Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 354

Thread: RONNIE O'SULLIVAN - simply the best

  1. #64
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ploiesti
    Posts
    131
    Reputatie
    1
    cred totusi ca traumele copilariei i-au lasat niste dezechilibre psihice serioase; probabil ca reactiile lui sunt inconstiente, el realizand tardiv in ce situatii ridicole ajunge; si-apoi cred ca nu-i mai pasa

  2. #65
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ajung si eu acasa si ce aflu da, adevarul e ca de mult nu mai facuse ronnie nici o tampenie

    sincer, mie de-asta imi place de el daca nu ar fi jucat azi cu hendry, nu s-ar fi intamplat asta, dar pun pariu ca are legatura cu hendry totul

    ps: ray reardon era mentorul lui si da, nu prea e compatibila personalitatea lui cu snookerul
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  3. #66
    senior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    150
    Reputatie
    1
    Marturisesc ca eram un fan al lui Ronnie O'Sullivan. Am asteptat cu nerabdare meciul cu Steven Hendry, pe care de asemenea il admir. Mi-as fi dorit un deznodamant in joc decisiv. Ronnie incepuse bine turneul, in timp ce Hendry mai putin bine, dar era in revenire de forma. Se anunta un meci memorabil. Si ce-a iesit? Ei bine, tot un meci memorabil, dar de trista amintire. Ronnie a facut-o iarasi de oaie. Cand isi vede de joc si jocul merge este de neoprit. Matura masa cu o precizie si o viteza debordanta. Dar n-am vazut nici un adversar de-al lui sa se ridice si sa plece in mijlocul meciului. Gestul lui este incalificabil si trebuie pedepsit. Ca jucator il admir, insa orgoliul si manierele lui fac din el un om de cea mai joasa speta. Are nevoie de psiholog.

  4. #67
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    E usor sa judeci,nu?
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  5. #68
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    schwurtz, nu sunt de acord cu tine. e om, you know, oamenii sunt umani () au emotii, trairi, sentimente... nu e robot. n-are nevoie de nici un psiholog, nu poti sa spui ca gestul lui e incalificabil si ca trebuie pedepsit, pentru ca nu a gresit cu nimic, ce, tu n-ai zile proaste?

    eu am mai zis ca il inteleg, probabil si eu as fi facut la fel pentru ca ronnie e un mic perfectionist si a si zis ca a renuntat pentru ca i-a ajuns, nu-i placea ca nu joaca bine si probabil s-a enervat si el, ca de vreo 2 sezoane joaca numai aiurea... saracutu'
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  6. #69
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Poi de multe ori uitam sa ne punem in pantofii altora,sa vedem daca nu cumva ne doare si pe noi,asa cum doare pe altii...Cand privesti situatia din afara e usor sa judeci,dar atunci cand esti ''in'' nu mai ai aceeasi usurinta in a judeca si poate nu iei intotdeauna cea mai buna decizie...
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  7. #70
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    @pink_me

    Toata lumea are zile proaste, dar ce a facut el pur si simplu nu se face si mai ales in snooker. Hai sa zicem ca joaca Barcelona cu Huelva, Barca conduce cu 5-0, Huelva se retrage de pe teren, pt ca i-a ajuns ?....nu, asa ceva nu se face.

    Snookerul este un joc de fair-play, iar Ronnie si-a batut joc de aceasta notiune cand a plecat de la masa. Nu este prima oara cand a jucat prost, au fost altii care l-au cam umilit si l-au facut sa-si piarda controlul, anume Ebdon si Dott la mondialul din 2005 si 2006 si nu s-a mai retras.

    Face mereu niste declaratii cum ca iubeste snookerul, ca mereu va juca cu placere....ca va fi cel mai bun...si uite acum .

    Exemplu si declaratia asta, ca se va intoarce "mai puternic"....parca il auzi pe jiji becali vorbind.

    Eu unul sper sa nu-l suspende, pt ca daca-l suspenda...nu-l vad se se mai intoarca in snooker.

    @boonika

    Gestul lui Ronnie a provocat si o multime de daune la casele de pariuri, anume Paddy Power a rambursat suma de 70.000 lire clientilor, pt ca Ronnie a abandonat.

    http://www.thesun.co.uk/article/0,,3-2006580281,00.html => Sir Rodney Walker despre abandonul lui Ronnie. Din declaratia lui, se pare ca se vor lua masuri...cam drastice

  8. #71
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ploiesti
    Posts
    131
    Reputatie
    1
    repet, nu-i place sa piarda (cui ii place, de altfel?); intr-un final apoteotic, cand si-a revenit in simtiri si-a cerut scuze; hendry sa nu fie trist, pt ca a mers mai departe, cine stie poate-l batea ronnie; iar cei care au pariat, asta e, cand pariezi pe ronnie stii la ce sa te astepti, e spontan

    unii ar spune ca e needucat; dar de fapt el are o personalitate care da pe afara
    Last edited by pinki; 16th December 2006 at 14:22.

  9. #72
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    comule, nu compara snookerul cu fotbalul, ca nu se leaga macar daca-mi dadeai vreun exemplu de tenis, se mai lega

    oricum fiecare e cu parerea lui aici si nu avem cum sa ne convingem unii pe altii

    boonika, aia e poza mea preferata cu ronnie
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  10. #73
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Noi uitam ca decat Dumnezeu are dreptul sa judece si ne luam atributia de judecator.Asta e realitatea,lumea e condusa dupa legi si regulamente,pe care daca nu le respecti esti sanctionat,si este si normal sa fie asa,ca altfel unde s-ar ajunge?Dar hai sa nu uitam ca inainte de toate toti suntem oameni,iar firea umana e foarte complicata,si poate fi neinteleasa uneori.Nu vreau sa se creada ca sunt vreo fanatica a lui Ronnie si ca il aprob in tot ceea ce face,tot ceea ce vreau este sa nu-l mai condamnam si sa nu-l mai judecam.Nici macar nu-l cunoastem...Ce usor e sa vorbesti despre un om care habar n-ai cum e in realitate!Si aici nu e vorba numai de Ronnie,cred ca asta as zice la orice sportiv care ar fi in cazul lui...Pot sa amintesc un alt exemplu,de data asta din fotbal,ca tot a fost mentionat inainte:cazul lui Zidane din finala Campionatului Mondial.Multi l-au mai condamnat si l-au mai judecat,nu?

    P.S:pink_me,poti sa stergi mesajul daca e offtopic,ca stiu oricum ca multi nu vor fi de acord cu mine...
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  11. #74
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    De ce sa stearga mesajul, este opinia ta

    Ronnie si-a cerut scuze...asa este, dar acum oricine daca face asa, isi cere scuze si gata ?, nu prea merge. Depinde la ce te referi cand spui ca nu-l cunoastem, daca te referi la viata privata, nu cred c-o stie nimeni, nici pe a lui si nici pe a altui jucator, dar viata privata nu ne intereseaza, vorbim despre Ronnie, jucatorul de snooker.

    La 4-1 jocul nu era terminat, nici pe departe...asa ca nu avea nici un motiv sa faca ce a facut. Nu cred ca sufera de depresie, cum au spus unii jucatori, doar ca a comis-o asa cum a mai facut de cateva ori..

    Acum, sa nu pariez pe Ronnie pt ca il doare in cot de reguli ?, pai el este printre favoritii caselor de pariuri...de ce oare ?, pt ca joaca bine si de la el se asteapta multe.

    Hendry nu era trist pt ca a trecut mai departe, dar sunt sigur ca si el dorea ca meciul sa se termine atunci cand primul ajungea la 9.

    Nu-l compara cu Zidane, pt ca nu este la prima abatere. Nu uita ca in 1998, a ramas fara Mastersul Irlandei dupa ce a fost depistat pozitiv cu marijuana.


    Si eu sunt fan Ronnie si imi doresc enorm sa revina cel de dinainte dar asta nu inseamna ca daca a gresit, eu voi spune ca e invers. A mai fost un jucator cu un mare talent si iubit de public pt jocul lui agresiv....dar care a pierdut absolut totul datorita escapadelor sale, anume Alex Higgins..

    @pink

    Nu-l compar, ti-am dat doar un exemplu

  12. #75
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by schwurtz View Post
    Marturisesc ca eram un fan al lui Ronnie O'Sullivan. Am asteptat cu nerabdare meciul cu Steven Hendry, pe care de asemenea il admir. Mi-as fi dorit un deznodamant in joc decisiv. Ronnie incepuse bine turneul, in timp ce Hendry mai putin bine, dar era in revenire de forma. Se anunta un meci memorabil. Si ce-a iesit? Ei bine, tot un meci memorabil, dar de trista amintire. Ronnie a facut-o iarasi de oaie. Cand isi vede de joc si jocul merge este de neoprit. Matura masa cu o precizie si o viteza debordanta. Dar n-am vazut nici un adversar de-al lui sa se ridice si sa plece in mijlocul meciului. Gestul lui este incalificabil si trebuie pedepsit. Ca jucator il admir, insa orgoliul si manierele lui fac din el un om de cea mai joasa speta. Are nevoie de psiholog.
    idem!
    (ce ar fi ca toti jucatorii condusi si iesiti din mana cum se spune sa abandoneze?)
    Frontul de Est-Galati

  13. #76
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Eu nu am zis ca nu a gresit sau ca ii aprob purtarea,doar ca nu stim care au fost motivele care l-au determinat sa faca asta...
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  14. #77
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pai asta doar el stie..

    Oricum, prefer sa fi plecat de la masa din cauza faptului ca juca prost (cu toate ca e impotriva regulilor) decat sa sufere de depresie, asa cum s-a auzit in ultima vreme.

    El zice ca va reveni mai puternic, sa vedem...crede in ce a spus sau este una din multele lui declaratii ciudate..

  15. #78
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Noi ce am putea face?Doar sa asteptam sa vedem ce va urma si sa speram ca asta nu va fi finalul carierei lui Ronnie...
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  16. #79
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    s-ar putea si sa sufere de depresie, oricum, ideea e ca a trecut cam multa vreme de cand n-a mai castigat vreun turneu, a tot avut fel de fel de esecuri si asa cum a zis si el "i had enough" cred ca s-a saturat sa tot piarda si sa nu joace bine etc etc. eu pot sa inteleg lucrul asta, nu mi se pare nici cine stie ce crima ca a facut ce a facut, pt ca e un om, troubled, deci cu atat mai mult am putea sa intelegem ceea ce a facut eu nu-l condamn
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  17. #80
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Eu nu judec si nu condamn pe nimeni,nu am eu dreptul asta.pink_me,sunt de acord cu tine,sper doar sa nu fim considerate niste fanatice
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  18. #81
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu cred ca joaca prost, doar ca nu are constanta. Odata inchide masa, in alte ori rateaza o gramada de bile si pierde..

    A fost aproape anul trecut sa castige, cand a pierdut in decisiv cu Higgins in finala Mastersului, si apoi la mondiale unde dupa in prima sesiune il conducea pe Dott, a 2a s-a terminat egal iar pe ultima a pierdut-o la 0.

  19. #82
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1

    Post

    Ronnie O'Sullivan is ready to shine in next week's Masters at
    Wembley and put his UK Championship walkout behind him, claims his
    manager.

    Ian Doyle told BBC Sport: "Ronnie is feeling fine. He's refreshed
    and really looking forward to the Masters."

    The star met World Snooker chairman Sir Rodney Walker on Wednesday
    to discuss his actions at York's Barbican Centre.

    A spokesman for the governing body described as the meeting
    as "informal talks, not a disciplinary hearing".

    O'Sullivan added another chapter to his controversial career by
    walking out while trailing 4-1 to Stephen Hendry in the UK
    Championship quarter-finals last month.

    He later apologised through Doyle's 110sport Management company, but
    may still face disciplinary action by World Snooker.

    Doyle defended the two-time world champion, who will be chasing a
    third Masters title at Wembley Arena.

    "This is something that has happened before with other players who,
    for whatever reason, conceded a match when they were behind," he
    said.

    "It's unfortunate, but Ronnie was just not himself that day. He's
    apologised to Stephen, the fans, sponsors and World Snooker for his
    actions."

    Snooker bosses were put in a quandary by O'Sullivan, with some
    within the sport saying he should be punished but others arguing he
    needs help.

    The 31-year-old is undoubtedly snooker's biggest draw, but is known
    to suffer bouts of depression.

    He was badly affected by the death from cancer of fellow star Paul
    Hunter last October.

    Walker said after his York walk-out: "The decision may be not to
    punish him, but to provide some assistance."
    "Să creezi ca un zeu, să porunceşti ca un rege, să munceşti ca un rob!"

  20. #83
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  21. #84
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ploiesti
    Posts
    131
    Reputatie
    1
    vine mastersul acum; sa-l vedem ce-i mai tuna

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •