View Poll Results: cine se califica ?

Voters
52. You may not vote on this poll
  • Ghana

    16 30.77%
  • Uruguay

    36 69.23%
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 316 to 335 of 335

Thread: Sferturi: Uruguay - Ghana 1-1 (4-2)

  1. #316
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Ipocrizia la cote maxime. Un hent ca al lui Suarez nu e cu nimic mai imoral decit un fault cinic al lui Van Bommel. Plus ca, premergator fazei, fusese off-side la primul sut pe poarta al ghanezilor pe care, daca nu ma insel, tot Suarez l-a aparat.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  2. #317
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    nu am vazut meciul...doar prima repriza si nu prea inteleg pe cine criticati pe aici...

    il criticati pe tipul ala care a salvat cu mana acea minge ?

    daca da....atunci nu pot sa zic decat : PENIBIL.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  3. #318
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    asa e, mai ales ca mai mult s-a ferit sa nu-l izbeasca mingea in figura. sau cel putin asa retin, mi-e lene sa revad faza

  4. #319
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tzefereu View Post
    Cum sa-l faci pe Suarez in toate felurile cand ala risca pentru tara lui.Omul ala stia de dorinta echipei stia ca odata cu golul Ghanei se termina visul lor si a actionat.Sincer nu credeam ca o sa vina cate un labil psihic sa arunce cu kkt in el pentru ce a facut,dar in fiecare zi vezi cate-o surpriza.Daca era vreo super vedeta acolo fac pariu ca nici nu sarea ca sa nu-si strice freza.Ala fiind om de baza in atac vine si salveaza echipa si tu-l faci TRISOR?Cat de idiot sa fii sa nu-ti dai seama ca ala e defapt eroul lor.Multi jucatori nu se mai daruiesc in ziua de azi pentru echipele lor asa cum s-a daruit el.
    Nu vreau sa te jignesc, dar daca tu consideri ca "tare psihic" si "non-idiot" inseamna sa-l consideri pe suarez erou si sa-i aplauzi gestul...ma opresc aici, pentru ca stiu ca d'astia "non-labili psihic" si "non-idioti" care gandesc ca tine sunt multi, chiar majoritari...oamenii cu principii morale si educatie sanatoasa sunt o specie pe cale de disparitie

    Si daca suarez voia sa se daruiasca pentru echipa lui a avut 120 de minute la dispozitie sa moara pe teren, sa fie erou...a facut kkt-ul praf in fata amaratilor alora de africani carora le-a furat o calificare meritata

  5. #320
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Omule, africanii aia asa amariti cum zici tu au avut 11m in minutul 120. Si l-au ales sa execute pe unul care marcase deja din 2 penaltiuri. Si=au furat singuri caciula, nu i-au furat nici uruguaienii, nici arbitrul.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #321
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Suarez n-a salvat nimica, Gyan a ratat calificarea tragand in bara. Asta e.

    Similar in Meciul cu Australia cand Cahil (cred) a luat rosu tot pentru hent pe linia portii, tot contra Ghanei, nimeni nu s-a ofensat ca n-a flost fair play.
    Suarez a comis o ilegaliate a platit rosu + 11m si un 11m este 99% gol, nu se rateaza in general.
    Suarez a facut ceea ce a trebuit sa faca sa impiedice un gol, cine l-a pus pe Gyan sa traga in bara dupa ce am vazut ca stie sa dea goluri din 11m destule?

    Dar cum nu observati ca Suarez, un atacant de meserie a venit pe linia portii sa-si salveze echipa?
    Ce as fi vrut ca in '94 si Raducioiu sau Ilie Dumitrescu sa fi venit pe linia portii la iesirea aiurea lui Prunea si Kenneth Anderson sa nu mai marcheze (sau Bronin a fost cu golul victoriei?) si sa fi salvat chiar cu un hent, ar fi mers generatia de aur in semifinale contra Braziliei, nu Suedia. Nu ca am fi facut mare lucru contra Romario & Bebeto...
    Last edited by TheIceMan; 3rd July 2010 at 22:37.
    beleafer

  7. #322
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    oricum...istorica faza...regret cu nu am vazut-o live

    nu cred ca a mai fost vreodata asa ceva in istoria mondialelor....in ultimile secunde din meci...
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #323
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Si daca suarez voia sa se daruiasca pentru echipa lui a avut 120 de minute la dispozitie sa moara pe teren, sa fie erou...a facut kkt-ul praf in fata amaratilor alora de africani carora le-a furat o calificare meritata
    Amaratii aia au faultat in careu in timpul meciului si nu s-a dat nimic. Acelorasi amarati li s-a dat gratis, dupa parerea multora, lovitura libera din care a rezultat faza atat de discutata. Aceiasi amarati au fost in offside clar la sutul de care vorbim, scos de Suarez. Nu-s chiar asa de amarati.
    Tot astept sa-mi explice cineva dintre cei care il pun la zid pe Suarez ca si-a salvat echipa care e diferenta dintre o astfel de faza si un fault tactic.
    Last edited by zebe; 3rd July 2010 at 21:51.
    Am zis!

  9. #324
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Amaratii aia au faultat in careu in timpul meciului si nu s-a dat nimic. Acelorasi amarati li s-a dat gratis, dupa parerea multora, lovitura libera din care a rezultat faza atat de discutata. Aceiasi amarati au fost in offside la sutul de care vorbim, scos de Suarez. Nu-s chiar asa de amarati.
    Tot astept sa-mi explice cineva dintre cei care il pun la zid pe Suarez ca si-a salvat echipa care e diferenta dintre o astfel de faza si un fault tactic.
    Suarez este intr-o postura deloc de invidiat! Azi-dimineata i se strambase gura iar in seara asta i-au amortit mainile si picioarele...

    Linistiti-va, toate cele de mai sus s-ar fi intamplat doar daca romanii ar fi fost practicanti de voodoo! Sper ca ghanezii sa aiba mai multa minte!

  10. #325
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Suarez n-a salvat nimica, Gyan a ratat calificarea tragand in bara. Asta e.

    Similar in Meciul cu Australia cnad Cahil (cred) a luat rosu tot pentru hent pe linia portii, tot contra Ghanei, nimeni nu s-a ofensat ca n-a flost fair play.
    Suarz a comis o ilegailiate a platit rosu + 11m si un 11m este 99% gol, nu se rateaza in general.
    Suarez a facut ceea ce atrebuit s afaca sa impiedice un gol, cine l-a pus pe Gyan sa traga in bara dupa ce am vazut ca stie sa dea goluri din 11m destule?

    Dar cum nu observati ca Suarez, un atacant d emeserie a venit pe linia portii sa-si salveze echipa?
    Ce as fi vrut ca in '94 si Raducioiu sau Ilie Dumitrescu sa fi venit pe linia portii la iesirea aiurea lui Prunea si Kenneth Anderson sa nu mai marcheze (sau Bronin a fost cu golul victoriei?) si sa fi salvat chiar cu un hent, ar fi mers generatia de aur in semifinale contra Braziliei, nu Suedia. Nu ca am fi facut mare lucru contra Romario & Bebeto...
    Tu ai vazut meciul intr-un univers paralel. Cum plm sa zici ca Uruguay a avut penalty cand ghanezilor li s-a refuzat clar un penalty...dar naaa ma rog cred ca ai vazut meciul la acelasi televizor la care ai vazut si meciurile CFR-ului.
    Last edited by Ferdininho; 3rd July 2010 at 22:26.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  11. #326
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    noi de ce nu avem asa comentatori ?

    PENAL, PENAL, PENAL, PENAL, PENAL, PENALTYYYYYYYYYYY

    Last edited by White Shadow; 3rd July 2010 at 22:25.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  12. #327
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Tu ai vazut meciul intr-un univers paralel. Cum plm sa zici ca Uruguay a avut penalty cand ghanezilor li s-a refuzat clar un penalty...dar naaa ma rog cred ca ai vazut meciul la acelasi televizor la care ai vazut si meciurile CFR-ului.
    Se juca cu crose si cu puck

    Eu am incheiat discutia asta cu "faza suarez"...este pierdere de timp, cine-l vede "eoru" pe suarez, clar nu intelege unde a gresit moral suarez...ravazand faza mi-am amintit de marele portar Cornel Penu...tot asa apara pe linia portii la...handbal

  13. #328
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Tu ai vazut meciul intr-un univers paralel. Cum plm sa zici ca Uruguay a avut penalty cand ghanezilor li s-a refuzat clar un penalty...dar naaa ma rog cred ca ai vazut meciul la acelasi televizor la care ai vazut si meciurile CFR-ului.
    vezi ca ma confunzi... unde am zis eu de penalty ptr Uruguay?... si atentie la limbaj.
    beleafer

  14. #329
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    hai ca a fost buna aia cu vazutul meciul la acelasi televizor la care ai vazut si meciurile CFR-ului
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  15. #330
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Amaratii aia au faultat in careu in timpul meciului si nu s-a dat nimic. Acelorasi amarati li s-a dat gratis, dupa parerea multora, lovitura libera din care a rezultat faza atat de discutata. Aceiasi amarati au fost in offside clar la sutul de care vorbim, scos de Suarez. Nu-s chiar asa de amarati.
    Tot astept sa-mi explice cineva dintre cei care il pun la zid pe Suarez ca si-a salvat echipa care e diferenta dintre o astfel de faza si un fault tactic.


    Tu ai vazut meciul intr-un univers paralel. Cum plm sa zici ca Uruguay a avut penalty cand ghanezilor li s-a refuzat clar un penalty...dar naaa ma rog cred ca ai vazut meciul la acelasi televizor la care ai vazut si meciurile CFR-ului.

    @TheIceman...ai dreptate nu era pt. tine.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  16. #331
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ma, ii clar ca o tii pe a ta, deci nu am ce sa dezbat cu tine. Si ce-i cu meciurile CFR-ului?
    Am zis!

  17. #332
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Suarez n-a salvat nimica, Gyan a ratat calificarea tragand in bara. Asta e.

    Similar in Meciul cu Australia cand Cahil (cred) a luat rosu tot pentru hent pe linia portii, tot contra Ghanei, nimeni nu s-a ofensat ca n-a flost fair play.
    Suarez a comis o ilegaliate a platit rosu + 11m si un 11m este 99% gol, nu se rateaza in general.
    .
    Am zis ca nu mai comentez faza asta, da' nu se poate...cum "suarez n-a salvat nimic"??? pai daca nu era ala acolo era 2-1 pentru Ghana in min. 120 si arbitrul fluiera sfarsitul meciului imediat dupa repunerea de la centru.

    Penalty-urile nu sunt gol 99% numai astazi s-au ratat 2 in meciul Spania-Paraguay...nu poti sa pui semnul de egalitate intre o minge scoasa din plasa si un penalty ce urmeaza sa se execute.

    Pentru cei ce vor sa-l vada pe "erou":

    http://img8.imageshack.us/img8/6357/...stulsuarez.jpg

    Si ce declara *, fara rusine si plin de tupeu:

    Quote Originally Posted by GSP
    suarez: "Sînt superportar, am reușit parada turneului. N-a fost mîna mea, ci a lui Dumnezeu și a Fecioarei Maria"
    ...probabil ca Maria aia la care face el referire lucreaza in schimbul de noapte pe centura Montevideo-ului si nu mai e fecioara de mult

    Cum dracu' se face ca toti * dupa ce fac o marlanie din asta il invoca pe Dumnezeu, mai intai maradona cu "mana lui Dumnezeu", acum asta

    Un lucru e clar, daca a fost mana lui Dumnezeu...atunci Dumnezeu nu exista, sau dormea la ora meciului...
    Last edited by TheIceMan; 4th July 2010 at 05:06. Reason: mai usor cu apelativele de mahala repetate

  18. #333
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Daca Gyan marca, absolut nimeni nu-s mai aducea aminte de Suarez si nu se mai ofensa nimeni ca nu a fost fair play.
    beleafer

  19. #334
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Daca Gyan marca, absolut nimeni nu-s mai aducea aminte de Suarez si nu se mai ofensa nimeni ca nu a fost fair play.
    Da, da' n-a vrut "piciorul lui Dumnezeu" si al "Fecioarei Maria", ca astia 2 lucreaza numai cu mana


    Si ca tot suntem la capitolul asta cu "cele sfinte", ti-am mai zis eu si cu alta ocazie, tu chiar vrei sa fii mai catolic decat Papa, mai ales cand nu e cazul...you know what I mean

  20. #335
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Daca Gyan marca, absolut nimeni nu-s mai aducea aminte de Suarez si nu se mai ofensa nimeni ca nu a fost fair play.
    daca pantelici marca in ultimul minut cu australia nu-si mai aducea nimeni aminte de gyan.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •