Results 1 to 11 of 11

Thread: Suntem In Doliu

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Suntem In Doliu

    Florin din Baicoi a murit, iar astazi a fost inmormantat. Pe ultimul drum, in catafalc, a avut cu el sigla Sportului si fotografia echipei din 1986. A fost cel mai devotat suporter al SS, venind de multe ori la meciurile din Bucuresti, dar si din deplasare pentru a sustine echipa. A dovedit ca a fost cu Sportul pana la moarte, iar acum este cu Sportul dincolo de ea. Dumnezeu sa-l aibe in paza Sa, iar Florin cu siguranta va veghea, de acolo de sus, asupra echipei.

    PANA LA MOARTE!
    CU SPORTUL
    PANA LA MOARTE!



    Mai multe ne va spune ultras_sportul care a fost cu Florin pe ultimul sau drum...

  2. #2
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca

  3. #3
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    fie-i tarina usoara. pacat de el ca era tinar.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #4
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Imi pare rau, sa-i fie tarina usoara! Sper ca sufletul sau sa-si fi gasit odihna! Luptati voi si in numele lui!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1
    Acum am venit de la imormantare. Acasa la el soba era placata cu gresie alb cu negru pe care era pictata in format A3 sigla Sportului. La intrarea in casa avea pictata in stanga si dreapta aceeasi sigla in format A4. Tin minte si acum meciul de la Campina din campionatul 2000-2001 al diviziei B cand a venit in mijlocul suporterilor sositi din Bucuresti moment in care am facut cunostinta. Sunt sigur ca tine pumni stransi pentru echipa si acolo unde este acum iar noi ne vom gandi la el de fiecare data cand va incepe un meci al Sportului. Dumnezeu sa-l odihneasca!!
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  7. #7
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Am vorbit in urma cu o ora si jumatate cu ultras sportul ... din nefericire, in acel moment nu aveam acces la net, urmare a unei pene de curent ce a afectat timp de vreo 2 ore si jumatate intreaga zona a Garii de Nord...

    In varsta de 42 de ani, Florin (pe numele lui complet Florian Gheorghe) a fost unul dintre cei mai fideli si mai infocati (daca nu chiar cel mai fidel si cel mai infocat) suporteri ai Sportului Studentesc. Nu am inteles cand s-a intamplat, dar cauza a fost o perfida insuficienta hepatica, extinsa apoi pana la nivel cerebral... De data asta soarta a fost cruda, iar Florin a plecat dintre noi, cu Sportul Studentesc in suflet, mult prea devreme decat ar fi fost normal. Cei doi stalpi ai portii aveau pictata sigla Sportului Studentesc, la intrarea in casa era pictata aceeasi sigla. Si dincolo, unde mintea si sufletul nostru nu pot ajunge, Florin a luat cu el un steag, o sigla si doua poze mai vechi ale echipei noastre de suflet...

    Mi-l amintesc cum, in urma cu ceva ani, venea la meciurile din Regie si nu mai avea cu ce sa ajunga acasa... cum a venit cu toata familia in deplasarea pentru baraj de la Fieni (acel 3-0 net, care a spulberat orice speranta a dambovitenilor), cum l-a recuperat familia din gara Campina dupa ce il vazusera la televizor in mijlocul galeriei, in Regie... si acum nu mai este printre noi...

    Din toate acestea, Florin a demonstrat ca are in suflet Sportul Studentesc chiar si dincolo de moarte... ca fost unul dintre cei mai devotati suporteri ai frumoasei noastre echipe.

    Dumnezeu sa te odihneasca, Florine!

    ... si in rest... mi s-au terminat cuvintele.

    Si ca tot am apucat sa scriu: propun ca maine, pe stadion, desi este Ziua Nationala, sa tinem un moment de reculegere in memoria minunatului suporter care a fost Florian Gheorghe.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  8. #8
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    In Cotroceni

    Remember
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Sa se odihneasca in pace!
    [COLOR=DeepSkyBlue]o unica iubire[/COLOR]

  11. #11
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    .............
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •