Page 3 of 68 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1414

Thread: CSM Rm. Vālcea

  1. #43
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Foarte importanta este implicarea Primariei in sustinerea echipei de fotbal. S-a decis ca Oltchim sa devina satelit al CSM-ului incepand cu sezonul viitor. Astfel, se incearca punerea bazelor unui club de fotbal puternic la Ramnicu-Valcea, club sustinut efectiv de oras.

    "Consiliul Local al municipiului Rm. Valcea a hotarat in sedinta de ieri 23 mai a.c., ca “terenul in suprafata de 27426 m.p, aferent Bazei Sportive Oltchim”, pentru desfasurarea activitatilor sportive, gratuit, pe o perioada de 10 ani. Conditiile ce trebuie indeplinite sunt:
    a) FC Oltchim se obliga ca pentru orice investitie sa ceara acordul primariei;
    b) terenul nu poate fi utilizat in alte scopuri;
    c) Baza Sportiva va putea fi utilizata de alte cluburi doar cu acordul Primariei;
    d) FC Oltchim va asigura terenuri de pregatire pentru grupele de copii si juniori ale CSM-ului, conform unui program de pregatire aprobat de reprezentantii celor doua cluburi;
    e) CSM va putea solicita gratis fotbalisti de la Oltchim, aceasta echipa fiind obligati sa-i cedeze fara pretentii, iar in cazul unui transfer, suma va fi impartita in mod egal de cele doua echipe;
    f)FC Oltchim se obliga sa intretina Baza Sportiva si chletuielile aferente." - Viata Valcii, 24 mai 2005
    My inner child beats up your inner child

  2. #44
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Sa fie intr-un ceas bun!

  3. #45
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    mult succes in div. B !
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  4. #46
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Forza Valcea. Ma bucura mult aceasta revenire. De acum o sa vin din 2 in 2 weekend-uri acasa ca sa vin la meci. N-am mai fost la meci in Zavoi de cativa ani, de cand juca Flacara. Pe Rarora nu cred ca am vazut-o in actiune. Sper sa nu se suprapuna cu zilele cand joaca Steaua
    @ cool rain:Tu stai in Valcea? Ii cunosti pe baietii din galerie? Io am fost coleg cu Florin Baiasu si ii stiu si pe verii lui. Unul din ei e seful galeriei, Cristi, sau cel putin era acum ceva timp.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  5. #47
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Io n-am mai fost la un meci in Zavoi de pe vremea Chimiei ... cred ca ultimu a fost Chimia - Steaua 0-4 ... nu stiu in ce an ...

  6. #48
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    @Neamtu: nu stau nici eu in Valcea si nici nu sunt pasionat de fenomenul ultras. Iar pe baietii din galerie poti sa-i aduci pe forum daca ii cunosti, facem aici front comun
    [QUOTE]Sper sa nu se suprapuna cu zilele cand joaca Steaua [QUOTE]
    Las' ca poate CSM-ul ajunge sa joace cu Steaua, asa ca o sa maiscapi de griji

    @Marius: Ti-ai mai spalat din pacate ca sustii echipa de la 200 de km distanta
    Last edited by Mario Di Lazi; 26th April 2007 at 09:54.
    My inner child beats up your inner child

  7. #49
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    Io n-am mai fost la un meci in Zavoi de pe vremea Chimiei ... cred ca ultimu a fost Chimia - Steaua 0-4 ... nu stiu in ce an ...
    Am fost si io la meciul ala
    Chimia Rimnicu Vilcea - Steaua Bucuresti 0-4 (0-1)
    0-1 Piturca '35, 0-2 Hagi '51, 0-3 Bölöni '68, 0-4 Piturca '88
    Last edited by Neamtu; 25th May 2005 at 16:41.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  8. #50
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Stiu si eu
    A fost in primavara lui '87, cand retrograda Chimia
    My inner child beats up your inner child

  9. #51
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    In etapa numarul 24 CSM a obtinut promovarea matematic, cu doua etape inainte de final .

    Seneco Novaci - CSM 0-0
    Oltchim - Petrolul Ticleni 0-0

    Clasament:
    1. CSM 18j 41p
    2. Chimia Craiova 18j 34p
    3. U II Craiova 18j 34p

    Etapa viitoare se disputa pe 3 iunie:

    CSM Rm. Vīlcea - Ştiinţa CFR Craiova
    U Craiova II - Sc Fotbal GP Craiova
    Armata Craiova - Senaco Novaci
    FC Olt Scorniceşti - Chimia Craiova
    Progresul Corabia, Oltchim Rm. Vīlcea şi Petrolul Ţicleni stau

    "Organizatorul de competitii al CSM, Jean Turmacu, a avut parte de un tratament special din partea oficialilor de la Senaco. In minutul 10, vilceanul a observat o posibila substituire de jucatori la gazde si l-a anuntat pe centralul intilnirii ca va face contestatie.
    Fotbalistul suspectat de Turmacu a fost inlocuit in minutul 70 al intilnirii, moment in care organizatorul de competitii a dorit sa isi realizeze planul. Unul dintre oficialii de la Novaci l-a scuipat si apoi l-a lovit cu pumnul in plina figura pe Turmacu. Acest incident va fi rezolvat de Comisia de Disciplina a Federatiei Romāne de Fotbal." - Gazeta de Valcea, 30 mai 2005

    In urma incidentelor de la Novaci este posibil ca CSM sa castige meciul la masa verde, dar, indiferent de decizia FRF, Valcea nu mai poate rata promovarea

    Let's start the party
    My inner child beats up your inner child

  10. #52
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1

    CSM castiga la masa verde

    "Contestatia depusa de Jean Turmacu, delegatul echipei de fotbal CSM Rm. Valcea, la finalul meciului de la Bals, contra formatiei Senaco Novaci, a fost admisa de catre Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal, astfel ca scor omologat al acestei dispue este de 3-0 in favoarea valcenilor..." - Viata Valcii, 1.06.2005
    My inner child beats up your inner child

  11. #53
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Vineri, in penultima etapa a Diviziei C:

    CS Municipal - Ştiinţa Craiova 3 - 0 (0-0)
    Ioniţă (min. 55), Ov. Ciortan (min. 60), Lepădatu (min. 62)
    CS Municipal: Cārstina - Ioniţă (Creangă, min. 85), Cumpănaşu, Balaci, Mocioacă, Roşca, Bolciu, Lepădatu, Marinescu (Melcea, min. 75), L. Pufu (Costea, min. 70), Ov. Ciortan.

    Universitatea II Craiova – Ş.F. „Gică Popescu” 0 - 0
    Armata Craiova - Senaco Novaci 3 - 1
    FC Olt Scorniceşti - Petrom Chimia Craiova 3 - 1
    Oltchim Rm. Vālcea, Progresul Corabia şi Petrolul Ţicleni au stat

    Clasament:
    1. CSM 19j 35-11 44 pct
    2. U II Craiova 19j 32-17 35 pct
    3. Chimia 19j 42-26 34 pct
    ............
    8. Oltchim 19j 19-23 20 pct
    9. Novaci 19j 15-27 17 pct
    10. FC Olt 20j 21-45 17pct
    11. Petrolul Ticleni 20j 12-32 13 pct



    In vederea aboradrii Diviziei B, CSM-ul intentioneaza sa-si intareasca atacul in vara prin aducerea a 2-3 jucatori de nivelul Diviziei A. La nivel defensiv, echipa din Ramnicu-Valcea sta excelent, in acest retur neprimind decat un singur gol (!!!). Ultimul gol incasat a fost in partida de la Scornicesti, din prima etapa a returului. De atunci, vreme de 8 jocuri consecutive, Valcea nu a mai luat gol

    Ultima etapa a Diviziei C programeaza intalnirile:
    Chimia Craiova - CSM Rm. Vīlcea
    Progresul Corabia - Oltchim Rm. Vīlcea
    Senaco Novaci - U Craiova II
    Ştiinţa CFR Craiova - Armata Craiova
    Petrolul Ţicleni, Sc Fotbal GP Craiova şi FC Olt Scorniceşti stau

    Singura miza a acestei etape este aflarea ultimei formatii ce poate retrograda. Din cele 9 serii din Divizia C, vor retrograda 6 echipe de pe locul 10, iar in C5 lupta pentru evitarea locului 10 se da intre FC Olt Scornicesti (care va sta in ultima etapa) si Senaco Novaci. Decizia la masa verde de la jocul Novaci - CSM ( 0-0 pe teren) a fost anulata/amanata de FRF, in cazul in care se va pune 3-0 pentru Valcea, Senaco va avea nevoie de victorie in ultima etapa cu U II Craiova. Daca insa ramane 0-0, atunci Novaci are nevoie doar de o remiza pentru a scapa de emotii. Fac pariu pe o oaie ca Senaco-CSM va fi omologat cu rezultatul prin care Novaci scapa de retrogradare. Adica: 0-0 daca Senaco face egal cu U II, 0-3 daca Senaco invinge pe U II. Asadar, si la nivelul Diviziei C FRF merita cu prisosinta un
    My inner child beats up your inner child

  12. #54
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Promovare merituoasa a echipei valcene. Era si pacat ca un oras ca al nostru, cu destula traditie in fotbalul romanesc sa nu aiba o echipa macar in divizia B. Sa nu uitam ca pana in '87 Valcea juca in divizia A si o facea bine, in periaoda 80-87 invingand Steaua de 2 ori in Zavoi.
    S-a incercat de multe ori resuscitarea echipei, dar niciodata autoritatile locale nu s-au implicat semnificativ. Sa speram ca acum vor ajuta echipa sa faca performanta. Publicul valcean este devorator de fotbal si o eventuala promovare pe prima scena ar fi ceva de vis.
    Tin minte ca acum cativa ani, pe cand echipa se numea Flacara, la un meci de cupa cu Ceahlaul Piatra Neamt, stadionul a fost aproape plin. La fel ca la multe meciuri jucate de Flacara in acea perioada.
    Sper ca in sezonul viitor sa ajung la cat mai multe meciuri. Forza Valcea
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  13. #55
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Dupa cat se aude, stadionul va fi din nou plin in sezonul viitor. Primaria asigura CSM-ului 500.000 de euro iar Oltchim va devenii satelit. Asa ca Valcea revine in B cu multe sperante
    My inner child beats up your inner child

  14. #56
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Am citit intr-unul din primele post-uri discutia referitoare la suporterii craiovei din Valcea. Subscriu si eu la cele spuse de cool rain si dau cateva exemple:
    In scoala generala aveam in clasa un singur suporter al Craiovei, ce-i drept inflacarat. In rest stelisti si vreo 2 dinamovisti.
    In liceu, nici un suporter craiovean, 2 dinamovisti, restul stelisti sau chibiti.
    N-am vazut niciodata fan-clubul Stiintei din Valcea, dar nu exclud existenta lui. Poate nu am fost eu atent.
    Sunt in schimb suporteri ai Stiintei pe la tzara. Am intalnit prin comunele de pe langa Horezu, zona in care locuiesc bunicii mei.
    Valcea este de departe un fief al Stelei. Imi povestea tata, si imi aduc si eu aminte vag, ca la ultimul sezon al Chimiei in Divizia A, cand Steaua a invins la Valcea cu 4-0 era o adevarata isterie in oras pentru Steaua si putin au fost tristi ca echipa militara a invins in Zavoi.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  15. #57
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Fan-clubul Universitatii exista, pe Ana Ipatescu. L-am vazut eu acum 2 saptamani. S-a deschis de curand si de aceea nu prea il stie nimeni. Oricum, are o iesire foarte mica la trotuar, trebuie sa treci chiar pe langa el sa-l remarci ca nu prea sare in ochi. Nu stiu cum e inauntru, n-am intrat, dar presupun ca nu-i decat o incapere... Totusi, e singurul de acest gen din oras.
    My inner child beats up your inner child

  16. #58
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru promovare in divizia B. Bate-tii mar pe increzutii de la Sibiu si Petrolul la anu. Mult succes.
    Īn oraşul Tīrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i tārziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  17. #59
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Sa fie
    Bafta si voua in divizia A. Poate ne vedem acolo peste un an, doi.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  18. #60
    incepator
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    nene si mai mult va demzamagesc eu cei mai multi fani in vl ii are DINAMO avem si fan club si site www.FanClubDINAMO.go.ro si te asigur ca asa zise fan club al croiovei nu e dekt o bodega de 2 lei unde se strang cativa bosorogi
    CoolRain de cand zici ca mi vi la Valcea la un meci de handbal.,..\

    si sa sti ca sunt satul de asa zisii suporteri ai stelei care se da mari stelisti si nu au fost in viata lor pe stadion ..asta e realitatea... prosti da multi .. incearca sa intelegi
    Last edited by Mario Di Lazi; 26th April 2007 at 09:56.

  19. 21st June 2005, 12:18

  20. #61
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultr4S
    cei mai multi fani in vl ii are DINAMO avem si fan club si site
    Baiatule, da-ti doua palme si trezeste-te la realitate. Cunosc jumate din Valcea si doar doi dinamovisti prapaditi. Las-o balta
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  21. #62
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu stiu cum cunosti tu jumatate din Valcea si numai 2 amarati de dinamovsiti. Inseamna ca tu cunosti periferia sau Balcestiul lui Mitica de la Liga. Adevarat ca cei mai multi sunt stelisti din aceia care daca ii intrebi de un jucator de la Steaua ti-l da pe Lacatus. E singurul de care au auzit.

  22. #63
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Time-out, boys!

    Scuze pentru inactivitate. In ultima etapa din Divizia C, seria a 5-a:

    CHIMIA Craiova - CSM Rm. Vīlcea 0-0
    PROGRESUL Corabia - OLTCHIM Rm. Vīlcea 3-0
    ŞTIINŢA CFR Craiova - ARMATA Craiova 1-1
    SENACO Novaci - U Craiova II 0-3 (neprezentare gazde )
    FC OLT Scorniceşti, PETROLUL Ţicleni şi ŞC. FOTBAL GP Craiova au stat

    Clasament final:

    1. CSM Rm.-Valcea 20j 36-11 45 pct
    2. U Craiova II 20j 35-17 38 pct
    3. Chimia Craiova 20j 43-29 35 pct
    4. Armata Craiova 20j 31-21 34 pct
    5. S. F. GP Craiova 20j 22-20 30 pct
    6. Progresul Corabia 20j 23-29 29 pct
    7. Oltchim Rm. Vīlcea 20j 21-27 23 pct
    8. FC Olt Scorniceşti 20j 26-42 23 pct
    9. Ştiinţa CFR Craiova 20j 19-25 20 pct
    10. Senaco Novaci 20j 15-30 17 pct
    11. Petrolul Ţicleni 20j 12-32 13 pct


    Din sezonul viitor, in Divizia C va evolua si Lotru Brezoi, campioana Diviziei D din judetul Valcea.

    In vederea abordarii Diviziei B, CSM-ul intentioneaza sa-si intareasca lotul. In acest sens sunt tratative avansate cu jucatorul de origine valceana Vasile Popa (Gloria Bistrita).
    Conform ziarului "Curierul de Valcea", lista antrenorului Furnica este urmatoarea: "portar - Pampea (Inter Piteşti); fundaşi - Curteanu (Universitatea Craiova), Hulubei (Inter Gaz), Cosma (Inter Gaz); mijlocaşi - Alin Savu (Inter Gaz), Victoraş Ciuteanu (Unirea Focşani), Florin Cercel (Inter Piteşti), Florin Stāngă (FC Braşov), Ionuţ Vanea (Inter Gaz), George Jecu (CS Otopeni); atacanţi - Ungureanu (Universitatea Craiova), Coman (Forex Braşov), Iordache (Juventus Bucureşti), Jinaru (Severnav)."
    My inner child beats up your inner child

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •