Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 400 to 409 of 409

Thread: Filme pe care doriti sa le vizionati.

  1. #400
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Urmaream de ceva timp filmele care urmeaza a fi lansate, iar 2 care mi-au atras atentia au fost Lucy si Begin Again. la ambele am fost dezamagic ca, desi se lansau cam peste tot in perioada asta, pt Romania nu era data de lansare. Cind, ce sa vezi... m-am uitat ieri si ambele sint deja la Cinema City. Acum dilema: Scarlett sau Keira? Actiune sau muzica? Cred ca voi merge pe varianta a doua, motivele fiind:

    1. Pe Keira n-am mai vazut-o demult, pe Scarlett, foarte recent in Under The Skin. Desi foarte bun filmul si mai apare si goala, e rindul Keirei

    2. Nota imdb e in favoarea Begin Again.

    3. Fuck Luc Besson.

  2. #401
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    non stop, cu liam neeson. in cateva minutele.
    Ia sa-l vedem... 2 filme cu Neeson la rand pt mine! Are si un comment f bun pe IMDB, ma face sa-l incerc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #402
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    in asteptarea hdd-ului de 1TB pentru a putea trage linistit seinfeld si LOTR, torrentul de 100GB de pe filelist

  4. #403
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    beleafer

  5. #404
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Boyhood, nu am auzit de el pana sa primeasca ieri Globul de Aur, se pare ca e un film meserias:

    beleafer

  6. #405
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    In acelasi timp un film lung si plictisitor cica. Il vad si eu zilele urmatoare.

  7. #406
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    In acelasi timp un film lung si plictisitor cica. Il vad si eu zilele urmatoare.
    Am vazut eu filme mai scurte la care dupa 10 min ma dadeam cu capul de pereti. E in film bine facut. Nu pare sa zica nimic, dar e bine facut. E ca si cum ai trai viata altei persoane E mai bun decat orice film biografic vazut de mine, cu exceptia faptului ca nu e despre o persoana celebrate

  8. #407
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    In acelasi timp un film lung si plictisitor cica. Il vad si eu zilele urmatoare.
    A fost la TIFF. Nu este plictisitor, dar nu-i nici vreo capodopera. Mie mi-a facut placere sa-l vad.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #408
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, e un film placut, fara a straluci totusi. Singura particularitate e ca a fost filmat pe parcursul a 12 ani, fiecare personaj, ma refer la copii, caci adultii oricum puteau fi prelucrati la machiaj, fiind jucat de aceiasi actori, de la virsta de 4-5 ani, cind incepe actiunea, pina la 18 ani.

  10. #409
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    A Comedy About Hitler Is The Number One Movie In Germany

    https://ca.movies.yahoo.com/post/132...r-one-movie-in
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •