View Poll Results: cine se califica ?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • SUA

    33 68.75%
  • Ghana

    15 31.25%
Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 190

Thread: Optimi: SUA - Ghana 1-2

  1. #43
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    eu vreau sa castige ghana... americanii nu-mi plac

    (da, stiu, am niste decizii bazate pe logica si judecata profunda)
    gandeste-te cata judecata profunda am eu cand din cauza americanilor mi-am pierdut si matusa , si verisoara si varul si inca 4 prieteni din belgrad in timpul bombardamentelor din 99 ....dar sportul este sport si mai ales la asa evenimente precum campionatul mondial trebuie sa fim "fair play" sa felicitam pe toata lumea "delaparis" are un status sign foarte bun in privinta asta

  2. #44
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    gandeste-te cata judecata profunda am eu cand din cauza americanilor mi-am pierdut si matusa , si verisoara si varul si inca 4 prieteni din belgrad in timpul bombardamentelor din 99 ....dar sportul este sport si mai ales la asa evenimente precum campionatul mondial trebuie sa fim "fair play" sa felicitam pe toata lumea "delaparis" are un status sign foarte bun in privinta asta
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    gandeste-te cata judecata profunda am eu cand din cauza americanilor mi-am pierdut si matusa , si verisoara si varul si inca 4 prieteni din belgrad in timpul bombardamentelor din 99 ....dar sportul este sport si mai ales la asa evenimente precum campionatul mondial trebuie sa fim "fair play" sa felicitam pe toata lumea "delaparis" are un status sign foarte bun in privinta asta
    Ma mir cum poti fii asa fair.Eu,in locul tau,acumulam o ura temeinica impotriva tuturor reprezentantilor acelei tari(chiar daca nu e ok sa generalizam).Oricum,sunt sigur ca sarbii nu uita asa ceva...
    Eu sper sa fie un meci cu multe faulturi.

  4. #46
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ma mir cum poti fii asa fair.Eu,in locul tau,acumulam o ura temeinica impotriva tuturor reprezentantilor acelei tari(chiar daca nu e ok sa generalizam).Oricum,sunt sigur ca sarbii nu uita asa ceva...
    Tu ai acumulat-o oricum...sau la tine e numai frustrarea aluia cu "strugurii e acri"

    Oricum, echipa de fotbal (soccer) a U.S. nu are nici o treaba cu curva aia de clinton care ca sa distraga atentia de la b.j.-urile pe care i le dadea Monica s-a gandit sa arunce niste bombe in Yugoslavia.

    Quote Originally Posted by Sifodias
    Eu sper sa fie un meci cu multe faulturi.
    Esti constient cata prostie contine aceasta fraza a ta?...de frustrare nu mai vorbim...

    @gorefest

    Sincere pareri de rau pentru cei pe care i-ai pierdut ...mereu am simpatizat poporul sarb, insa separatistii de alte natii (stiti voi care sunt aia) v-au facut rau in primul rand.

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Vezi daca scrii fara sa gandesti putin!Nu ma refeream la accidentari sau la alte probleme fizice doar ca am pus la pariuri ca se vor produce un anumit numar de faulturi.

  6. #48
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Vezi daca scrii fara sa gandesti putin!Nu ma refeream la accidentari sau la alte probleme fizice doar ca am pus la pariuri ca se vor produce un anumit numar de faulturi.
    "Vezi daca scrii fara sa gandesti putin"...pana si la pariuri frustrarea din subconstientul tau iti dirijeaza actiunilea

    Ce dracu' sa "gandesc putin"...999 din 1,000 ar fi inteles din postarea ta exact ceea ce am inteles si eu, mai ales in contextul in care esti un "mare fan American"...

    Mai in gluma mai inserios, voi altceva nu aveti ce sa pariati??? goluri, scor, marcatori, invingatoarea, etc...auzi dom'le: numarul de faulturi...ati luat-o razna rau

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Adica presupun ca va fii un meci indarjit,intre doua echipe cu jucatori puternici care vor comite si faulturi.Acum ai inteles?Ce sa-i faci,daca oferta caselor de pariuri e asa variata.Nu trebuie sa le luam banii?

  8. #50
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Adica presupun ca va fii un meci indarjit,intre doua echipe cu jucatori puternici care vor comite si faulturi.Acum ai inteles?Ce sa-i faci,daca oferta caselor de pariuri e asa variata.Nu trebuie sa le luam banii?
    Nothing personal, dar sper sa pierzi...ca sa fiu mai explicit, in conditiile in care USA s-ar califica mai departe, sper sa nu fie cu infirmeria plina, sau cu "n" jucatori cu galben, fara drept de joc in faza urmatoare.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Da ce nu pot fii faulturi de joc?Fara sa se lase cu accidentari sau cu cartonase?Pariul de la Uruguay-Coreea mi-a iesit.Sa vedem daca imi iese si asta.

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1

    echipele de start

    SUA:
    Howard - Cherundolo, DeMerit, Bocanegra (cap.), Bornstein - Donovan, Clark, Bradley, Dempsey - Altidore, Findley.

    GHANA :
    Kingson - Pantsil, John Mensah (cap.), Jon. Mensah, Sarpei - Asamoah, Annan, K.P. Boateng - Inkoom, Gyan, A. Ayew.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ma mir cum poti fii asa fair.Eu,in locul tau,acumulam o ura temeinica impotriva tuturor reprezentantilor acelei tari(chiar daca nu e ok sa generalizam).Oricum,sunt sigur ca sarbii nu uita asa ceva...
    Eu sper sa fie un meci cu multe faulturi.
    pentru ca o tara intreaga este de vina pt niste politiceni *******i este? dupa logica ta si Romania e o tara de hoti idioti nu? ia mai gandeste-te putin...

    si oricum ai o ura temeinica si nefondata....nu stiu daca americanu de rand ti-a facut tie personal vreodata ceva, dar tu sa fi sanatos

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,353
    Reputatie
    0
    Cu Obama in sferturi!Go USA!!!

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hagi2006 View Post
    pentru ca o tara intreaga este de vina pt niste politiceni *******i este? dupa logica ta si Romania e o tara de hoti idioti nu? ia mai gandeste-te putin...

    si oricum ai o ura temeinica si nefondata....nu stiu daca americanu de rand ti-a facut tie personal vreodata ceva, dar tu sa fi sanatos
    Omule e corect ce spui tu dar nu americanii aia de rand i-au ales in fruntea lor pe politicienii aia care nenorocesc atatia oameni peste tot in lume?Intamplarile vietii iti influenteaza personalitatea si gandirea.De foarte multe ori,nedreptatile astea induc niste sentimente de care foarte greu scapi...
    Revenind la meci,ar fii frumos sa avem o africana in sferturi!

  14. #56
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Omule e corect ce spui tu dar nu americanii aia de rand i-au ales in fruntea lor pe politicienii aia care nenorocesc atatia oameni peste tot in lume?Intamplarile vietii iti influenteaza personalitatea si gandirea.De foarte multe ori,nedreptatile astea induc niste sentimente de care foarte greu scapi...
    Revenind la meci,ar fii frumos sa avem o africana in sferturi!
    In toate tarile (mai putin in comunism) omu' de rand isi alege conducatorii (vezi, de exemplu: iliescu de 3 ori sau basescu de 2 ori)

    A inceput transmisia: FORZA U.S.A.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Nu ai inteles ce am vrut sa zic...Daca unul vine in campanie si zice ca eu o sa fac si o sa dreg,ca o sa atac Irakul,Iranul,ca o sa-i bombardez pe sarbi si eu il votez pe ala,am si eu partea mea de vina in suferinta oamenilor din tarile alea...
    Da,hai cu USA....acasa!
    Last edited by Sifodias; 26th June 2010 at 21:29.

  16. #58
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Haide Ghanaaaa !!!

  17. #59
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Nu ai inteles ce am vrut sa zic...Daca unul vine in campanie si zice ca eu o sa fac si o sa dreg,ca o sa atac Irakul,Iranul,ca o sa-i bombardez pe sarbi si eu il votez pe ala,am si eu partea mea de vina in suferinta oamenilor din tarile alea...
    Da,hai cu USA....acasa!
    nu cred ca si-a popus nimeni (public) sa ii bombardeze pe sarbi...aberezi. iar la iraq s-a facut campanie contra/pro cupare/numar de soldati

    ON: go go boateng
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Muhaaaaa!!!!!Ghana!
    Spune-i de aberatiile mele lui Gore ce si-a pierdut matusa acolo!

  19. #61
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ghanaaaa!!!!!!!!

  20. #62
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Mi-a placut Ghana cu Serbia , dar in meciurile cu Australia si Germania a jucat prost .
    Uite ca au deschis scorul ghanezii ...

  21. #63
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    1-0 pt ghana!
    o sa fie un meci extrem de disputat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •