Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 147

Thread: Editia XVII

  1. #22
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by exodus View Post
    ma uit prin rezult si am atat de zis: huoooooo colts!
    Nu te doare sufletul sa "strigi" asa ?!
    Nu esti mandru de defensiva potcoavelor care are o medie de 0.75 puncte primite pe meci ?
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #23
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Week 7:Giants (sosososik) - Eagles(andi15ro) 17-6

    Un meci controlat de derensive.La pauza mare era 3-0 pt mine apoi am returnat o int pana de vreo 80 yarzi pana la linia lui de 3.
    Pe final mi-a crescut pulsul cand eram la propria linie de 1 yard si al 3lea down cu 11, dar am trecut.
    Attached Files Attached Files
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  3. #24
    junior emiliano_cp's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Turda, jud.Cluj
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    COLTS(dumboss_yo) - CARDINALS(emiliano_cp) 17 - 27

    Am jucat pe punctul slab al lui Dumbo si anume Run Defense.Jocul de posesie il scoate din ritm. Manning 4 interceptii. Multe turnovers din partea lui.
    Attached Files Attached Files
    Pro Fair-catcher

  4. #25
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    WEEK 4: CARDINALS [emiliano_cp] 27 - 17 COLTS [dumboss_yo]

    Nu m-am putut concentra deloc. Emiliano a jucat foarte bine si m-a determinat sa fac multe greseli, atat in ofensiva, cat si in defensiva. El a stiut sa profite de ale mele, eu nu am reusit sa profite de ale lui (ce-i drept, mult mai putine). Felicitari !
    Attached Images Attached Images
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #26
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    WEEK 8: COWBOYS [cojanu] 14 - 24 COLTS [dumboss_yo]

    Meci foarte echilibrat, pe care oricare din noi merita sa-l castige. Am reusit sa o fac eu, pentru ca in partea a doua Cowboys nu au mai punctat pe tabela.
    Attached Files Attached Files
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  6. #27
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    Sunt foarte frustrat din cauza unei faze la 3rd and medium. A aruncat o pasa care a trecut prin mainile a doi jucatori si a obtinut first down. incredibil

  7. #28
    junior Cosmin_DH's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    W7. Titans (Cosmin_DH) 58 - 0 Packers (Redwarrior)






    W7.Titans-Packers.txt

  8. #29
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    W11: Patriots (exodus) 3 - 24 Chargers (mtfk)
    Attached Files Attached Files

  9. #30
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    victorie meritata a lu mtfk intr-un meci care mi-a creat f multi nervi, in principal datorita conexiunii sacadate in multe momente, unele chiar f imp pt desfasurarea scorului.
    partea secundara generatoare de nevi este o tema mai veche: mersu la 4th down. ieri mi-a reprosat si Emiliano ca am mers si n-am incercat un fg de vreo 55 de yds (care lui i-a iesit ieri, felicitari!) si azi mtfk mi-a cerut sa nu merg la 4th si inches prin sf 2 sau 3 cand conducea cu un td.
    mie mi se pare ridicol sa nu pot sa folosesc un aspect de baza al jocului doar pt a menaja orgoliul adversarului si pt a-i da mingea inapoi fara lupta. din pct meu de vedere e simplu: iti iese sau nu, high risk/high reward. iar faza ca-s doar cativa inchi si e aproape imposibil sa-l opresti nu-i vina celui care ataca.
    ca sa nu mai lungesc, eu nu mai particip la campionatele in care se tine regula asta.

  10. #31
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    eu nu stiam ca nu putem merge la 4th down cine a stabilit regula asta ?

  11. #32
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Jucam pe regulamentul asta de cateva editii bune. Regula era ca nu jucam 4th down dekt in al4lea sfert cand suntem condusi

    Exodus atunci putem face altceva, daca iti place madden si regulile, implementate de noi de mult timp, strica toata placerea, putem schimba in Madden la modul Fair Play din OFF in ON si totul este rezolvat.
    Last edited by mtfk; 30th June 2010 at 22:25.

  12. #33
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    imi pare rau Mtfk cu tot respectu dar campionatul trecut cand l-am organizat eu cu Andi am zis ca nu e o problema sa se mearga la 4th down.
    Sunt de partea lui exodus in cea ce priveste regula.

  13. #34
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    putem sa jucam fara reguli?

  14. #35
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    care reguli ? aparent e doar una care interzice 4th downul.

  15. #36
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    onside kick cand vrem noi + 4th down, onside etc fara sa anuntam

    si in plus de ce sa jucam corect? la ce ne trebuie fair play?

  16. #37
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    da unde suntem aici ? la Gradinita ? in NFL asa se joaca ? de ce nu jucam cu fair play on ?
    sa inteleg New Orleans Saints sunt cea mai ne Fair Play echipa ?

    de ce la campionatu mondial Germania nu si-a dat autogol dupa golul nevalidat al lui Lampard ? de prea mult fair play ? mexic la fel.
    ducem lipsa de fair play.

    eu cred ca toti cei care invoca lipsa de fair play nu stiu sa piarda.
    puteam si eu sa ii cer lui dumbos sa nu mai arunce atata cu Manning ca nu pot sa il opresc, sa fie Fair-Play ca Romo nu arunca asa bine.

  17. #38
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    ete studiu de caz in meciu cu dumboss: am 26-22 cu 2 20 ramase de joc. posesie eu la linia de 44 a mea si 4th si inches. dat fiind adversaru si aptitudinile mele in defensiva eu as merge in 90% din cazuri. dar el fiind un adept al reguli aleaia cu 4th si inches am decis punt. mi se pare f aiurea ca sa nu poti beneficia de toate armele pe care le are fotbalu american pentru a incerca sa castigi. imi pastrez decizia sa nu mai particip in camp in care mi se impune stilu de joc.

    revenind la joc, n-am mai apucat sa dau puntu ca i s-a inchis lui laptopu si am reluat ult 2 20 cu posesia la el. turneover on downs el in terenu meu si pasa td eu pe aparare burdusita contra run.

    patriots (exodus) - colts (dumboss) 33 - 22
    Attached Files Attached Files

  18. #39
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    part 2 la gamelog
    Attached Files Attached Files

  19. #40
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    WEEk 7: PATRIOTS [exodus] 33 - 22 COLTS [dumboss_yo]

    Un meci in care m-am descurcat destul de bine, desi am avut ceva ghinion: primul play - FUMBLE returnat pentru TD. Drive-ul imediat urmator - INTERCEPTIE. S-a ajuns la un 13-0 dupa care am inceput sa-mi revin si am stat aproape. Ofensiva mergea bine, daaaar la jumatate de yard de TD arbitrii dau Fumble la Clark (desi pe reluari se vede clar ca nu a fost, "the call stands"). In fine, cu ajutorul defensivei reusesc sa obtin sansa de a castiga la scorul de 26-22 pentru Pats si cu 2:20 pana la final. Duc drive-ul pana la linia lor de 25 dar incasez un sack la 2nd down (nu inteleg de ce Manning nu a aruncat desi eram linistit in pocket si am apasat de doua ori). Pana la urma am facut turnover on downs si Pats au mai dat un TD in ultimele secunde cand am riscat totul.

    Felicitari, exodus !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  20. #41
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by exodus View Post
    el fiind un adept al reguli aleaia cu 4th si inches am decis punt[/B]
    Heeeei, eu ti-am zis ca nici nu stiu de regula, dar ca s-ar putea sa fie. Din partea mea se poate merge la 4th (chiar daca e frustrant pentru cel din defensiva, mai ales atunci cand e 4th&inches), fiecare cu tactica lui. Risti si castigi/pierzi.
    Last edited by dumboss_yo; 30th June 2010 at 23:48.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  21. #42
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cojanu View Post
    da unde suntem aici ? la Gradinita ? in NFL asa se joaca ? de ce nu jucam cu fair play on ?
    sa inteleg New Orleans Saints sunt cea mai ne Fair Play echipa ?

    de ce la campionatu mondial Germania nu si-a dat autogol dupa golul nevalidat al lui Lampard ? de prea mult fair play ? mexic la fel.
    ducem lipsa de fair play.

    eu cred ca toti cei care invoca lipsa de fair play nu stiu sa piarda.
    puteam si eu sa ii cer lui dumbos sa nu mai arunce atata cu Manning ca nu pot sa il opresc, sa fie Fair-Play ca Romo nu arunca asa bine.

    una e sa ai jucatori cu calitati bune in teren si alta e stilul de joc, asa ca fraza aia cu "X nu arunca bine" si "pe Y nu pot sa il opresc" e blabla, dc nu arunci in alta parte poti avea alte sanse? dc nu schimbi strategia in defensiva?

    poti sa joci cu orice echipa din madden si sa ai super rezultate, conteaza cum joci

    eu cred ca toti cei care invoca lipsa de fair play nu stiu sa piarda.
    fraza asta nu ar suna mai bine asa: cei care nu joaca fair play nu isi respecta adversarul si tot ei nu stiu sa piarda...? think about this

    per total, de ce sa jucam corect si sa ne respectam intre noi?
    Last edited by mtfk; 1st July 2010 at 00:27.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •