Results 1 to 10 of 10

Thread: Se inchid casele de pariuri

  1. #1
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1

    Se inchid casele de pariuri


    Casele de pariuri se închid de marți, în semn de protest față de supraimpozitare



    Majoritatea agențiilor de pariuri din România se vor închide începând de marți, în semn de protest față de impozitarea cu 25% și a câștigurilor mai mici de 600 de lei, a anunțat, luni, purtătorul de cuvânt al Alianței Confederațiilor Patronale din România (ACPR), Dan Matei Agathon.


    Vor avea lacăt la ușă, cu patru zile înainte de începerea Campionatului Mondial de Fotbal, 1.455 de agenții de pariuri, ceea ce reprezintă 96,7% din totalul celor aflate în România.

    "Asociația Organizatorilor de Pariuri din România, care este afiliată la ACPR, a decis asta considerând că măsura supraimpozitării ar urma să ducă la închiderea a circa 30% din agenții și la disponibilizarea a aproape 2.000 de oameni", a mai precizat Agathon.

    Reprezenzanții caselor de pariuri mai spun că, prin impozitarea cu 25% a tuturor câștigurilor obținute din jocurile de noroc, statul încurajează practic pariurile ilegale.

    Măsura impozitării tuturor acestor câștiguri se numără printre modificările la Codul Fiscal.


    Ce parere aveti? stiu ca noi punem online, dar mi se pare o masura total abuziva, dupa ce ca oamenii castiga din an in Paste sa iti mai ia si 25% cand castigi

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    deci de astazi nu o sa mai pariez la agentii offline.. stupida chestia asta

    trebuie sa facem o greva si noi pariorii
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    25% ?
    mai adaugi aia 5% care-s nu stiu ce taxe... se fac 30%.
    practic, daca pariezi un single cu sanse 50-50 ( cota de 1.85 la casa pariurilor, 1.80 la gsbet ) ( sa luam casa pariurilor cu 1.85-1.85) primesti o cota de fix 1.29...

    zi-mi un om pe lumea asta care ar fi de acord sa dea cu banul si sa primeasca 129% din miza daca ghiceste !
    practic, on the long run, la o miza de 100 de milioane sa zicem, o sa iesi pe minus 70 de milioane; iar daca esti un parior exceptional, nemaiintalnit... minus 50 de milioane.

    decizia asta ar fi nu absurda... ci pur si simplu o prostie care nu poate fi exprimata in cuvinte.

  4. #4
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Tara de *****...mi-e tot mai scarba.

  5. #5
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post

    Casele de pariuri se închid de marți, în semn de protest față de supraimpozitare



    Majoritatea agențiilor de pariuri din România se vor închide începând de marți, în semn de protest față de impozitarea cu 25% și a câștigurilor mai mici de 600 de lei, a anunțat, luni, purtătorul de cuvânt al Alianței Confederațiilor Patronale din România (ACPR), Dan Matei Agathon.


    Vor avea lacăt la ușă, cu patru zile înainte de începerea Campionatului Mondial de Fotbal, 1.455 de agenții de pariuri, ceea ce reprezintă 96,7% din totalul celor aflate în România.

    "Asociația Organizatorilor de Pariuri din România, care este afiliată la ACPR, a decis asta considerând că măsura supraimpozitării ar urma să ducă la închiderea a circa 30% din agenții și la disponibilizarea a aproape 2.000 de oameni", a mai precizat Agathon.

    Reprezenzanții caselor de pariuri mai spun că, prin impozitarea cu 25% a tuturor câștigurilor obținute din jocurile de noroc, statul încurajează practic pariurile ilegale.

    Măsura impozitării tuturor acestor câștiguri se numără printre modificările la Codul Fiscal.


    Ce parere aveti? stiu ca noi punem online, dar mi se pare o masura total abuziva, dupa ce ca oamenii castiga din an in Paste sa iti mai ia si 25% cand castigi
    Doar astazi se inchid.Maine va reveni programul la normal.

  6. #6
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    dar daca intra noua lege o sa dea faliment )
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  7. #7
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Aberatie...ar fi normal sa se impoziteze doar castigul, nu?

  8. #8
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Peste 600 lei, da.

  9. #9
    sport legend Neinfrantu's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    406
    Reputatie
    1
    astia tocmai au marit impozitul ptr pariuri (

  10. #10
    senior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    146
    Reputatie
    1
    asta e ,mai bagam un barcelona vs o echipa din afghanistan si ne scoatem pierderea:d

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •