View Poll Results: cine se califica in finala ?

Voters
62. You may not vote on this poll
  • Germania

    34 54.84%
  • Spania

    28 45.16%
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 295 to 306 of 306

Thread: Semifinala: Germania - Spania 0-1

  1. #295
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    a castigat fotbalul. nu poti castiga 3 meciuri la rand fentand fotbalul.
    "Fentand fotbalul"?!? Nu stiu la ce te-ai uitat pana acum, daca si nemtii au fentat fotbalul...in meciul de aseara spaniolii pur si simplu au fost mai buni si s-au calificat in finala, dar sa zici ca nemtii au fentat fotbalul, eu zic sa incepi sa te uiti la alt sport cricket, badminton, hochei pe iarba, etc

  2. #296
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nemtii, spre deosebire de alta data, au jucat un fotbal frumos la acest CM, asta si datorita tinerilor de alta origine decat cea germana. Sa nu uitam ca au avut meciuri grele si in optimi si in sferturi, unde au aratat un fotbal de foarte buna calitate. Aseara au intalnit un adversar superior, care pare sa-si amintesca de fotbalul practicat in ultimii doi-trei ani, probabil cel mai bun din lume.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #297
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    prea au fost laudati nemtii inainte de acest meci, au jucat frumos pana la semifinala, dar la ultimul meci parca nu au fost ei ...
    parca erau Romania

  4. #298
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Bine ca si-au luat-o nemtii, chiar nu mai puteam sa ii suport, le ajung 3 Cupe Mondiale.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  5. #299
    manager DJ_ME's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Felicitari Spania!
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="Red"][B][SIZE="5"]Caine pana la moarte si dincolo de ea![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  6. #300
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    prea au fost laudati nemtii inainte de acest meci, au jucat frumos pana la semifinala, dar la ultimul meci parca nu au fost ei ...
    parca erau Romania
    Te referi probabil la atitudinea din meciul de aseara,in rest sunt cu 10 clase peste noi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #301
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    toate echipele de la acest campionat , au pendulat intre doua extreme fie au facut meciuri senzationale , fie au prestat niste jocuri mizere ... Olanda a fost singura ( sper sa nu-mi sara iar oamenii in cap ca nu critic cu nimic ) care si-a vazut de treaba si printr-un joc nu foarte spectaculos dar extrem de eficient si-a mentinut constanta si ajuns in finala cu toate ca am contestat-o la inceput dar trebuie sa accept ca o merita ...teor Spania este favorita dar dupa ce am vazut la olandezi le va fi al dracului de greu ..nemtii nu au mai fost acele panzere de temut ... nu stiu ce s-a intamplat cu ei

  8. #302
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Bine ca si-au luat-o nemtii, chiar nu mai puteam sa ii suport, le ajung 3 Cupe Mondiale.
    si la brazilieni le ajung 5, la italieni 4

    Quote Originally Posted by miril View Post
    A fost in afara careului si...n-a fost.
    Daca revezi atent faza o sa observi ca Sergio Ramos il loveste in picior din spate, discret .... altfel 'umar-la-umar'
    beleafer

  9. #303
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asta nu inseamna ca-i fault.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #304
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    La aproape 24 de ore de la incheierea unui meci care s-a jucat pe teren,fara greseli majore de arbitraj,inca mai cautati nod in papura.Daca sunteti inzestrati cu suficienta rabdare puteti astepta inca 4 ani si poate ca atunci veti fi cu adevarat fericiti.Pana atunci insa,incercati sa recunoasteti ca invingatoarea de ieri seara a fost mai buna,mai buna prin presingul facut pe faza de constructie a adversarului,mai buna pentru posesia superioara (ai mingea,faci ce vrei cu ea),si nu in ultimul rand sau poate ca cel mai important lucru,a castigat batalia la mijlocul terenului.Dupa umila mea parere acolo s-a decis meciul.
    Daca s-ar mai juca de zece ori ar fi posibil ca Spania sa piarda,dar ieri seara,repet,ieri seara,Spania a fost peste Germania si a meritat victoria.Asta conteaza,de acum incolo va fi istorie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #305
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Da ma, au fost mai buni spanioli, au dat un gol si gata, ca si in celelalte meciuri, daca ar fi luat primii gol, se termina 1-0 invers.
    Au jucat prea inhibati nemtii, prea speriati...
    cat despre asteptare inca 4 ani citeste mesajul meu anterior.
    beleafer

  12. #306
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce te face sa crezi ca acest post iti era adresat in mod special tie.Este o constatare in urma celor citite de ieri si pana in momentul de fata,asa ca stai relax ma,nu te chinui sa ma trimiti la anumite posturi care sa fiu sincer nu ma intereseaza.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •