View Poll Results: Cine se califica?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Spania

    29 60.42%
  • Portugalia

    19 39.58%
Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 220

Thread: Optimi: Spania - Portugalia 1-0

  1. #22
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by skateboard View Post
    meci de cocalari, e bine macar ca una din ele va fi eliminata
    de ce? joci tu in vreuna din echipe?

  2. #23
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    vreau sa-i vad pe spanioli mai departe , nu ca imi plac atat de mult ci pt ca nu suprt portugalia si "vedetele lor " o fi cristiano ronaldo jucator de aur , dar este o mizerie ca si caracter ceea ce ii anuleaza toate calitatile fotbalistice

  3. #24
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Dupa faimoasele meciuri de astazi: brazilia-portocalia si capsunalia-chile imi permit sa te parafrazez: "nu se poate sa plece toate acasa si sa ne lase sa vedem fotbal adevarat cu altii, aia care chiar joaca???"
    Si care ar fi aia? Lasa-ma sa ghicesc...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  4. #25
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    Si care ar fi aia? Lasa-ma sa ghicesc...
    korea de sud zauvek (pentru totdeauna)

  5. #26
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Doamne Dumnezeule , Majka Precista .... eu nu am vazut meciul ..abia acum l-am vazut in reluare ... ma jur ca nu am vazut in viata mea porci mai mari decat portughezii astia .. Ronaldo asta e criminal !!!!!!!! mama lui de bandit nu am vazut in viata mea cineva sa se lase in fault la adversar ca mizerabilul asta !!!!!

  6. #27
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sper sa se califice Spania...nu echipa aia de cocalari.

  7. #28
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Tocmai datorita lui Ronaldo, Portugalia o sa aiba fani si in randul spaniolilor. Multi madrileni sunt mai degraba fani Cristiano decat fani David Villa, Iniesta sau Xavi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #29
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Meciul cocalarilor gelati. Probabil lusitanii vor merge mai departe dupa un meci urat.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  9. #30
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Spania va avea probabil posesia, Portugalia ocaziile de gol. La spanioli unul din trioul Alonso-Xavi-Iniesta ar trebui sa stea pe banca si sa fie inlocuit de un Jesus Navas sau de Cesc Fabregas. Cu cei trei se aglomereaza prea mult jocul pe centru, iar marginile raman la discretia portughezilor.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #31
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    Si care ar fi aia? Lasa-ma sa ghicesc...
    Una dintre ele este Japan...pe ailalta ai ghicit-o

    ...poti sa spui ca cele 4 in discutie au jucat un fotbal mai frumos decat cele pe care le nominalizez eu aici???

  11. #32
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Da, Spania si Portugalia.

    Parerea mea.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  12. #33
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    pe acest thread vad ca intervine efectul de turma

    spune unu "cocalar" si 10 dupa el

    cum naiba sa incerci sa schimbi ceva in tara asta... cu astia ?

    sper sa ramana in cursa Portugalia planul B
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  13. #34
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    spune unu "cocalar" si 10 dupa el
    tu chiar nu observi modul in care se imbraca, comporta portughezul? sa nu mai vorbesc de faptul ca este idolul cocalarilor din Romania. pe care-l vezi mai tiganos cu" sa moara mama" sigur are un tricou cu Cr 9 sau Cr 7. il place pe Cristiano pentru ca are "talent", "valoare", e "jmecher"

    hai sa o luam altfel...daca in Portugalia ar fi manele, atunci Cr. Ronaldo ar fi regele lor

  14. #35
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    tu chiar nu observi modul in care se imbraca, comporta portughezul? sa nu mai vorbesc de faptul ca este idolul cocalarilor din Romania. pe care-l vezi mai tiganos cu" sa moara mama" sigur are un tricou cu Cr 9 sau Cr 7. il place pe Cristiano pentru ca are "talent", "valoare", e "jmecher"

    hai sa o luam altfel...daca in Portugalia ar fi manele, atunci Cr. Ronaldo ar fi regele lor
    Valabil si pt. Torres....idolul capsunareselor .
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  15. #36
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    tu chiar nu observi modul in care se imbraca, comporta portughezul? sa nu mai vorbesc de faptul ca este idolul cocalarilor din Romania. pe care-l vezi mai tiganos cu" sa moara mama" sigur are un tricou cu Cr 9 sau Cr 7. il place pe Cristiano pentru ca are "talent", "valoare", e "jmecher"

    hai sa o luam altfel...daca in Portugalia ar fi manele, atunci Cr. Ronaldo ar fi regele lor
    Ronaldo e un jucator excelent , insa o personalitate mizerbaila ... Alex Ferguson , marele Alex Ferguson cel care i-a dat lui Beckham cu ghetele in mecla a trebuit sa faca compromisul vietii lui ...cristiano ronaldo ( scriu cu litere mici pt ca nu merita altfel ) era singurul care avea voie sa tina o oglinda in propriul lui compartiment la vestiar ... era prea interesat sa arate impecabil inaintea meciului ... cred ca asta spune tot ...ca sa nu mai spun starea labila prin care tot timpul trece cand toti sunt vinovati numai el nu ... numai faptul ca i`l admira atat de mult pe Beckham ar trebui sa va spuna multe despre felul lui de a gandi ....

  16. #37
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    tu chiar nu observi modul in care se imbraca, comporta portughezul? sa nu mai vorbesc de faptul ca este idolul cocalarilor din Romania. pe care-l vezi mai tiganos cu" sa moara mama" sigur are un tricou cu Cr 9 sau Cr 7. il place pe Cristiano pentru ca are "talent", "valoare", e "jmecher"

    hai sa o luam altfel...daca in Portugalia ar fi manele, atunci Cr. Ronaldo ar fi regele lor
    tu te uiti la fotbal sau admiri jucatorii ?...comportamentul lor ?...personalitatea lor ?....modul lor de a se imbraca ?

    ma doare pe mine la banana ce viata are el sau cum se imbraca sau cum isi face freza...

    mie sa imi marcheze maine un gol...sa-si duca echipa in sferturi si gata....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  17. #38
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Ati innebunit cu Cristiano Ronaldo, nu stiu ce aveti cu el, pe teren omul e alaturi de Messi cel mai bune din lume, restul (gen:aparente, stil de viata, etc.) nu mai conteaza. Tin cu Portugalia pentru ca Spania a castigat Euro, vreau sa ia si portughezii un trofeu
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  18. #39
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    tu te uiti la fotbal sau admiri jucatorii ?...comportamentul lor ?...personalitatea lor ?....modul lor de a se imbraca ?

    ma doare pe mine la banana ce viata are el sau cum se imbraca sau cum isi face freza...

    mie sa imi marcheze maine un gol...sa-si duca echipa in sferturi si gata....
    ok ... te intereseaza doar ce face in teren ... sa zicem ... tu ai vazut cum a jucat in ultimul meci ? criminalul dracului ce este ... mai tii minte ce i-a facut lu rooney al tau in 2006 ? cat de frumos s-a prefacut si cum i-a provocat cartonasul rosu ? si nu sunt cazuri singulare ... sa-si duca echipa in sferturi ... dar cu orice pret ? poate sunt eu cretin dar atata timp cat un jucator nu are si o personalitate corespunzatoare , talentul fotbalistic ii este anulat , poate am fost eu crescut gresit ... ce spui tu ? cum sa incerci sa schimbi tara cu astia ? pai tocmai aici este treaba .... atata timp vcat vei admira personalitati precum ronaldo nu ai sa schimbi nimic ... tot asemenea exemple sa ai in viata si vom ajunge cu totii "taaare" bine
    Last edited by gorefest; 28th June 2010 at 19:54.

  19. #40
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    sa-si duca echipa in sferturi cu orice pret...

    nu ma intereseaza cum....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  20. #41
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    iar se vorbeste aiurea, maradonna sau pele au fost ingeri pe teren sau ce? lacatus era vreun baiat bun si nu stiu eu? sau hagi? sau zidane? ce sa zic, e la moda rau sa-l faci pe ronaldo cocalar...
    parca discutam despre fotbal aici, asa pot si eu sa gasesc o mie de defecte despre orice jucator, dar cred ca nu suntem pe forum la cancan sau libertatea...
    daca unii aveti o problema cu societatea romana ...asta e, cand incepe sa iti displaca ceva doar ca vezi niste "cocalari" carora le place x sau y, atunci e grav. eu personal nu ma las influentat de nimeni, imi place ce imi place si gata, nu e treaba nimanui. dupa judecata voastra ar trebuii sa nu ma mai uit la nba acum nu? ca orice cocalar de african-american ii imita etc etc...

  21. #42
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hagi2006 View Post
    iar se vorbeste aiurea, maradonna sau pele au fost ingeri pe teren sau ce? lacatus era vreun baiat bun si nu stiu eu? sau hagi? sau zidane? ce sa zic, e la moda rau sa-l faci pe ronaldo cocalar...
    Hagi drugare , nimeni nu-i contesta sclipirile lu baiatul asta insa felul lui de a fi ....dar uite maradona ( pe care la fel nu-l plac deloc ) a avut nenumarate actiuni filantropice , zidane la fel .. pele , chiar si lacatus si multi multi altii .ai auzit vreodata de ronaldo ? si multi altii ... fiare in teren insa oameni nespus de cumsecade in afara lui .... de ronaldo nu am auzit nimic de bine .....(se stie bine ca majoritatea sportivilor au un comportament descins din modelul blocurilor gri ca sa zic asa dar.. unii prea ies in evidenta cu acest lucru )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •