10 decembrie
22:45
Snooker
UK Championship York Day 1 (24:30)
11 decembrie
15:00
Snooker - live
UK Championship York Day 2 (16:30)
20:00
Snooker
UK Championship York Day 2 (21:30)
22:45
Snooker - live
UK Championship York Day 2 (00:30)
12 decembrie
15:30
Snooker - live
UK Championship York Day 3 (18:30)
21:30
Snooker - live
UK Championship York Day 3 (00:00)
13 decembrie
16:00
Snooker - live
UK Championship York Day 4 (18:30)
21:30
Snooker - live
UK Championship York Day 4 (00:00)
14 decembrie
16:30
Snooker - live
UK Championship York Day 5 (19:00)
22:00
Snooker - live
UK Championship York Day 5 (00:00)
15 decembrie
16:00
Snooker - live
UK Championship York Day 6 (18:30)
20:30
Snooker - live
UK Championship York (21:00)
22:30
Snooker - live
UK Championship York Day 6 (00:00)
16 decembrie
16:00
Snooker - live
UK Championship York Day 7 (18:30)
21:30
Snooker - live
UK Championship York Day 7 (00:00)
17 decembrie
20:15
Snooker
UK Championship York Semi-finals (21:30)
23:00
Snooker - live
UK Championship York Semi-finals (00:30)
18 decembrie
17:00
Snooker - live
UK Championship York Finals (20:00)
22:00
Snooker - live
UK Championship York Finals (01:00)
Meciurile de astazi, 10/dec/2005...deci posibile transmisiuni pe Eurosport
1200 GMT
Ronnie O'Sullivan (Eng) v Mark King (Eng)
Shaun Murphy (Eng) v Nigel Bond (Eng)
followed by
Stephen Maguire (Sco) 0-0 Joe Swail (NI)
Stephen Hendry (Sco) 0-0 James Wattana (Tha)
1900 GMT
O'Sullivan (Eng) v King (Eng)
Murphy (Eng) v Bond (Eng)
12.00: Stephen Lee (Eng) v Graeme Dott (Sco)
15.00: Mark Williams (Wal) v Shaun Murphy (Eng)
18.00: Barry Hawkins (Eng) v James Wattana (Tha)
21.00: Ian McCulloch (Eng) v Anthony Hamilton (Eng)
meciurile pe cateva zile:
21/04/2006, vineri
M Fu (HK) v S Maguire (Sco)
S Lee (Eng) v N Robertson (Aus)
S Murphy (Eng) v S Davis (Eng)
M Selby (Eng) v M Williams (Wal)
M Fu (HK) v S Maguire (Sco)
S Lee (Eng) v N Robertson (Aus)
22/04/2006, sambata
S Murphy (Eng) v S Davis (Eng)
M Selby (Eng) v M Williams (Wal)
M Fu (HK) v S Maguire (Sco)
N Bond (Eng) v G Dott (Sco)
M Stevens (Wal) v K Doherty (Ire)
M Selby (Eng) v M Williams (Wal)
23/04/2006, duminica
D Gray (Eng) v P Ebdon (Eng)
R Day (Wal) v R O'Sullivan (Eng)
M Stevens (Wal) v K Doherty (Ire)
N Bond (Eng) v G Dott (Sco)
eurosportul transmite in aceste zile, cum si voi, desigur stiti, cupa mondiala pe natiuni. fiece natiune prezenta e reprezentata de 2 jucatori. in grupe vad ca meciurile au 5 frame-uri, se joaca cumva ca la cupa davis, inclusiv un joc de dublu. e ceva sa vezi un meci anglia (selby si ali carter)- brazilia sau sa vezi un polonez de 15 ani, care arata de 12, luand ambele frameuri in meciul cu scotia- adica in fata lui higgins si a lui maguire. sa ii spun numele, ca merita: kacper filipiak.
Desi s-a ajuns deja in sferturi, se joaca asa:
In grupe (cel mai bun din 5 frameuri)
Simplu (Player 1 vs. Player 1)
Simplu (Player 2 vs. Player 2)
Dublu (alternate shots)
Simplu inversat (Player 1 vs. Player 2)
Simplu inversat (Player 2 vs. Player 1)
Faza eliminatorie (cel mai bun din 7 frameuri)
Simplu (Player 1 vs. Player 1)
Simplu (Player 2 vs. Player 2)
Dublu (alternate shots)
Simplu inversat (Player 1 vs. Player 2)
Simplu inversat (Player 2 vs. Player 1)
Dublu (alternate shots)
Simplu (players nominated by captain)
ia, ia, snooker la tv. sfert de finala la uk championship, joc decisiv intre simpaticul supraponderal murphy si foarte tanarul luca brecel. toata lumea sa se uite la televizor chiar acum!