View Poll Results: Cine va castiga Turul Frantei

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Alberto Contador

    21 42.00%
  • Lance Armstrong

    13 26.00%
  • Cadel Evans

    2 4.00%
  • Carlos Sastre

    0 0%
  • Damiano Cunego

    1 2.00%
  • Ivan Basso

    1 2.00%
  • Andy Schleck

    11 22.00%
  • Frank Schleck

    1 2.00%
  • Robert Gesink

    0 0%
  • Christophe Moreau

    0 0%
Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 479

Thread: Turul Frantei 2010

  1. #127
    Hatörizer Ratonu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    305
    Reputatie
    1
    samur1, etapa de ieri am văzut-o mai devreme în reluare și nu cred că li se poate reproșa comentatorilor comportamentul față de Lance. Când Naum și Banciu îngropau numerele 2, 3, 4 din clasament pentru neputința în fața lui cum era? Da, omul e o legendă, dar acum nu e nici măcar în primii 30! Normal că e o greșeală în meserie să treci o anumită linie în vorbitul despre el, dar nici pe aia nu au trecut-o, nu mai vorbesc de a greși ceva din punct de vedere uman, pentru că Armstrong merită și mai rău. Mie nu îmi mai e așa antipatic, pentru că a trecut mult timp și, na, ăștia de acum îmi sunt străini pe lângă el, dar trebuie să fim realiști. Turul Franței nu a însemnat niciodată numai Lance Armstrong și nu mai are nimeni de ce să-l împingă pe american, nu e nevoie de el și nu e nevoie de așa ceva ca să avem o competiție deosebită.

    În altă ordine de idei, am fost inspirat să pariez ieri pe frățiorul lui Fleșc. Sper să continue să meargă bine.

  2. #128
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    iar, ca tabloul sa fie complet, ar fi culmea ca lance sa cada si miercuri exact in acelasi loc, in care a cazut si beloki, in etapa care se termina la Gap. si e interesant faptul ca lance nu a castigat niciodata catararea de la morzine -avoriaz, in cele sapte tururi ale sale castigate, desi in doua editii castigate de acesta etapa sa incheiat la morzine avoriaz, ambele cu victoria lui virenque.
    Nu prea are cum sa cada in acelasi loc, chiar daca etapa se termina la Gap la fel ca in urma cu sapte ani. Atunci s-a plecat de la Bourg d'Oisans, iar acum startul este la Chambery. Cazatura lui Joseba Beloki a avut loc pe coborarea lui Col de la Rochette, care acum nu se afla pe traseu.

    In alta ordine de idei, nu stiu de ce foarte multi si-au facut iluzia ca Lance va reveni invingator. Sa ne gandim asa: omul are o varsta, pauza de 3 ani isi spune cuvantul la fel ca si in cazul Schumacher, revenirea lui are la baza ratiuni financiare (marketing) si, nu in ultimul rand, de ce sa nu luam in calcul si varianta ca acum texanul chiar merge curat 100% (asta daca si-a imaginat cineva vreodata ca Armstrong s-a dopat in cele 7 tururi castigate)

  3. #129
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Toti ciclistii castigatori de mare tur s-au dopat... si nu numai.Scuze de limbaj,dar trebuie sa fii prost sa crezi altceva.Hai sa fim seriosi,nu ai cum sa faci fata.mi-a placut ce a zis Jean ieri....ca lumea tot vrea sa vada show pe munte,asa ca ne miram de ce se dopeaza ciclistii in draci
    Insa parerea mea e ca tot talentul face diferenta.Pai Urlich se dopa im asa hal ca se caca EPO,dar tot era surclasat de Lance.Conteaza si pozitia pe bicicleta,stilul de pedalat sau sa stii cand sa ataci s.a.m.d..Daca nu ai pic de talent nu rezolvi nimic cu dopingul.Doar supravietuiesti in pluton.Toti astia de clasament general se dopeaza.Diferenta nu o face dopingul.
    Chiar imi e dor de un atac devastator al lui Lance.Bun sau rau,nu ma pot abtine sa nu tin cu el.eu recunosc ca mi-am pus ceva sperante datorita faptului ca anul trecut a obtinut locul 3 si era intr-o forma mult mai slaba totusi...
    Trebuie sa realizam ca majoritatea sportivilor profesionisti nu merg numai cu apa plata.Pai in fotbal daca ar face controale ca in ciclism tot Premier League ar fi suspendat

    Eu zic ca va veni vremema cand Lance va recunoaste.Peste 5-10 ani.Eu asa cred.Si inclin sa cred ca acuma e curat
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  4. #130
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    ... de ce sa nu luam in calcul si varianta ca acum texanul chiar merge curat 100% (asta daca si-a imaginat cineva vreodata ca Armstrong s-a dopat in cele 7 tururi castigate)
    Cine crezi ca s-a gandit la asa ceva ?:ras-plans:

  5. #131
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,365
    Reputatie
    0
    si eu cred ca e curat acuma.cum zicea si Jean parca,nu cred ca risca sa revina dupa atatia ani dopat si sa fie prins.problema la el e ca are o varsta si e greu dupa o pauza de atatia ani sa revii acolo tocmai pe primul loc.

  6. #132
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Nu prea are cum sa cada in acelasi loc, chiar daca etapa se termina la Gap la fel ca in urma cu sapte ani. Atunci s-a plecat de la Bourg d'Oisans, iar acum startul este la Chambery. Cazatura lui Joseba Beloki a avut loc pe coborarea lui Col de la Rochette, care acum nu se afla pe traseu.

    In alta ordine de idei, nu stiu de ce foarte multi si-au facut iluzia ca Lance va reveni invingator. Sa ne gandim asa: omul are o varsta, pauza de 3 ani isi spune cuvantul la fel ca si in cazul Schumacher, revenirea lui are la baza ratiuni financiare (marketing) si, nu in ultimul rand, de ce sa nu luam in calcul si varianta ca acum texanul chiar merge curat 100% (asta daca si-a imaginat cineva vreodata ca Armstrong s-a dopat in cele 7 tururi castigate)
    mersi pentru informatie. nu mai stiam catararea pe care a cazut beloki in turul respectiv.

  7. #133
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Oameni buni, Lance era in frunte acolo toata cursa de duminică. Cazatura inseamna 1 minut, pana ce iti ridici bicicleta, te sui iti faci viteza inca 1 minut.Si au fost mai multe. La ultima cazatura s-a apropiat de pluton pedaland in forta, dar a avut nesansa sa scada ritmul pentru ca incepea ultima catarare. Plutonul care nu fortase deloc si era odihnit abia pe urcare a inceput sa mareasca ritmul.
    Lance putea sa ramana usor acolo sus fara nici o problema daca nu avea necazurile cazaturilor.

  8. #134
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by michai View Post
    Eu zic ca va veni vremema cand Lance va recunoaste.Peste 5-10 ani.Eu asa cred.Si inclin sa cred ca acuma e curat
    Cred ca in cazul lui nu vom afla niciodata. Americanii stii cum sunt cu mandria lor prosteasca, iar Lance deja e mit peste ocean si nu numai. Va ramane in istorie ca 'legenda' care a invins cancerul si apoi a ingenuncheat 7 Tururi ale Frantei la rand.

    Cat despre controalele in fotbal...ar fi jale mare. Sa ne amintim doar de cum s-a musamalizat cazul Neaga din 2001 si totusi la noi se joaca un fotbal cam de lumea a 3-a asa.

  9. #135
    incepator
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Buna!
    As vrea sa le scriu si eu un mesaj (mail) prezentatorilor Turului Frantei, manolo &Co. dar nu stiu adresa. Ma puteti ajuta?
    Multumesc mult!

  10. #136
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    b61anca@ caut-o cateva pagini mai in spate ca o gasesti

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    azi, e etapa regina din alpi, cu doua catarari de categorie 1, col de la colombiere si col de saises, una de a doua col des aravis, precum si prima speciala din acest tur col de la madelaine. n-am mai pus si aia de categoria a patra de la inceputul etapei. interesant e, ca nu madelaine e cel mai dificil, fiindca versantul pe care se urca anul acesta este de 5,4%, insa coborarea este una periculoasa. iar pa madelaine nu s-a mai urcat din 2005. cel mai greu este col de la colombiere cu 6,7% a doua ca dificultate din acest tur dupa col de la ramaz.

  12. #138
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Abia astept sa-l vad pe Cadel in galben. Mai mult ca sigur Contador si Schleck nu vor reactiona in niciun fel azi. Totul se va juca in evadare si mai ales pe coborarea de la Madelaine.

  13. #139
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Abia astept sa-l vad pe Cadel in galben. Mai mult ca sigur Contador si Schleck nu vor reactiona in niciun fel azi. Totul se va juca in evadare si mai ales pe coborarea de la Madelaine.
    Nu esti singurul Sper sa tina cat mai mult tricoul galben

  14. #140
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    A atacat Sandu . Nu prea are rusine baiatul asta chiar si dupa ce a fost prins dopat castigand etape de munte in LeTour

    Pfai ce trena duce Astana.
    Senzational , nu ma asteptam sa se desprinda Andy si Contador.
    Last edited by free2tedy; 13th July 2010 at 17:16.

  15. #141
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Zece negrii mititei au ramas doar doi. Cei mai buni. Frumos duel Schleck, virtualul lider, Contador. Navarro, din nou, inuman.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #142
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Ce bine ca am venit mai repede acasa azi. Ce spectacol avem
    Hai Andy !

  17. #143
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Stau foarte serios si ma gandesc cum s-ar fi tinut Lance daca n-ar fi cazut ieri deloc.

    Basso de asemenea mi se pare inuman. Trage la trena in continuu grupul Armstrong. De unde atata forta si resurse?

  18. #144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa vedem cine castiga etapa, daca grupul lui Contador nu-i ajunge pe cei patru, din fata, lucru putin probabil. In acest caz pariez pe Sandy Casar daca nu se va intampla vreun incident, bineinteles.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #145
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Este cam clar, intre Andy Scheck si Alberto Contador se va da lupta pentru victorie in Tur.

    Casar a castigat!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #146
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Pana la urma o etapa frumoasa , cu atacuri si diferente intre favoriti.
    Mare pacat de Cadel. Vine si el exact ca si Lance alaltaieri.

  21. #147
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,365
    Reputatie
    0
    cum a fost etapa?cine a atacat azi dintre oamenii importanti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •