View Poll Results: In cit timp se va intoarce din pribegie?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • da

    2 33.33%
  • nu

    4 66.67%
  • Costel Cimpeanu

    0 0%
Results 1 to 15 of 15

Thread: Pentru cei din strainataturi

  1. #1
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1

    Pentru cei din strainataturi

    Duckadam a cistigat la Loteria Vizelor si pleaca in octombrie.
    Dreams are made IF people try.

  2. #2
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Numai bunul Dumnezeu stie asta.

  3. #3
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    i hope to meet him sameday eu zic cu reputatia lui mondiala poate usor sa se angajeze sa antreneze portari.
    anti Dinamo, anti oier

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Valorile sunt apreciate peste ocean. Din orice tantalau astia pot face mare vedeta. Iar Duckadam cred ca e ceva valoare. Eu zic ca va ramane.

  5. #5
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    De ramas va ramine, dar nu din alt merit decit acela ca nu are de ce sa se intoarca. E cam pe butuci, cum singur a lasat sa se inteleaga...Cit despre venirea lui aici, nu cred ca va reusi vreodata sa patrunda hatisurile locale. Aici ai nevoie de un agent si daca vrei sa mergi la un WC, cu atit mai mult cind vrei sa ajungi la o echipa. Plus ca nu ai acele 10 esaloane si 10000 de echipe. Esti ori PRO, ori la vreun college....In cazul din urma, faci munca voluntara, dupa orele de program. In primul caz, are practic 16 sanse...si nu cred ca prea multe echipe stiu ca exista antrenori si la portari . Oricum, il consider o persoana inteligenta, si odata pus la punct cu engleza cred ca se va integra bine.

    In cazul lui, loteria nu e sansa lui, ci sansa copiilor sai...
    Smile, its good for you!

  6. #6
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Helmuth...

    ...trebuia sa urmeze de mult pe Nadia, nu sa astepte loteria. Este exemplul graitor al aprecierii omului de catre comunisti. La valoarea sa, stati linistiti, va face cariera peste ocean...
    (A)

  7. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Diferenta e ca Nadia si in ziua de azi e mare vedeta in America la mare distantza de Ilie Nastase in timp ce in din domeniul fotbalului astia nici de Hagi n-au auzit. Deci de Duckadam nu se pune problema. Dar nu se stie cum se apuca astia de crescut copii sa fie si ei un nume in lumea fotbalului si vor avea nevoie de experientza lui.
    Am inteles ca merge la Phoenix. Pe-acolo din cauza numarului mare de mexicani s-ar putea ca fotbalul nostru european sa aiba ceva mai mare po****ritate. Sper sa aiba jumatate din norocul ce l-a avut la Sevilla. Il merita. Mai ales ca-i aradean... vecin de-al meu.

  8. #8
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    A venit Matthaus in NY si a dat-o in bara, unde vedeti voi celebritatea lui Helmut? Daca era jucator de tenis sau golf, fara probleme, ajungea in senat cu performantele lui . Dar fotbalul ptr. americani e ca si baseballul ptr. romani.
    Smile, its good for you!

  9. #9
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    nui adevarat. fotbalul in america ii in crestere, singura problema e ca nu se prea televiziaza meciuri. in sua sunt echipe de 3 ori mai tari ca echipele din ro, in toate domenile.

  10. #10
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    citi ani are?
    is curios ce va lucra in SUA, daca nu-i nimic cu fotbalu...
    ar fi nasol sa nimereasca in constructii.

    am depus si eu in '98 pt. loterie. n-am cistigat nimic. din fericire, zic acu', dar vai ce-am mai injurat atunci.

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    In constructii se plateste chiar foarte bine de la 20$/ora in sus ar fi bine dar are sanse sa fie in fotbal nu chiar in MLS dar sint destule echipe chiar daca e e liga judeteana.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Dukadam nu se mai intoarce decit poate ca turist si si atunci din an in Pasti! Dorin(stie de ce !)

  13. #13
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai aici daca lucrezi in contructii lumea te priveste ca pe un presedinte. Numai ciumegii lucreaza in constructii. Am gasit o firma care imi platea si scoala de ingineri si ma si platea pe mine ca faceam practica la ei. Dupa doi ani cadn se termina scoala incepeam de la 38 de dolari pe ora. Chestia asta se intampla acum 3 ani si era munca de interior, deci ceva usor in constructii. Totusi, nu sunt genul. Ce nu-mi place nu pot sa fac. In Romania daca lucrezi in construcii toti te compatimesc, aici te invidiaza. Ce chestie...

  14. #14
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    E o chestie de remuneratie, deep, care difera de la tara la tara.De aici vine si imaginea buna sau proasta.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #15
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1

    Re: Pentru cei din strainataturi

    Quote Originally Posted by amadeus
    Duckadam a cistigat la Loteria Vizelor si pleaca in octombrie.
    N-am stiut lucrul asta, dar imi pare bine pentru el. Sper sa fie fericit ca altfel nu-si are nici un rost plecarea din RO. Cat despre intrebarea initiala, cand se va intoarce in RO, este greu de spus si depinde numai de el. Eu din ceea ce am vazut pe aici am vazut putini care se mai intorc in tara de buna voie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •