Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Eu unul nu mai rabd voi ce aveti de gind?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timpa
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Eu unul nu mai rabd voi ce aveti de gind?

    initial eram un observator tacut al onlinesport Forum, dar am ajuns la concluzia ca nu se mai poate situatia echipei noastre este dezastroasa... Suntem la retrogradare, jucatorii nu si-au primit banii, iar conducerea sfideaza pe toata lumea... Am auzit ca Romica Pascu in loc sa se ocupe de treburile echipei sta ancorat prin razboiaie personale. Am auzit ca acum se razboieste cu unul Teodorescu, care ar fi influentat rezultatul la meciul cu Poli Iasi, in sensul ca a umblat la citiva jucatori. Acum mi-a povestit un prieten ca saptamina asta avut o iesire total aiurea la adresa IAsului intr-o emisiune la Tv Tuturor domnilor, Lasati alte treburi de-o parte, puneti umarul sa scoateti echipa din mocirla
    always outnumbered, never outgunned

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Si eu am auzit ca este o situatie destul de grea la Brasov, stiu ca au transferurile blocate pina in februarie
    Cu toti murim, gloria Stelei ramine

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timpa
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Poftim ce mai vrei.... situatia este peste tot albastra.. dar la noi a cam depasit limita bunului simt. No asta-i situatia... ce puii mei sa faci daca Pascu e acolo si nu-l mai scoate nimeni???

    Nea Romel, Lasa-ne, lasa-ne... :degete: :degete:
    Last edited by BUG_A; 6th December 2004 at 14:29.
    always outnumbered, never outgunned

  4. #4
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Foarte bine face Nicolae ca nu le da banii. Tu crezi ca ei merita ceva dupa cum au jucat in turul asta. Numai golaverajul ne-a ferit de lanterna rosie . Cred ca suporterii au facut cam tot ce puteau sa faca ca sa-i motiveze, i-au aplaudat, i-au huiduit, i-au apostrofat, din nou i-au incurajat au tacut, etc. Mai lipsea sa se duca peste ei la antrenamente. Poate ca daca ii amenintau un pic se trezeau. Oricum, daca in retur continuam in stilul asta retrogradam sigur, poate si fara sa indeplinim baremul.
    Tu ce ai vrea sa faca suporterii si galeria ?(sunt si ei pe forum aici)

    Teodorescu ala e cunoscut ca blatuitor pt. echipele moldovene si ca unul care are ceva legaturi in fotbalul brasovean. Teoretic e posibil, numai ca aia care au mimat fotbalul la meciul cu Iasul au facut-o tot turul.

    PS bine ai venit (activ) printre noi BUG A
    Last edited by Darkslowstar; 6th December 2004 at 14:33.

  5. #5
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AlexPro
    Si eu am auzit ca este o situatie destul de grea la Brasov, stiu ca au transferurile blocate pina in februarie
    Unde ai auzit asa ceva? Nu sunt probleme cu banii la Brasov, este numai o lipsa de rezultate.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Acum am si eu sursele mele poti citi miine in ProSport
    Cu toti murim, gloria Stelei ramine

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timpa
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Eu unul nu spun ca jucatorii nu sunt jalnici, si ca ar merita vreun ban, dar cred ca este o strategie total defectuasa a echpei manageriale, care a adus foarte multi jucatori in probe, pe care nu i-a pastrat, aducerea lui Lupescu in paralel cu mentinerea lui Romica doua stiluri total diferite... unul modern, german si unul perfect adaptat blaturilor din Divizia A, acum sincer voi ce-ati fi vrut sa retrogradam onorabil sau sa ne mentinem in Divizia A pe modelul ti fac io pi tini pe care l-a promovat Romel la emisiunea aia

    Multam de primire si scuze ca sunt asa infierbintat
    always outnumbered, never outgunned

  8. #8
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    BUG A - eu prefer sa retrogradam onorabil si sa reconstruim echipa in B. Nu mai vreau blaturi cu orice pret. Eu o sa tin cu Steagu' indiferent in ce divizie joaca. Ai dreptate cu Romica, nu are ce cauta la noi. De fapt in fotbalul romanesc.


    AlexPro - si dupa nume as zice ca lucrezi la Prosport. Monitorizati forumurile sportive ?
    Daca esti asa de sigur ar trebuie sa existe una (sau mai multe plangeri) si o hotarare a unei comisii LPF. Exista una si nu stim noi? Hai ca ne-ai facut curiosi si nu mai avem rabdare pana maine in Prosport.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    da eu unul monitorizez ceea ce se intimpla pe acest forum si as fi vrut sa aflu mai multe de la BUG A (haioasa gaselnita) despre tentativa asta de blat, daca stie ceva concret, daca vrea sa iasa din anonimat, ar fi un subiect excelent, cit despre FC Brasov, da au transferurile blocate pina in martie pentru datorii... SSST poate va citeste si concurenta si afla de subiectul asta, discretie maxima domnilor si astept un mail de la BUGA
    Cu toti murim, gloria Stelei ramine

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timpa
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    @Darkslowstar Ma bucur ca suntem de acord in aceasta privinta, cred ca ra trebui sa recurgem la un protest ceva... poate se intimpla ceva cu Romica si macar murim in picioare si cu fata curata

    @AlexPro
    Pai voi de ce sunteti ziaristi? sapa afla despre ce e vorba nu iese fum fara foc, ia intreaba tu jucatorii in ce situatie materiala sunt, si ce respect are clubul pentru ei? Vezi si tu cine a jucat anormal de slab (ca slab or jucat toate meciurile) cu Iasi, chiar nu va dati seama de cine-i vorba??? Nu mai
    Last edited by BUG_A; 6th December 2004 at 15:34.
    always outnumbered, never outgunned

  11. #11
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    BUG A - ar trebui un protest, nu la adresa lui Nicolae cat la adresa jucatorilor. Aici e buba ce mare. Avem un lot bun si suntem la retrogradare. Lui Nicolae ar trebui sa-i cerem sa scape de Pascu.
    In legatura cu protestul ar fi mai bine sa iei legatura cu Tudoor de la Flank Ultra, probabil cea mai activa si inventiva factiune a galeriei stegare (a dat si un mai de contact acy ceva timp: stegaru@email.ro, asa ca mi-am permis sa-l dezgrop pt. tine). Eu ma alatur bucuros oricarei initiative non-violente si civilizate (desi merita cateva suturi bune in cur), dar problema mea este ca ca sunt deocamdata cantonat in Bucuresti. Dar daca ei vreo idee, poate pot sa te ajut.

    PS ma raliez si eu rugamintii lui AlexPro, daca stii mai multe de treba aia n-ar strica sa o dai in vileag. Oricum nu se poate dovedi nimic, dar am stii macar cine sunt uscaturile din echipa. Pe uni ii banuim de mult (Bodea de ex.) pe altii... .

    AlexPro - vad ca nu vrei (poti) sa spui ceva mai mult. Poate dupa ce apare stirea pe situl Prosport sa ne dai mai multe amanunte.

  12. #12
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    BUG A si AlexPro, voi ce faceti, stati la aceeasi masa si discutati si pe Forum?

  13. #13
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Ce lot bun mai avem Dark ca in afara de Buga nu mai joaca nimeni nimic.Romica a zis oricum ca se lasa dar pacat de munca si de nervii lui Gabello care nu mai stie ce sa faca si nu-si mai poate da nici o explicatie jocurilor slabe.Politica conducerii cred ca e aceea de a mai rezista un an doi cu lotul actual pina mai cresc juniorii care au iesit acum campioni nationali.

  14. #14
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    AlexPro, am vazut articolul. Multumim pentru reclama , dar puteai sa pui si tu adresa completa a siteului.

  15. #15
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Alex am vazut articolul si acum nu cred ca mai are nimeni nici o indoiala in legatura cu identitatea ta. Articolul e interesant, dar tot nu ne-ai lamurit ce e cu suspendarea transferurilor Brasovului. Este in vigoare? Daca da, cine a facut sesizarea?
    Multumim oricum pentru interes si te asteptam cu mai multe articole despre Steagu'

  16. #16
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Am vazut si yo articolul si tin sa-ti spun ca esti un ziarist de muzica usoara.Faci cu viermele asta de-si zice bug a un divertisment aici sa creada lumea ca e chiar adevarat si mai scrii acolo adica minti o tara-ntreaga ca fanii lui FC Brasov l-au desfiintat pe Pascu.El Greco ti-a zis-o mai pe ocolite dar eu ti-o spun in fata jidie:LASA-NE !!!

  17. #17
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    sa revenim :d ce e rau in faptul ca l-am desfiintat pe pascu?

  18. #18
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Articolul a fost facatura kidule, de aia zicea Dixul treaba aia. Noi i-am facut jocul pt ca ne bucura sa apara articole anti-Pascu in presa, desi stiam cum s-a ajuns acolo.

  19. #19
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    Important e ca am scapat de el pana la urma...dar cum s-a ajuns acolo?

  20. #20
    NK|ULTRA RaiNMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ..Intr-un Oras De Munte
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    E veche povestea... din aceasta cauza F.U. nu a mai avut voie pe stadion !

  21. #21
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Cine e FU?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •