View Poll Results: Cine se califica?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Spania

    29 60.42%
  • Portugalia

    19 39.58%
Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 220 of 220

Thread: Optimi: Spania - Portugalia 1-0

  1. #211
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Patriots View Post
    Ce va mai agitati unii din voi pe aici. Frate, nu va mai uitati la fotbal daca nu suportati aceste greseli de arbitraj. Uitati-va la fotbal american , ca acolo sunt probe video si tot ce vrei , dar chiar si asa tot apar greseli. E ceva omenesc. La faza cu Villa, chiar e foarte greu de observat acel offside. Si oricum , in acel meci s-a vazut clar ce echipa ajungea mai usor la poarta. Si cum s-a mai zis si mai sus si de Anglia si Mexic, daca erau echipe atat de bune , treceau peste aceasta greseli de arbitraj si reveneau.

    @Ferdininho : si de exemplu jocul Paraguayului ar fi demn de o semifinalista?
    Fotbalul se joaca pe GOLURI nu impresie artistica. E vorba de cadere psihica, goluri in aparare cand ataci...dar nah, poate noi nu ne uitam la fotbal
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  2. #212
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Patriots View Post
    Ce va mai agitati unii din voi pe aici. Frate, nu va mai uitati la fotbal daca nu suportati aceste greseli de arbitraj. Uitati-va la fotbal american , ca acolo sunt probe video si tot ce vrei , dar chiar si asa tot apar greseli. E ceva omenesc. La faza cu Villa, chiar e foarte greu de observat acel offside. Si oricum , in acel meci s-a vazut clar ce echipa ajungea mai usor la poarta. Si cum s-a mai zis si mai sus si de Anglia si Mexic, daca erau echipe atat de bune , treceau peste aceasta greseli de arbitraj si reveneau.

    @Ferdininho : si de exemplu jocul Paraguayului ar fi demn de o semifinalista?
    Superior, la ce au aratat spanioli pana acum.
    Nu stiu la ce meciuri te-ai uitat tu...dar partida Paraguay-Japonia a fost peste derbiul "don juan-ilor".
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  3. #213
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Portugalia nu a aratat nimic in tot acest campionat mondial. S-au multumit cu acel 0-0 in meciul cu Brazilia, iar cu Spania nu au atacat deloc, desi au potential. Queiroz a fost de vina, cred eu, pentru esecul lusitanilor la acest CM.

    Ferdiniho, cred ca e o gluma chestia cu Paraguay - Japonia
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #214
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Portugalia nu a aratat nimic in tot acest campionat mondial. S-au multumit cu acel 0-0 in meciul cu Brazilia, iar cu Spania nu au atacat deloc, desi au potential. Queiroz a fost de vina, cred eu, pentru esecul lusitanilor la acest CM.

    Ferdiniho, cred ca e o gluma chestia cu Paraguay - Japonia
    Nu a fost o gluma, inclin din ce in ce mai mult sa cred ca jocul spaniei la europene a fost o intamplare.
    Ce a aratat Spania la mondial:
    - au pierdut cu Elvetia
    - au castigat greu cu Chile care au jucat 3/4 din meci in inferioritate numerica chiar si asa au gfost momente cand chilienii au controlat jocul
    - au trecut de Portugalia dupa un meci anost si cu un gol din offside
    - ma rog, au batut Honduras, singura realizare notabila

    Nici Portugalia nu au jucat cine stie ce, ramane doar victoria categorica cu RPDK probabil scorul mondialului.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  5. #215
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Anglia a egalat

    Daca Spania castiga cu vreo 3-0 ....iar aveam parte de aceasi poveste...."au dat un gol din offside dar uite ca au mai marcat inca 2 goluri, au fost mai buni"....dar uite...ca aici a fost un singur gol...si ala din offside....dupa cum zice Ferdininho...."aici ii buba".
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    E vorba de cadere psihica, goluri in aparare cand ataci...dar nah, poate noi nu ne uitam la fotbal
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Superior, la ce au aratat spanioli pana acum.
    Pentru a fi echipa de valoarea in fotbal treabuie sa ai forta psihica de a reveni,asta pentru unii dintre voi este greu de inteles.
    Observand ce scrieti imi aduceti aminte de Borcea care sa vaicarea cu Dinamo,de Iancu care se tanguie cu Poli,de Porumboiu care se tanguie....

    ''Domle este greu de inteles ca ai cadere psihica cand esti defavorizat etc..''

    Anglia a avut o repriza si ceva sa demonstreze ca poate reveni.
    Mexicul a avut '80 de minute.
    Portugalia a avut mai putin de o repriza insa asta va fi avantajul echipei care ataca si joaca pozitional fara greseala,adica a Spaniei.
    Portugalia a vrut sa joace jocul Elvetiei dar uite ca nu a mai mers ulciorul la apa,portughezii nejucand aproape nimic pe atac.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #216
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Iulian, mai da-o incolo, ANGLIA A REVENIT!!! doar ca nenea nu a vaut un gol de jumate de metru+.
    Mexicul in primele 25 de minute a jucat mai bine ca Argentina. Dupa care a fost obligat sa atace si si-a luat-o...
    Au si echipele astea planuri tactice (Portugalia si Mexic) dupa care se trezesc cu un gol si se schimba treaba.

    Portugalia a mai avut 27 de minute nu o repriza, Mexic 64 de minute, ambele fiind OBLIGATE sa atace dar asta nu e relevant,nu?

    Eu zic sa dam la toti goluri aiurea ca, nah, daca sunt echipe bune revin...
    (Chiar nu cred ca am o logica aiurea)
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  7. #217
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca ai inteles ce vreau sa spun.
    Tu ce ai inteles din faza care a dat gol Spania?

    A fost o faza in trei cu un calcai la final si gol Davit Villa.A fost offside ok.
    Tu ca antrenor a Portugaliei ce ai spune?

    1.Ca Portugalia a jucat bine la offside?
    2.Ca echipa a avut o slabiciune? ..si nu o data.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #218
    junior mariuskl's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Timisoara
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Portughezii sunt ca brazilienii la capitolul asta, trebuie sa comenteze la orice mizilic. Offsideul lui David Villa a fost aproape de nevazut, doar 25 de cm in offside (asta folosind tehnologie moderna de analizare a pozitiei pe teren). Cum naiba sa observe asta arbitrul asistent ?

  9. #219
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    Mexicul in primele 25 de minute a jucat mai bine ca Argentina. Dupa care a fost obligat sa atace si si-a luat-o...
    Nu stiu daca au jucat mai bine, dar o cam faceau in jumatatea lor ca de trecut mijlocul terenului................mai greu.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  10. #220
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Iulian....Anglia a revenit...PUNCT
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •