate barmani(cum l-au batut pe ala la Severin), vor umbla cu toate tarfele, alcool , aia sint sclavii netzoiului si niste BLATUITORI NOTORII cum voi nici nu va inchipuitzi. Vai de capul vostru ce va asteapta daca vine si asta. Anul trecut ati pierdut doar 7 meciuri consecutiv , anul asta o sa ajungetzi si mai rau, poate retrogradatzi odata sa scapam de mizeria voastra.
    Tine minte ce ti-am zis, daca nu se va intampla asa cum ti-am zis eu, inseamna ca eu nu ma pricep deloc la fotbal si nici la oameni si uite iti promit ca nu mai intru pe forum daca ma insel. Dar daca nu ma insel... promitzi si tu ca intri in fiecare zi si mi te adresezi cu
    " sarut mana stapane" ?

    Uite, mai vorbim noi si vedem daca am avut dreptate sau nu. Nu sint prezicator, dar bag mana in foc ca asta se va intampla la dinamo

    AI CURAJUL SA TZII PARIUL ASTA CU MINE ? :naughty:


    Iti tin eu pariul Blue. Tu spui ca Dinamo va retrograda sau va pierde mai mult de 7 meciuri consecutive in campionat iar eu spun ca nu exista aceasta posibilitate. Insa nu vreau sa nu mai intrii pe forum asa ca alege alta pedeapsa pentru tine.

  13. #13
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Kirita, Fl Petre si Andone sunt prinsi pe acoperisul unei case in flacari din Craiova.Imediat pompierii sosesc la fata locului tinind o patura pe care sa sara cei de pe acoperis.

    Primul care se hotaraste sa sara pentru ca ceilalti erau speriati si ca sa dea un exemplu este andone, numai ca in ultimul moment pompierii trag patura si andone se imprastie pe asfalt saracu.

    Inca rizind pompierii ii striga lui fl. petre sa sara urmatorul.Sare, pompierii iar misca patura asa ca se face si el una cu asfaltul.

    Ultimul trebuie sa sara kirita, dar nu vrea cu nici un chip:
    "O sa miscati patura",le striga.
    "Nu o s-o miscam" i se raspunde
    "Nu va cred, nu am incredere in voi, o sa miscati patura din nou", striga kirita
    "Sari odata prostule" striga pompierii.
    "Bine sar",raspunde dinamovistul, "dar mai intai puneti patura jos si indepartati-va la cel putin 10 m de ea..."

  14. #14
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Andone il viziteaza pe Mircea Lucescu la Besiktas pentru a examina succesul echipei in campionatul din Turcia si pentru a pregati o strategie asemanatoare pt. dinamo.Asa ca il intreaba pe Lucescu cum a fost posibil sa aiba succes pe tot parcursul sezonului, atit in campionat cit si in uefa.

    Lucescu ii spune "pentru a-i pastra pe jucatori in forma maxima, trebuie pregatiti atit fizic dar si mental".Andone e nelamurit asa ca Lucescu ii spune ca obisnuieste,inainte de meciuri, sa le zica jucatorilor ghicitori.

    Ca sa-i exemplifice il cheama pe Pancu si il intreaba:"Fiul tatalui tau nu e fratele tau - cine este?" Pancu se gindeste putin si spune: " Pai e usor, eu sunt."

    Impresionat, andone se intoarce in Romania, hotarit sa puna in aplicare metodele lui Lucescu.Il cheama la el pe capitanul echipei, pe kirita si ii zice:"uite, de acum incolo o sa-i pregatesc pe jucatori si mental,am un test la care trebuie sa raspunzi". kirita da din cap si andone continua " fii atent, asta e intrebarea - fiul tatalui tau nu e fratele tau, cine este?"

    kirita se scarpina in cap si ii cere lui andone sa-l pasuiasca pina a doua zi la antrenament, cind ii va raspunde.andone e de acord asa ca totul e lasat pentru ziua urmatoare.

    Ajuns in parcare, kirita il vede pe danciulescu, care tocmai vroia sa se urce in masina.Alearga dupa el si ii zice:" asteapta putin, sa ma ajuti cu ceva.uite cum sta treaba, m-a intrebat antrenorul chestia asta foarte grea si trebuie sa-i raspund pina miine - este fiul tatalui tau, dar nu este fratele tau,cine este?"

    danciulescu sta putin in cumpana si ii zice "eu sunt", dupa care pleaca.

    A doua zi la antrenament, kirita foarte increzator in sine se duce la andone si ii spune ca stie raspunsul."Deci cine este?" il intreaba andone."A, pai este Danciulescu", zice kirita.

    Aproape instictual, andone reactioneza cu mare nervozitate la auzul raspunsului si striga "Nu idiotule!Este Pancu"

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    imi plac bancurile tale Cristi. Sa mai pui si altele

  16. #16
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    Iti tin eu pariul Blue. Tu spui ca Dinamo va retrograda sau va pierde mai mult de 7 meciuri consecutive in campionat iar eu spun ca nu exista aceasta posibilitate. Insa nu vreau sa nu mai intrii pe forum asa ca alege alta pedeapsa pentru tine.
    Nu spun neaparat ca retrogradatzi sau veti avea tot 7 infrangeri consecutive,desi n-ar strica SPUN CA VETI AVEA UN AN LA FEL DE SLAB SAU CHIAR MAI SLAB.

  17. #17
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Un fan craiovean si un fan dinamovist au un accident grav de masina.Ambele masini sunt complet distruse, dar ca prin minune niciunul dintre ei nu este ranit.

    Dupa ce reusesc sa se elibereze din masini, dinamovistul zice "Deci esti craiovean, interesant, eu sunt dinamovist.Si uita-te la masinile nostre, nu a ramas nimic din ele, dar noi suntem teferi. Asta trebuie sa fie un semn de la D-zeu ca trebuia sa ne intilnim si sa fim prieteni pina la sfirsitul zilelor.

    Craioveanul ii zice - "Sunt total de acord, este un semn de la D-zeu. Si uita-te la masina mea, complet distrusa,dar sticla asta de whiskey a ramas intreaga.Sigur D-zeu a vrut sa o bem ca inceput al prieteniei noastre si sa celebram faptul ca suntem in viata"

    Ii da sticla dinamovistului, care da din cap in semn ca e de acord, deschide sticla si ia citeva inghituri bune, dupa care i-o da inapoi craioveanului.Olteanul ia sticla si ii pune capacul dupa care i-o paseaza iar dinamovistului, care mirat il intreaba- "Tu nu bei?".
    "Nu...cred ca mai intai o sa astept sa vina politia"

  18. #18
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Un suporter dinamovist se duce la doctor sa afle ce e in neregula cu el.
    "Problema ta este ca esti gras" spune doctorul
    "As vrea si o a doua opinie" zice dinamovistul
    "Bine, esti si urit" ii raspunde doctorul

  19. #19
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    - Ce s-ar intimpla daca s-ar desfinta Dinamo?
    - S-ar dubla numarul suporterilor stelisti.

  20. #20
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    - Ati auzit ca Posta Romana a trebuit sa-si retraga timbrele pe care tocmai le scosese?
    - ?
    - Erau cu jucatorii lui dinamo si oamenii nu stiau pe care parte sa scuipe.

  21. #21
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    - Ce folosesc dinamovistii pentru contraceptie?
    - Personalitatea lor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •