Page 409 of 409 FirstFirst ... 309359399407408409
Results 8,569 to 8,570 of 8570

Thread: FC Juventus Torino

  1. #8569
    incepator
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudose View Post
    Ionutz, ambele manse din Real Madrid - Manchester United au insemnat spectacol. Dar mie mi-a placut foarte mult returul Juventus - Real Madrid. Eu consider ca spectacolul vine si din incrancenare si dramatism. Pentru ca acestea sunt atributele confruntarii sportive.
    Daca tot vorbesti de italieni, sa stii ca Milan - Inter nu mi-a placut nici mie. Dar poate ai urmarit evolutia unor echipe precum Milan si Juventus si in perioada 1985-1997. E adevarat, inainte de Revolutie nu aveam transmisiuni la televiziune.
    Nu contest in nici un fel valoarea jucatorilor de la Real Madrid, dimpotriva, o apreciez. Doar ca impresia este ca acolo se aduna valori mai intai din motive financiare si de imagine (cazul Beckham este cel mai bun exemplu, nu de el avea atat de mult nevoie Real din punct de vedere fotbalistic, ci mai degraba de intarirea apararii).
    Eu consider ca ceea ce se numeste ECHIPA (iar fotbalul este un joc colectiv) inseamna nu un conglomerat de vedete, ci jucatori care se cunosc unul pe altul, care colaboreaza foarte bine si sunt bine condusi de antrenor.
    Real Madrid are rezultate exceptionale, dar mie imi pare ca se indeparteaza de ceea ce inseamna evolutie in fotbal. Nu am observat la ei nici o conceptie de joc deosebita, nu au avut (del Bosque) si nu au (Quieroz) un antrenor cu idei, nu sunt luptatori. Ceea ce fac foarte bine este sa atace, si asta le poate aduce atat victorii si spectacol (cazul dublei cu Manchester) cat si infrangeri (1-5 acasa in campionat cu o echipa modesta).
    Aș vrea să aud opinia ta din nou după finala din acest an, reînnoită de către Juventus - Real Madrid. Apoi, ca tot ai adus subiectul, poti sa-mi recomanzi o pagină în limba română în cazul în care puteți cumpăra bunuri în Liga Campionilor, la preturi mici ca http://promocodius.com/tr/magazalar/...tr-hediye-ceki cine trimite în Turcia? Acestea sunt foarte scumpe, dacă îl cumperi direct de aici.

  2. #8570
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    douglas costa la juventus...e pe genul lui cuadrado...bun transfer...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •