Page 5 of 68 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1414

Thread: CSM Rm. Vâlcea

  1. #85
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ieri seara am aflat ca Bogdan Mocioaca s-a intor de la Brasov cu piciorul drept in ghips... entorsa.
    Va lipsi aproape o luna.
    Ce pacat.

  2. #86
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Care sunt obiectivele echipei pentru sezonul urmator ?

  3. #87
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Sa-i batem pe Dinamo II in Bucuresti
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  4. #88
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu te lua dupa Neamtu asta ca nu stie ce vorbeste. Obiectivul echipei (dupa spusele presedintelui Alin Trandafir) este clasarea in primele 6. Dar eu cred ca salvarea de la retrogradare ar fi cel mai realizabil obiectiv.

  5. #89
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Scuza-ma, n-am stiut ca tii si cu dinamo II
    Si pe craioveni mi-ar placea sa-i incingem un pic. Ca nu i-am mai prins demult. Oricum, avem sanse sa ramanem in serie. Sunt destule echipe slabe.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  6. #90
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Dupa declaratiile lui Mititelu, hU craiova are mari sanse de promovare. Si Craiova si CSM au loturi care nu spun prea mult, dar cine stie. Din punctul meu de vedere Petrolul Ploiesti au cele mai mare sanse de promovare.
    Cat despre Dinamo II, eu am auzit ca a fuzionat cu Unirea Alba Iulia.

  7. #91
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    nu va suparati daca eu continui sa numesc echipa din Rm Valcea "Chimia" . Sa inteleg deci ca sunt in aceeasi serie cu U Craiova si cu Petrolu ? Oricum, din ceea ce am citit eu, bugetul echipei nu vizeaza promovarea in A, el fiind constituit pentru ramanerea pe acest nivel.

  8. #92
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Numele "Chimia" are valoare sentimentala. Tin minte ca ma ducea tata la meciuri cu Steaua sau Dinamo si stateam pe scari, atat era de plin stadionul. Tata, de exemplu, tot "Chimia" ii zice. Au fost multi oameni atasati de acea echipa. Erau fotbalisti precum Carabageac, Preda, Cinca, Telespan, Gangu foarte valorosi. Cine stie, poate vom mai avea vreodata o echipa valoroasa in Zavoi.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  9. #93
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Si tata tot "Chimia" ii zice Neamtule, ce vremuri....

  10. #94
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    "Astăzi se încheie cantonamentul pe care echipa vâlceană de fotbal CS Municipal îl derulează în localitatea braşoveană Hărman, situată la 8 kilometri de municipiul reşedinţă de judeţ. Cazaţi la Pensiunea Dinasty (deţinută de fostul arbitru Lucian Măerean), departe de tentaţii, fotbaliştii antrenaţi de Adrian Furnică şi Cristi Lazăr „îndeplinesc” zilnic un program draconic: un antrenament tehnico-tactic, unul fizic şi ultimul, dupăa-amiaza, la sala de forţă. Până acum, în urma disputelor amicale susţinute, jucătorii Mocioacă şi Nica au fost nevoiţi să părăsească cantonamentul de la Hărman din cauza accidentărilor.

    Două victorii şi-o remiză

    În cursul săptămânii acesteaia, CSM-ul a disputat trei partide amicale, având „plus 7 în clasamentul adevărului”, aşa cum a glumit medicul Oane Dinescu. Cum s-a ajuns la acest plus 7 - două victorii cu 1 – 0 (în faţa Steagului Roşu Braşov şi Precizie Săcele) şi o remiză albă cu Forex Braşov. Astăzi, formaţia noastră va disputa ultima partidă amicală în turneul braşovean, urmând a întâlni gazdele de la Înfrăţirea Hărman. Tot azi, mare parte din lotul CSM va reveni în Râmnic, jucătorii din Bucureşti şi Piteşti urmând să stea acasă până luni.

    Pedeapsă în ture

    Antrenamentul de ieri dimineaţă al grupării din Zăvoi a fost unul foarte dur, fotbaliştii fiind puşi serios la treabă de principalul Furnică şi de secundul Lazăr. În ultima parte a întâlnirii s-au derulat mai multe miuţe 7 contra 7, gruparea învinsă fiind obligată la ture de teren drept pedeapsă." (Curierul de Valcea)
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  11. #95
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cam asa arata seria noastra:
    Divizia B Ser. II
    1. Universitatea Craiova (R)
    2. CS Otopeni
    3. Petrolul Ploiesti
    4. Rapid II
    5. Dacia Mioveni
    6. Dinamo II
    7. FC Caracal
    8. Minerul Motru
    9. Inter Gaz
    10. Juventus
    11. Inter Pitesti
    12 FCM Tirgoviste
    13. Dunarea Giurgiu (N)
    14. Poiana Campina (N)
    15. CSM Rm. Valcea (N)
    16. Minerul Lupeni (N)

    (R) = retrogradata din Div. A
    (N) = nou promovata din Dic. C

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Componenta seriei se va stabili abia pe 3 august, cand se va sti daca actualele divizionare A incep toate campionatul ....

  13. #97
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Componenta seriei se va stabili abia pe 3 august, cand se va sti daca actualele divizionare A incep toate campionatul ....
    Se pare ca unii in ca mai spera sa fuzioneze cu Nationalu'
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  14. #98
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Eu unul nu-mi doresc aceasta fuziune intre CSM si National. Uitati-va la Poli AEK Timisoara : ce public minunat si ce ehipa de 2 ani infiintata. Adevarata Poli Timisoara a retrogradat anul acesta in Div. C.
    In ceea ce priveste fuziunea dintre CSM si Chimia Rm. Valcea este imposibila. Palmaresul echipei Chimia nu poate fi preluat de nimeni.

  15. #99
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Nu, eu vorbeam de fuziunea Universitatii cu National. Edmond este unul dintre cei mai impatimiti fani ai Universitatii de pe forum, iar eu il tachinam.
    Vezi daca postezi numai aici? Nu-i cunosti pe forumisti
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  16. #100
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Eu am acces zilnic la internet de aproape 2 luni. Este evident ca nu puteam deveni AS al adreselor de pe internet in 2 luni. Daca vrei sa ma ajuti si pe mine da-mi si mie alte adrese si nu mai da "din gura" atata, sau macar spune-mi pe unde sa caut daca tu, un stelist adevarat nu vrei sa ajuti un dusman (adica un dinamovist la fel de adevarat). Aceasta adresa am descoperit-o intamplator, de exemplu.

  17. #101
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    NU esti ma dusman, ca doar tinem amandoi cu Valcea.
    Asta e singurul forum unde postez. Iar nu m-ai inteles, sau poate nu m-am exprimat eu bine. Ti-am zis sa citesti si sa postezi si la alte sectiuni din acest forum. Adica pe Intern, unde sunt discutii despre fiecare meci al etapei, poti sa intri pe Suporter la Dinamo sa vezi ce mai zic cateii tai etc. Asa o sa-i cunosti pe membrii forumului.
    Eu unul n-am timp sa vizitez si alte forumuri. Prefer sa citesc ziarele de sport si atat. Pe forumul asta am intrat de curiozitate si mi-a placut.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  18. #102
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Steaua - DINAMO 2-3
    M-am gandit ca poate nu va-ti uitat la a doua repriza si a-ti crezut ca a castigat sTeaua.
    :-)

  19. #103
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cat despre triunghilarul de sambata de pe stadionul 1 Mai sau Zavoi (cum dracu sa mai numeste), nimic interesant. FC Arges a aratat ca este o echipa cu experienta si nu va avea probleme in noua editie de campionat atata timp cat Sorin Cartu este antrenor. Elevii lui Emil Sandoi (Pandurii Tg. Jiu) au aratat ca mai au multe de invatat, si eu cred ca daca nu se pun la punct din mai multe puncte de vedere, vor lua bilete dus - intors in Divizia A. "Furnicile" de la CSM Rm. Valcea, dupa cum joaca nu vor avea probleme de a se mentine in "B", dar parca noi am spera o clasare in primele 3. Nerealizabil in momentul de fata.

  20. #104
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Da mai multe detalii despre triunghiularul asta, ca nu sunt la curent.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  21. #105
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Gata, am gasit

    Sambata, 30 iulie a.c., Stadionul Municipal din Zavoiul valcean a gazduit un interesant triunghiular fotbalistic la care au participat formatiile divizionare A, FC Arges si Pandurii Targu-Jiu si formatia valceana CSM. Eeste demn de remarcat faptul ca echipele din Divizia A au sosit la Ramnicu Valcea cu doar o saptamana inainte de debutul noii editii a Diviziei A. Meritul principal in aducerea cestor echipe la Ramnicu Valcea ii revine exclusiv presedintelui Asociatiei Judetene de Fotbal Valcea, Gheorghe Constantin, care, o data-n plus, a aratat ca este sustinatorul numarul unu al fotbalului valcean. Triunghiularul fotbalistic a debutatcu partida dintre FC Arges Pitesti si CSM Rm. Valcea. Mult mai bine asezati poe teren, fotbalistii pregatiti de Sorin Cartu au avut initiativa si timp de 45 de minute au avut o posesie superioara fata de valceni. Golul marcat de Marius Sava a venit firesc, asta dupa ce in debutul meciului, Tanasa a trimis mingea peste poarta. Nici cvalcenii n-au fost mai prejos, noile achizitii Pampea si Murineanu au avut o prestatie excelenta, iar Ciortan s-a jucat cu nervii spectatorilor ratand o ocazie monumentala, dupa ce a ratat intalnirea cu balonul chiar in careul de 6 metri al portii aparate de Bogdan Arges Vintila. In cel de-al doilea meci, spectatorii prezenti im tribunele au putut vedea la lucru doua echipe ce din sezonul viitor al Diviziei A ce va debuta Vineri, 5 august a.c., se vor duela cu granzii Campionatului National de fotbal. Asadar, FC Arges si Pandurii Targu-Jiu au etalat un joc frumos, placut ochiului, jucatori precum Prepelita, Preda, Buia, Lung sau Vancea ne-au aratata de ce acestia au rezistat mult timp in primul esalon fotbalistic al tarii. Golul marcat de Prepelita, paradele lui Stefan Preda, pasele lui Romica Buia, dar si incisivitatea atacantului de culoare al gorjenilor, Disney, au asigurat spectacolul intr-un meci destul de bun din punct de vedere calitativ. In ultimul meci, valcenii pregatiti de Adrian Furnica si Cristi Lazar au intalnit “pandurii” lui Emil Sandoi. La capatul unei dispute destul de incalcite, cu ocazii la ameble porti, cele doua combatante au terminat la egalitate, pentru valceni reusins sa marcheze Ovidiu Ciortan, in timp ce pentru gorjeni a inscris Vintilescu. Utilitatea acestui triunghiular fotbalistifc a fost extrem de importanta, deoarece antrenorii celor trei echipe participante au avut posibilitatea sa vada la lucru intreg lotul de jucatori si sa puna la punct lipsuile inainte de debutul noului sezon competitional din fotbalul valcean. Merita sa amintim cate ceva si despre prestatia celor patru cavaleri ai fluierului valceni, care au luat cateva decizii extrem de controversate, in special Bogdan Medrea si Teo Craciunescu. Ceilalti doi cavaleri ai fluierului, Adrian Comanescu si Daniel Demetrescu s-au achitat foarte bine de sarcinile avute4 pe parcursul celor trei reprize de fotbal. Un plus pentru minunati spectatori ai Valcii fotbalistice, despre care presedintele Gheorghe Constantin spunea: “Ma bucur enorm cand vad oamenii ca vin pe stadion. Doar asa putem creste in valoare, deoarece valcenii au vazut de-a lungul timpului fotbal de cea mai buna calitate in Zavoi. Sunt sigur ca inca din prima etapa a Diviziei B, in tribunele cochetului stadion Municipal isi vor face aparitie cateva mii de spectatori care vor fi alaturi de echipa noastra in dificila misiune de a ramane in cel de-al doilea esalon fotbalistic al tarii.” (Viata Valcii)

    PS: Asta zice ca e stadionu cochet. L-au aranjat astia? Ca ultima data cand l-am vazut era cam in paragina
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •