View Poll Results: pronostic locul 3

Voters
39. You may not vote on this poll
  • Germania

    25 64.10%
  • Uruguay

    14 35.90%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 101 of 101

Thread: Finala mica: Uruguay - Germania 2-3

  1. #85
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Klose a fost lovit la spate...

    oricum frumoasa victoria Germaniei....meci frumos.....Khedira a dat primul gol la natioanala

    Germania ia bronzul ca in 2006 !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #86
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Foarte frumos meciul.La 2-1 Uruguay putea inchide meciul.Muslera a fost slab aseara.Oricum Uruguay a fost o echipa frumoasa la acest mondial.Felicitari!

  3. #87
    incepator
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Klose a avut dureri la spate si de aia nu a putut sa joace ca altfel sigur ar fi intrat pe teren. Ar mai avea sanse sa doboare recordul peste 4 ani desi va avea 36 de ani atunci.

  4. #88
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Frumos final pentru ambele echipe care au aratat un fotbal de calitate pe tot parcursul mondialului. Forlan este un atacant exceptional, pe de alta parte Mueller, Özil, Khedira, printre altii, ne indica un viitor stralucit pentru nationala Germaniei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #89
    Cormoran! dav_david's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    576
    Reputatie
    1
    @ vladi 89: Crezi ca va mai fi selectionat peste 4 ani ? Eu unul nu cred...Ori se retrage el ori ajunge pe la cine stie ce echipa din vreo liga inferioara.
    @ miril: Cred ca asta a si fost scopul nemtilor: sa creasca o generatie viitoare care sa se bata pentru World Cup 2014. Acesti jucatori au aratat ca au valoare si ca pot face o echipa foarte buna impreuna. SI Manuel Neuer a aratat ca are potential dupa parerea mea.

  6. #90
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    nu-l mai vedem pe klose peste 4 ani, din pacate. altfel, as dori sa exprim de pe acum un pronostic pentru c.m. 2014- germania.

  7. #91
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ce mica a fost finala mica, de parca s-ar fi jucat in gara noastra mica.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #92
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    nu-l mai vedem pe klose peste 4 ani, din pacate. altfel, as dori sa exprim de pe acum un pronostic pentru c.m. 2014- germania.
    Eu merg tot pe Spania si in 2014

  9. #93
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Daca s-ar fi disputat la rezultat am fi zis ca meciul este slab ca nici macar cand miza-i asa de mare nu-si dau drumul la joc. Ty, a fost un meci placut ochiului cu doua echipe obosite, una de nemultumire, alta de...mutumire. Mie mi-a placut in...gara noastra mica. Iti raspund mai detailat, azi sau maine. OK? Da, David, mai sunt si rezervele Marin, Kroos, Tasci, Aogo, Badstuber, alaturi de alti titulari, nementionati de noi, Boateng, Mertesacker. Deci nemtii pot fi uber alles, in urmatoarele campanii.
    Last edited by miril; 11th July 2010 at 14:00.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #94
    junior tchaka's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    a fost un meci superb, unul din putinele de la acest mondial destul de plictisitor. Germania n-are voie sa rateze trofeul peste 4 ani la ce echipa are.

  11. #95
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Si eu zic la fel, despre meci si despre nemti. Mi i-as dori pe Khedira si Kroos, la Spurs, iar daca Forlan ar putea fi transferat cu 15 milioane de euro, ar merita investitia chiar si la 31 de ani.
    Last edited by miril; 11th July 2010 at 14:28.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #96
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Bah ce-al dracu caracatita..Iar a nimerit-o, futu-i.
    Trebuie gatita.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  13. #97
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Meci spectaculos. Germanii inca pareau afectati de infrangerea cu spaniolii si pareau ca nu mai au interes sa atace la mai mult de 1-0. Dar vazandu-se condusi si-au adus aminte ca o victorie la mondiale inseamna o bucurie pentru ei si suporterii nemti chiar si pentru locul 3.

    Felicitari Germania! O echipa frumoasa care merita mai mult!

  14. #98
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    In meciul asta desi a invins ,Germania am vazut mai multe slabiciuni decat puncte forte.
    Ce s-ar fi intamplat oare daca la 2:1 pentru Uruguay fundasii respingeau toate centrarile aeriene pana la final ?!

    O victorie meritata a Germaniei doar pentru ca au insistat mai mult pe finalul partidei cu faze aeriene bine speculate.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #99
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Finalele mici de la CM aveau o medie de goluri de peste 2.5. S-a demonstrat si ieri ca asa a fost un meci frumos, felicitari Germaniei pentru locul 3.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #100
    junior Florys's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    110
    Reputatie
    1
    Germania este cea mai constanta echipa pe parcusul campionatelor mondiale, nu exceleaza in vedete dar spiritul lor de joc e acelasi !

  17. #101
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Uruguay a fost echipa care mi-a placut cel mai mult la mondialul asta, parca semana un pic cu Romania 94. Mi-a parut rau ca nu au luat si iei macar bronzul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •