Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 337 to 354 of 354

Thread: RONNIE O'SULLIVAN - simply the best

  1. #337
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Exceptional ce-a reusit. Cota 1.12 in primul tur la German Masters si reuseste sa piarda cu Marc King de la 4-1 cu 4-5! Simply the best!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #338
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Si ti-e ti-a distrus un bilet?
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  3. #339
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Nu, voiam sa piarda, mai aveam Roma, MU si Sully-bughy. Roma tocmai ce primise penalty in min 96 si MU se incheiase 0-0.
    Ma dispera cand pierd doar pe un meci, si imediat mi-a aratat 4-5 la Sully-bughy. M-am simtit bine asa.
    Oricum jucatorul asta e jaf in primele 2-3 tururi, e de jucat doar de la sferturi incolo pe el. Daca vrei sa joci asa mai la sigur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #340
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ronnie mai bate o borna: 1000 de breakuri peste 100 de puncte.
    E din ce in ce mai greu, dar inca sper sa mai ia si vreo doua titluri mondiale.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #341
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Geniala performanta. A jucat superb săptămână trecuta. Când are chef e de pe alta planeta. 👍

  6. #342
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O mie de breakuri primesti?
    O, Ronnie, cat de darnic esti!
    Spumege whiskey-ul in cesti
    Noi, doar Dinamo Bucuresti!

  7. #343
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    S-a vazut cate emotii a avut la ultimele lovituri ale break-ului 1000 desi tot timpul voi ramane fanul lui "The Golden Boy" nu pot sa nu remarc talentul lui Ronnie si sustinerea pe care o primeste la fiecare turneu din partea publicului. Nu cred ca o sa ajunga sa il depaseasca pe Hendry la nr. de campionate mondiale, am vazut ca in ultimul timp se plictiseste pe parcursul turneelor lungi si daca nu ii merge jocul asa cum vrea nici nu mai insista.
    Sper sa am ocazia sa il vad jucand live macar o data

  8. #344
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    A coincis si cu prima finala de turneu de puncte pierduta de Robertson daca nu gresesc, pana acu avand doar victorii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #345
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    L-a mai batut o data Ronnie pe Robertson intr-o finala 13-11, Players Tour Championship final.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #346
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Începe în curând ultima sesiune din finala campionatului mondial între Ronnie și Trump. Ronnie are 14-11 și e la 4 jocuri de al 7-lea trofeu la Crucible.

  11. #347
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    A revenit Trump de la 5-12 la pauza dintre zile.
    Ii tremura un pic chilotii lu Ronnie, acu incepe a 4-a sesiune si cea decisiva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #348
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    18-13, gata. O'Sullivan GOAT. That's all there is to it.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #349
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    E ireal omul când are chef de jucat. Fabulos a jucat la turneul ăsta. Acum are toate recordurile în snooker.

  14. #350
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si a jucat si in tricoul Doar Dinamo Bucuresti, outfit care a băgat in fibrilatii toti spurcatii

  15. #351
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #352
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si iata ca imposibilul a devenit posibil. Ronnie l-a egalat pe Hendry desi mai nimeni nu ar fi pariat pe asta cu cinci ani in urma.
    Cel mai varstnic campion mondial, 7 titluri dupa o finala muncita, oscilanta, cu momente geniale, ratari de necrezut si un ultim frame sulfuros si gafait in care publicul, comentatorii, jucatorii si parca inclusiv Judd asteptau incoronarea maestrului.
    Si s-a facut dreptate pentru ca snookerul a devenit mondial datorita lui Ronnie Za Roache, dupa cum opera a revenit in domeniul po****r datorita lui Pavarotti.
    Frumos si emotionant, cu atat mai mult cu cat semifinalele (parca de un nivel mai inalt decat finala) au fost disputate de cei trei muschetari ai generatiei ‘92 si Judd d’Artagnan care probabil este cel mai indreptatit pretendent la coroana cu 7 diamante. Desigur, dupa Selby, care anul viitor va reveni odihnit si pregatit sa le rupa nervii tuturor castigand dupa eterne jocuri defensive si cu reveniri la masa chiar si cand are nevoie de 4 snookere ca sa castige.
    Am vazut un O’Sullivan epuizat si emotionat si nu stiu de ce am sentimentul ca s-a incheiat o era.
    Mi-ar place sa ia si al 8-lea titlu in urmatorii 2-3 ani insa nu cred ca va mai fi posibil.
    Dar cine stie, poate ca batranii muschetari vor mai gasi energie pentru un ultim asalt victorios in numele regelui snooker. En garde! Bucurati-va cat se mai poate, in curand eroii vor deveni legenda iar statuia lui Ronnie va fi inconjurata de armata de teracota a imparatului Qin.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #353
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut (si) Jimmy White, acel copil teribil al snooker-uui, actualmente un copil batran al snooker-ului, pe care l-am prins jucand in cateva turnee, cand inca avea un cuvant de spus. O adevarata explozie la masa de joc, o combinatie irezistibila de gandire, carisma, impulsivitate si rapiditate pe care le gasesti mai rar in ziua de azi. Un jucator pe care un zecesebist l-ar respinge din start, pt ca nu a castigat trofee. Asta e mentalitatea in tara asta de *****. Au fost momentele de aur ale snookerului, in comentariul (pionierat la acea vreme) lui Bontea si Marius Ancuta. Plm, am invatat snooker odata cu ei. Si intre timp l-am si uitat.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #354
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Jimmy, desigur, fuoriclasse, talent garla, la fel si boemia, de altfel bun prieten cu Ronnie, cine se aseamana se-aduna.
    E ceva sa pierzi 6 finale de campionat mondial, Hendry a fost nemesisul lui in anii ‘90, il facea psihic cu lentoarea.
    Daca Jimmy ar fi reusit pasul facut de Ronnie mai incoace si s-ar fi ordonat un picutz, cu siguranta ca nu mai era Hendry motz la titluri.
    Dar e top oricum si iete ca reusi sa prinda dupa ani si ani UK Championship.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •