Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 70

Thread: Comentatorii romani la campionatul mondial

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    daca stai prin nord vestul tariui, prinzi ungurii. la unguri, meciurile mexic - uruguay si nigeria - coreea de sud sunt transmie de programul 2 al televiziunii nationale.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    FIFA nu a permis ca o televiziune sa achizitioneze integral drepturile. La tine e altfel?
    Asta cine ti-a spus-o? Total fals

  3. #45
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    daca stai prin nord vestul tariui, prinzi ungurii. la unguri, meciurile mexic - uruguay si nigeria - coreea de sud sunt transmie de programul 2 al televiziunii nationale.
    nu prind ungurii , dar prind Rai 1 si RTL Klub .....si inca 2 programe strainte TV 5 si Mezzo parca....

    oare da vreaunul din astea ceva .....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #46
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asta cine ti-a spus-o? Total fals
    Cred ca pe la Banciu am auzit-o. Exemplul cu Ungaria m-a convins ca nu-i adevarat.

  5. #47
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    sa-i bage pe ionel stoica sau pe dadi graur … sau dak astia nu sunt disponibili sa dea coment de la cornel pumnea de la un meci dinamo-sportul din anii 70-80 oricum s-ar potrivi mai bine decat orice. si nu va mai luati de hossu longin, ala e comentator de hochei

  6. #48
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerome LeBanner View Post
    nu va mai luati de hossu longin, ala e comentator de hochei
    Comenteaza si meciuri din NFL .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #49
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Serios, e asa ceva la noi?

  8. #50
    + L0R1N's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Mie Bocanaciu mi se pare printre cei mai buni
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"] [LEFT][COLOR="Black"][B]Fear[/B][/COLOR] is your only god![/LEFT][/COLOR][/SIZE]

  9. #51
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Majoritatea sunt ingrozitori(nu stiu cati sunt pt ca aproape ca nu-i mai deosebesc), sunt analfabeti, prosti, imbecili....
    Cea mai tare perla: "Hondurienii sunt o natie mandra, dupa atacul de la Pearl Harbour au declarat razboi Germaniei, Japoniei si Italiei"

    Aseara l-au adus pe siluitorul limbii romane, mircea radulescu.....a fost cumplit, idiotul parca se straduia sa nu faca niciun acord.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #52
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    ..
    Cea mai tare perla: "Hondurienii sunt o natie mandra, dupa atacul de la Pearl Harbour au declarat razboi Germaniei, Japoniei si Italiei"
    Nu pot sa cred. Chiar in halu' asta??
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  11. #53
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Ha ha ha

    Sa facem cheta de un coldrex pentru ala cu nasul infundat care comenteaza Germania-Ghana
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  12. #54
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Oai ce m-o enervat ala aseara la Germania-Ghana, tot Merte-sucker zicea in loc de Mertezacker, cum se pronunta normal ("s"-ul se citeste z...)


    Sa nu mai zic ca la meciul Anglia-Slovenia, l-au botezat aia Walter Defoe pe atacantul englez cand citeau echipele

  13. #55
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Problema cea mai grava mi se pare ca exista nenumarate greseli care conduc la dezinformarea telespectatorilor. Mi-au ramas in minte numai 3, desi e posibil sa fi fost mai multe:
    - intrarea lui Mata de la spanioli a fost anuntata ca schimbare defensiva, pentru ca Mata ar fi fundas, in opinia dumnealor
    - SUA a castigat grupa (nu Anglia), dar comentatorii sustineau sus si tare ca echipa care termina pe locul 2 in grupa D va da piept cu englezii
    - potrivit unor calcule, daca se ajungea in situatia in care doua echipe aveau acelasi numar de puncte, acelasi golaveraj (cu acelasi numar de goluri marcate), departajarea se va face in functie de rezultatul din meciul direct (cand de fapt e vorba de tragere la sorti)

    Sa nu mai spun de nenumaratele calcule gresite referitoare la "cate goluri trebuie sa mai marcheze echipa X pentru a prinde optimile" ...

    Fiecare este om si greseste, in unele situatii nu trebuie sa judecam prea aspru, insa nu poti sa comentezi un meci fara a avea macar o pregatire elementara a partidei (de exemplu, sa stii ce post ocupa un jucator sau pe ce loc a terminat o echipa in grupa sa pentru a prefata o posibila optime), pentru ca rolul comentatorului este, printre altele, de a oferi diferite informatii telespectatorului. Atunci cand aceste informatii sunt complet eronate, e clar ca avem o problema.

    Sper ca la meciurile viitoare sa nu mai existe ASTFEL de gafe ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  14. #56
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    - potrivit unor calcule, daca se ajungea in situatia in care doua echipe aveau acelasi numar de puncte, acelasi golaveraj (cu acelasi numar de goluri marcate), departajarea se va face in functie de rezultatul din meciul direct (cand de fapt e vorba de tragere la sorti)
    Aici aveau dreptate, s-ar fi ajuns la tragere la sorti daca in meciul direct s-ar fi produs un rezultat de egalitate.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  15. #57
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    are dreptate Catalanul.

  16. #58
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Profesionistii lu'peste de la TVR. Daca au prima optiune si Olanda-Camerun nu mai are nici o importanta iar Japonia si Danemarca joaca cu "calificarea pe masa" aleg sa transmita meciul olandezilor. Plus ca idiotii aia de la RCS au scos Telesportul din grila.
    Stiti cumva ce alt canal mai transmite Japonia, am niste colegi japonezi si nu avem unde sa ne uitam. Defapt transmit ungurii pe m1tv dar nu as vrea sa-i chinui cu comenatariul in maghiara.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  17. #59
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Ferdininho, sper sa te ajute: www.eurovisionsports.tv

    La noi ca la nimeni, dau drepturi tv unei televiziuni care nu are acoperire mai deloc.


    Apropo, l-ati auzit pe ala de la golul de 3-1 cu Italia? Gooooooooooooool Sloveeenia
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  18. #60
    Registered User
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Reputatie
    0
    Dupa mine, cel mai OK e Hobana. Chiar imi place cum comenteaza.

  19. #61
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Hobana e f. ok. Noul cooptat Dan Filoti in schimb...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  20. #62
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Filoti era ala care comenta ieri Brazilia-Olanda?
    Am zis!

  21. #63
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Da.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •