View Poll Results: Campioana mondiala 2010 ?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Olanda

    33 44.00%
  • Spania

    42 56.00%
Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 425

Thread: FINALA: Olanda - Spania 0-1

  1. #22
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    La lotul care il are , Spania merita sa realizeze dubla CE+CM

    SPANIA o sa fie pentru prima data CAMPIOANA MONDIALA
    Ca Olanda nu merita nu? Are un lot foarte slab sau ce?

    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Ma enerveaza ambele echipe, o gramada de bulan (cu un plus evident pt olandezi totusi), simulari cat cuprinde, joc slab...
    Eu nu am observat mai mult bulan la Olandezi decat la Spanioli dar poate sunt eu orb

    Quote Originally Posted by tchaka View Post
    spania n-are fata de campioane mondiala, chiar imi sunt antipatici. voi tine cu olanda in finala pentru ca a fost mai constanta si mai putin bulanoasa decat spania.
    Iar o bagi p-aia cu n-are fata?

    Am votat Olanda si cred ca va castiga, muerte pt tika-taka
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  2. #23
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    In intalnirile directe sunt 4 victorii pentru ambele echipe si un meci egal, golaveraj 15-11 pentru Spania. Ultima victorie a Spaniei dateaza insa din 1983.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    imi convine de minune aceasta finala ! vor juca 2 echipe care imi plac voi tine cu spania, insa daca va castiga olanda atunci suparareanu va fi deloc mare

    cateva lucruri interesante:
    1. nici olanda nici spania nu au mai castigat niciodata campionatul mondial (spania nu a jucat vreodata nici macar o finala)
    2. nici o echipa din europa nu a castigat vreodata world cup-ul pe un alt continent in afara de Europa
    3. sneijder poate deveni singurul jucator din istorie care ia Campionatul, Cupa, Uefa Champions League + World Cup intr-un singur sezon
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    spaniaaaa
    Olanda...asa in ciuda lui Pinki

    Macar sa vedem si ceva fotbal ca astazi semifinala a fost dezamagitoare.

  5. #26
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    merita sa castige a treia finala Olanda
    beleafer

  6. #27
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Din 1954 nu s-a mai intamplat ca nici tara gazda, nici vreo fosta castigatoare a CM sa nu joace finala. Atunci cei cu experienta de finalisti (Ungaria) au pierdut. Sa fie cazul si duminica?

    Pe de alta parte, niciodata o echipa care a pierdut primul meci nu a devenit campioana mondiala. Si trebuie sa cautam destul de mult ultima finalista care a pierdut primul meci in grupe - Argentina in 90.
    Si totusi pentru orice exista un "prima data"

    ...in contextul asta, sa speram ca Olanda castiga primul lor titlu mondial.

  7. #28
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Cel mai greu meci pentru Olanda din cele 7 de pana acum.

    JJ, totusi nu-i bine sa ne bazam pe statistici. Cu totii stim ca primul meci al Spaniei a fost o intamplare, dar nu intamplator este si faptul ca sunt pe locul 2 in clasamentul FIFA.

    Sper totusi ca Bronckhorst & Co. sa castige Campionatul Mondial.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Spania,pentru ca tin cu ei in meciul asta.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #30
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    O finala inedita.Ambele echipe ar merita un titlu de campioana mondiala.Spania a dominat fotbalul in ultimii 2-3 ani si ar fi incoronarea suprema acest titlu.Olanda ar merita si ea mai ales dupa fotbalul pe care l-au practicat in anii '70,dar si in drumul asta pana in finala.Poate intra in istorie,ca fiind prima echipa care castiga toate meciurile pe parcursul unei cupe mondiale.(si preliminarii)
    Totusi voi tine cu OLANDA.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Pana acum am tinut cu Olanda si Spania. Acum ce sa fac ? Greu de decis. Ma bucur ca au ajuns in finala. Sper sa fie o finala frumoasa si sa castige ... oricare, doar sa ne bucuram de un fotbal frumos.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  11. #32
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Olanda,pentru tot ce au dat fotbalului mondial pana acum!
    Spania pare doar o prezenta meteorica,in 4-5 ani se intorc in mediocritate,pe cand Olanda de 40 de ani cauta si chiar gaseste gloria,practicand mereu un fotbal incantator!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #33
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Favorita mea, Argentina, a plecat acasa, asa ca nu am nicio preferinta la acest meci. Voi urmari relaxat meciul, sperand la un spectacol demn de finala unei Cupe Mondiale.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  13. #34
    manager DJ_ME's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Spania. Imi place mai mult cum joaca.
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="Red"][B][SIZE="5"]Caine pana la moarte si dincolo de ea![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  14. #35
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Meritata prezenta ambelor echipe nu numai pentru parcursul de la acest mondial , ci si pentru preliminariile pe care ambele echipe le-au terminat numai cu victorii .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  15. #36
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Ma enerveaza ambele echipe, o gramada de bulan (cu un plus evident pt olandezi totusi), simulari cat cuprinde, joc slab...
    !!!!Clar .Pe cat de mult talent are Spania in lot pe atat de plictisitor joaca
    Echipele care exagereaza cel mai mult orice mica atingere...nu o sa imi placa finala.

    Tin cu Olanda de la inceput insa,tin si acuma in finala...pentru V.Persie .

  16. #37
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Spania a fost favorita mea de la inceputul turneului , asa ca merg cu ei pana la capat. Asa ca Viva Espana!

  17. #38
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Teoretic Spania ar fi favorita , dar Olanda cu toate ca nu are un joc atat de spectaculos , da dovada de constanta si echilibru ... Daca Spania prinde zi in forma este greu de oprit

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Forzza Olanda ! trebuie sa triumfe fotbalul adevarat ! Spania e doar de conjunctura in finala
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    in orice caz oricine ar castiga realizeaza performanta de a fi campioni mondiali in premiera , ceea ce sincer ma bucura ..se mai largesc orizonturile putin ...Lordule nu stiu de ce zici tu ca Olanda presteaza fotbalul adevarat ... cel mai cerebral , asta da ! este clar cea mai calculata echipa , insa ca spectacol nu cred ... dar in fine depinde din ce perspectiva privesti lucrurile

  20. #41
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    Teoretic Spania ar fi favorita , dar Olanda cu toate ca nu are un joc atat de spectaculos , da dovada de constanta si echilibru ... Daca Spania prinde zi in forma este greu de oprit
    pai mai spectaculos e jocul Olandei de 100 de ori ca cel al Spaniei.La Spania ce vezi,frecus...frecus...frecus pana pierd mingea.Si aseara,erau la 5-6 m de poarta iar ei tot pasau in loc sa traga odata.Germaia din 3 pase era in careu.Probabil vor sa inscrie de pe linia portii de o freaca atata.Daca joaca asa de spectaculos de ce au 3 victorii la limita(1-0) in fazele eliminatorii?

  21. #42
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    pai de unde timp sa mai dai goluri cand esti ocupat sa pasezi?
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •