View Poll Results: Cine va castiga Turul Frantei

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Alberto Contador

    21 42.00%
  • Lance Armstrong

    13 26.00%
  • Cadel Evans

    2 4.00%
  • Carlos Sastre

    0 0%
  • Damiano Cunego

    1 2.00%
  • Ivan Basso

    1 2.00%
  • Andy Schleck

    11 22.00%
  • Frank Schleck

    1 2.00%
  • Robert Gesink

    0 0%
  • Christophe Moreau

    0 0%
Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 463 to 479 of 479

Thread: Turul Frantei 2010

  1. #463
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Alberto Cont le Tour
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #464
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Concluzie cu semnul intrebarii: Contador a fortat atat cat sa castige Turul?
    Andy daca putea mai mult il depasea pe spaniolul de la Astana. Varsta lui Lance a fost o piedica sa fie mai sus.
    Le Tour e cel mai grandios si fermecator in fiecare an!

  3. #465
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    a fost o prostie ca s-au scos bonificatiile de la finalul etapelor. era, mult mai interesant turul cu bonificatii de la finalul de tapa, din cate am citit prin lequipe se pare ca vor sa le reintroduca aceste bonificatii. si sunt tare curios daca alberto contador va participa la vuelta anul acesta. ar fi interesanta o noua batalie intre cei doi pe xorret de catti, lagos de covadonga, andora sau cotobelo pentru tricoul rosu de data aceasta, fiindca vuelta serbeaza 75 de ani.

    am citit pe site-ul celor de la eurosport, ca cei de la saxo bank vor sa strice parada de final pe champs elyse
    Last edited by ichigo; 25th July 2010 at 13:28.

  4. #466
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Ar fi bine sa le introduca insa sa nu fie acelasi nr de secunde in toate etapele.
    Adica in etapele montane sa se dea 6,4,2, iar in etapele de plat 20,12,8.Cum a zis Cavendish i-ar fi placut sa fie bonificatii pt ca asa ar putea si el imbraca tricoul alb sau galben.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  5. #467
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    asta ar fi una tare, ca cei de la saxo bank sa provoace haos in pluton in ultima etapa mai ales ca ei vor sa se razbune pentru port des bales, dupa faza cu lantul. ar fi ceva ca cei de la astana sa sarbatoreasca iar in final sa nu mai aiba tricoul galben

  6. #468
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    inca una Cavendish! 5 in total, prea bun la sprint

  7. #469
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Bravo Cavendish ! Macar pentru el m-am bucurat si eu in Turul asta, daca cu Schleck n-am facut nimic

  8. #470
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Imi place baiatul asta. A castigat si fara racheta HTC si fara Renshaw iar modul in care a facut-o este realmente superb.
    http://www.steephill.tv/players/vers...O9Roa/500/720/ -- e de ajuns sa vizionezi ultima linie dreapta pe camera din dreptul ciclistilor si sa il vezi cum tasneste ca sa iti dai seama cat talent are omul. Imi pare rau pentru el ca n-a luat tricoul verde. A facut 2 greseli majore , prima cand a cazut iar a doua cand a trantit sprintul castigat de Petacchi. Ii era suficient sa obtina locul 4 in etapa 4 si lua tricoul , lucru extrem de posibil avand in vedere ca a renuntat sa pedaleze in momentul in care era al 3-lea.
    Cand ma uit la Cavendish cum pedaleaza , toti ceilalti parca se misca in reluare .

  9. #471
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Mult prea bun Cavendish
    Sper ca anul viitor sa nu mai rateze tricoul verde
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  10. #472
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    anul acesta, andy schleck ar mari sanse sa castige vuelta. mai ales ca valverde este suspendat, contador nu vrea sa participe, desi etapele de munte sunt pe profilul sau. singurul cu care s-ar putea bate andy ar fi nibali, care a fost odihnit pentru vuelta. probabil va participa unul din cei doi oameni importanti de la rabobank, menchov sau gessink.

  11. #473
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    anul acesta, andy schleck ar mari sanse sa castige vuelta. mai ales ca valverde este suspendat, contador nu vrea sa participe, desi etapele de munte sunt pe profilul sau. singurul cu care s-ar putea bate andy ar fi nibali, care a fost odihnit pentru vuelta. probabil va participa unul din cei doi oameni importanti de la rabobank, menchov sau gessink.
    Nu cred ca va putea castiga.E posibil sa fiu un prea mare hater, dar nu cred.Tot programul de anul acesta al luxemburghezului a fost axat pe Turul Frantei.Acolo trebuia sa-si atinga varful de forma si acolo l-a atins.Cred ca si de aceea diferenta a fost asa de mica.La anul daca AC isi va face un program mai bun si cred ca va castiga mult mai clar.Trebuie sa accepte faptul ca nu il mai are ca manager pe Bruyneel si nu poate castiga toate cursele detasat.Si in plus anul acesta a fost un an foarte greu pt alergicii la polen.Vremea extrema i-a afectat foarte tare.
    Comparatie in programul celor 2:
    Alberto Contador:
    -Volta ao Algarve-locul 1 la general
    -Paris-Nice-locul 1 la general
    -Criteriul International-reactie alergica pe ultima catarare,locul 2 la TT
    -Vuelta Ciclista Castilla y León-locul 1 la general
    -Fléche Wallonne-locul 3
    -Liège-Bastogne-Liège-locul 10(coechipier perfect pt Vino)
    -Critérium du Dauphiné-locul 2+victorie de etapa pe Alpe D'Huez

    Andy Schleck:
    -recuperare dupa accidentare
    (pana la clasice nu-mi amintesc alteceva)
    -Amstel Gold-locul 18
    -Fléche Wallonne-locul 9
    -Liège-Bastogne-Liège-locul 6(acelasi grup cu AC)
    -Tour of California-incredibil de slab(nu era in forma)
    -Turul Elvetiei-locul 14(slabut,am vazut etapele si a fost slabut)

    Sunt mai curios sa vad ce face Frank, cum va reveni dupa accidentare pt ca ar fi una din marile lui sanse de a castiga un mare tur.Menchov a zis ca vine si el.
    Cavendish a declarat ca va participa in Vuelta si apoi la CM.Sunt curios daca in Turul Spaniei va veni si Greipel caci Cav nu cred ca va sta mai mult de o saptamana.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  12. #474
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    la fel a fost si contador. sincer, n-am nimic cu spaniolul, fiindca e mai mic decat mine cu doua luni jumate insa, contador nu m-a impresionat deloc in acest tur, fata de cel din anul trecut, cand am tinut cu el, din cauza faptului ca echipa sa astana il avea in frunte pe lance. a, daca vine menchov atunci chiar ar fi o editie interesanta. si imi place tare mull porecla rusului "the silent asasin"
    "
    Last edited by ichigo; 26th July 2010 at 17:31.

  13. #475
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Toata etapa finala camerele erau cu obiectivele pe Lance . De parca el ar fi fost castigatorul Turul Frantei,iar galbenul tricoului ce-l purta nu se putea observa din cauza unor necalibrari corespunzatoare in lant a tuturor aparatelor de filmat. Era frumos sa fi fost asa nu?
    Vor fi imagini in istorie cu ultimele trairi in ceea ce i-a fost lui cel mai drag : Turul Frantei!

  14. #476
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Alberto Contador se stie!

  15. #477
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    nu poti castiga la nesfarsit....tot timpul vine cineva din spate care este mai tanar.....atat timp cat a fost in putere Lance a facut legea.

  16. #478
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Matracuca View Post
    nu poti castiga la nesfarsit....tot timpul vine cineva din spate care este mai tanar.....atat timp cat a fost in putere Lance a facut legea.
    daca esti pe dopaj, poti!

  17. #479
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    nu poti nici daca esti dopat.Ala mai tanar de langa tine tot dopat e,asa ca hai sa terminam cu prostiile...
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •