Results 1 to 13 of 13

Thread: Am pierdut...realitatea cu viata ?!

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Am pierdut...realitatea cu viata ?!

    La stirile TV aud ca oficialii clubului stelist nu i-au dat voie lui FALAMI (corect?) sa-l omagieze pe FOE !

    OAMENI SINTEM sau...??????

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: Am pierdut...realitatea cu viata ?!

    Quote Originally Posted by ricky
    La stirile TV aud ca oficialii clubului stelist nu i-au dat voie lui FALAMI (corect?) sa-l omagieze pe FOE !

    OAMENI SINTEM sau...??????
    Nu am auzit stirea. Nu stiu ce ar fi insemnat omagierea, dar nu cred ca era cazul ca sefii stelisti sa se amestece aici.
    In plus, ma intreb de ce a ajuns Falemi sa joace in nationala Camerunului, cand ar fi putut fi convocat in Romania. Fara a considera ca este un jucator exceptional, era mai bine sa il pastram pentru noi decat sa il ignoram si sa il ia alti... Acum, e dus!

  3. #3
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    da, tot lotul Camerunului trebuia sa paticipe la inmormantare, asa se intelesesera jucatorii intre ei dupa ce fusesera invitati de ministrul sporturilor din Camerun. Falemi declarase chiar la tv ca e foarte curios sa mearga in camerun. Conducerea stelista ar fi putut sa-l lase.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    De parca nu ar fi vuit toata presa la moartea lui Marc-Vivien Foe... si de parca Pitzurca & Co. nu au vazut spiritul de echipa al camerunezilorpe teren.
    Macar puteau sa-i dea lui Falemi o vacanta, mai ales ca el a jucat si la Cupa Confederatiilor!

  5. #5
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Am inteles ca si el a fost de acord sa plece cu Steaua in Olanda...
    Totusi putea pleca in Camerun si de acolo direct in Olanda. Care era problema?
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  6. #6
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Daca pleca in Camerun, pierdea pregatirea din Olanda care este cea mai importanta. Si unde ati vazut voi ca vreun jucator sa fie invoit de la cea mai importanta pregatire?

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    OVIDIUDOD, pina si marile echipe (BAYERN, cel mai recent exemplu, si nu numai odata !) se pot lipsi la MECIURILE OFICIALE de titulari !
    Apoi STEAUA, la antrenament !?

  8. #8
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Haideti sa explicam fenomenul in "stil romanesc"...Cert lucru e ca Becali sau Piturca au alte probleme decit meciurile nationalei Camerunului...Din punctul asta de vedere sint convins ca ei nu l-au vrut nici in acet turneu pe FAlemi... Dar, parerea mea, e ca acum au ocazia sa rezolve problema... Daca Falemi va lipsi de la funeralii (si va fi singurul, mai mult ca sigur) Camerunul si federatia lor isi vor mai aminti de el peste 25 de ani...

    Eu zic ca el isi "auto-semneaza" excluderea din nationala... Motiv de bucurie ptr. grangurii Stelei. E drept ca pe de o parte noi facem galagie mare cind un Sporting sau alte "spaniole" refuza sa ne lase jucatorii la nationala ptr. vreun meci cu Cipru, Grecia, Bosnia, sau Lituania...Atunci aia sint afurisiti...

    De partea cealalta, avem si noi unul, si cind sa plece atunci e bai...Ca nu poate Steaua sa joace cu echipa pompierilor din mai stiu eu ce catun, de la periferia vreunei comune... Daca stau si-mi rascolesc memoria, mi se pare ca Falemi a mai fost convocat odata in timpul campionatului, dar nu a fost lasat sa se prezinte, probabil urma vreun derby cu Sportul sau Galati...
    Smile, its good for you!

  9. #9
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Haideti sa explicam fenomenul in "stil romanesc"...Cert lucru e ca Becali sau Piturca au alte probleme decit meciurile nationalei Camerunului...Din punctul asta de vedere sint convins ca ei nu l-au vrut nici in acet turneu pe FAlemi... Dar, parerea mea, e ca acum au ocazia sa rezolve problema... Daca Falemi va lipsi de la funeralii (si va fi singurul, mai mult ca sigur) Camerunul si federatia lor isi vor mai aminti de el peste 25 de ani...


    Cum iti exiplici tu ca nu-l vor pe Falemi atat timp cat l-au convocat..
    daca nu doreau nu-l convocau


  10. #10
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    OVIDIUDOD, pina si marile echipe (BAYERN, cel mai recent exemplu, si nu numai odata !) se pot lipsi la MECIURILE OFICIALE de titulari !
    Apoi STEAUA, la antrenament !?
    Zidane nu s-a dus la finala Cupei Confederatiilor cu toate ca era liber si nu avea nici un meci cu real Madrid...

  11. #11
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca ZIDANE n-a refuzat sa se duca ! Mai repede cred ca...a facut o pauza !
    Oricum, de vreo 2-3 ani nu prea a cunoscut asa ceva ! ("Noroc" cu eliminarea de la MONDIALE !)
    Si-apoi, AICI e vorba de...SUFLET !
    Sa nu mai spun mai departe...

    Poate ar fi mai bine sa dam vina pe...noroi si arbitri !

  12. #12
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    eu zic ka becali e nebun de-a dreptu! Cum sa nu lasi un jucator sa mearga la inmormintare la un coleg de echipa ????? deci nu am vazut asa ceva, gigi asta ii nebun de-a dreptu, ce mai
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  13. #13
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut cam deplasata si naiva motivul pentru care l-a retinut Steaua pe Falemi...culmea dimplomatiei...

    ovidiudod Zidane ca si altii jucatori (R.Carlos,Rivaldo)au boicotat cupa ...da'nu inteleg cer treaba are aspectul asta cu interdictia pe care i-a dat-o Steaua lui Falemi
    AFC Red member

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •