View Poll Results: Inter-Juventus

Voters
17. You may not vote on this poll
  • 1

    6 35.29%
  • X

    2 11.76%
  • 2

    9 52.94%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: Inter - Juventus: pronosticuri si discutii!

  1. #43
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    2-2....un punct care ii mentin pe cei de la Juventus in fruntea clasamentului...Un meci specataculos si frumos.
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  2. #44
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    superb meci, pacat de rezultat! cum zicea si capello, din pacate un pic prea tarziu, cu unele echipe nu e niciodata bine sa te relaxezi, nici macar la 2-0. Oricum interul a aratat ca nu isi merita locul in clasament, dar si ca mai au foarte mult de lucru ptr ca nu te poti baza numai pe individualitati, fotbalul e un joc de echipa.
    Pana una alta FORZA JUVE!!!
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  3. #45
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1

    2-2

    Cred ca este un punct castigat de Inter care a juns la cota 11!!! egaluri in campionat din 13 jocuri!!!!. Exista si o parte buna suntem singura echipa neinvinsa din Europa dar....la ce ne foloseste?
    Un lucru bun este ca am revenit de la 0-2 pt ca daca pierdeam cred ca Moratti pleca in cautare de antrenor sau....a plecat deja? Un campionat nu se castiga cu meciuri egale (pastrand proportiile acest lucru la invatat si Piturca la Steaua anul trecut cand a pierdut titlul tocmai datorita nr mare de meciuri egale). Asta e mergem mai departe cu echipa(echipele) noastra(e) la bine si la greu
    [B]... Just precious ...[/B]

  4. #46
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    La final toata lumea multumita! Juve e pe primul loc, Inter si-a pastrat imbatibilitatea! Campionatul o sa se joace in primavara, cu toate ca pina atunci sint ceva meciuri care ar putea inclina balanta!

    Hai ai nostri! http://www.bagnomocambo.it/robert/03.gif
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  5. #47
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    aparare de rahat ... la golul 2 chiar penibili!
    Toldo merita rosu la penalty, iar Thuram a facut un penalty clar la Adriano...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #48
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Daca vedeai meciul nu spuneai asa.

    1. Toldo nu merita rosu pentru ca Zalayeta si-a indepartat mingea spre exterior iar in apropiere erau doi fundasi!
    2. Arbitrul a fluierat cind mingea era in aer, inainte ca Thuram sa sara!. Cine a vazut meciul a si auzit!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  7. #49
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Felicitari pentru obiectivitate, Al Dracu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #50
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    daca viitoare zic k pierdem ... poate asa castigam :p
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  9. #51
    junior Il Fenomeno's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    84
    Reputatie
    1

    Post

    Cand o sa inceapa Inter sa castige ca este pe locul 7 cu 16 puncte.?Echipele din fata Interului sunt Chievo, Lecce, Messina, Udinese, apoi Milan si Juventus.In celelalte meciuri am avut ghinion, in scimb am avut noroc in meciul cu Juventus dar puteam sa si castigam daca se dadea acel panalty la Adriano si daca Buffon nu apara lovitura de cap a lui Vieri care daca era introdus mai devreme nu mai era asa meciul.Nici nu mi-a venit sa cred ca a inscris din pozitia aia Vieri.Poate vom fi cum a fost Aresenal in sezonul trecut, fara nici o infrangere diferenta o sa fie ca noi nu o sa castigam campionatul sau poate cine stie, dar totusi este diferenta de 15 puncte intre Inter si primul loc.O sa se decida totul in retur. FORZA INTER!!!!!!

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    E vorba totusi de 11 egaluri, cam mult pentru o echipa ce avea pretentii la inceputul campionatului. Nu cred ca poti sa dai vina pe ghinion.... Inteleg sa se intample o data, de doua ori(sa conduci si sa te egaleze), dar, in cazul nostru, "accidentele" au fost mult prea numeroase. E clar ca sunt probleme care nu se rezolva peste noapte...

    Sigur, macar cu Cagliari si cu Juve am reusit sa revenim si sa egalam, nu sa fim egalati(daca asta e o consolare pentru cineva).

    Chiar daca bateam pe Juve, tot eram la -12, ceea ce e muuult, dupa parerea mea.... mai ales ca nici Milanul nu doarme, ci isi vede de treaba si face puncte.

    Vieri? A fost important cu Juve, dar n-are sens acuma sa incepem cu "daca juca de la inceput, ar fi fost altfel". Sa nu uitam de meciurile de toata jena din ultima vreme, de criticile pe care toti i le-au adus... mereu, echipa cea mai buna e cea care nu joaca.


    http://kikinit.altervista.org/forum/...cons/inter.gif

  11. #53
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Mai fac echipele rezultate de egalitate,dar astia au intrecut orice limita.Si uite cum,desi este singura echipa neinvinsa in campionatul italian,Interul a ajuns,datoria rezultatelor de egalitate,sa fie practic iesita din lupta pentru titlu.

  12. #54
    No comment Nicholas's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Romania
    Posts
    57
    Reputatie
    1
    Batalia pentru Scudeto o sa se dea tot intre Juventus si Milan, imi vin greu sa cred ca o sa mai poata cineva sa se amestece intre ele doua.Chiar daca e neinvinsa Interul are destul de mult de recuperat si totusi e vorba de Italia unde nici un meci nu e jucat de dinainte.
    Mizez pe Juve campiona

    Parerea mea

  13. #55
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    mare greseala a facut moratti ca l-a vandut pe cannavaro si sa traiasca moggi fiindca l-a cumparat. pacat de egalul asta pentru ca am controlat meciul de la un capat la altul cu exceptia celor 2 erori defensive. oricum forza magica juve, vinci per noi!

    al dracu: you rule!
    Last edited by Zebrone; 1st December 2004 at 01:21.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  14. #56
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Prima repriza a fost echilibrata, Juve a preluat initiativa dupa primul gol, pe undeva norocos, dar a "intrat in corzi" dupa golul lui Vieri. De acord in ceea ce-l priveste pe Canavaro, important insa pentru Inter este sa aduca aparatori de valoare.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Cat timp a fost la Inter, Cannavaro m-a cam dezamagit... a fost sub asteptarile mele, as putea spune. Nu regret atat plecarea lui cat regret faptul ca nu au fost facute transferuri mai inteligente pentru compartimentul defensiv. Puteau sa ne scuteasca de Sinisa...

    Juve s-a intarit in aparare, asta-i clar, dar si la mijlocul terenului, ceea ce e foarte important, mijlocasii trebuind sa ii protejeze pe fundasi... Daca ai un mijloc puternic, e mai usor si pentru aparare, nu? (Ceea ce incerc sa spun e ca transferul lui Emerson a fost extrem de important, dupa parerea mea. Imi place foarte mult acest jucator, nu e doar tehnic, ci si eficient in faza defensiva a jocului. Si e si un jucator inteligent...).

    Tre' sa remarc si "mana" lui Capello, genul de antrenor care-mi place mie: stie ce vrea si stie sa isi aleaga oamenii pentru a obtine ceea ce vrea...

    Ia uita-ti va la statisticile astea si spuneti-mi ce observati in legatura cu primele 10-12 meciuri ale Romei sezonul trecut, respectiv ale lui Juve sezonul asta:


    Roma
    Juve

  16. #58
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Pai comparatia e facuta gresit! Noi ne-am luat deja prima bataie! As zice sa faci comparatia intre Roma cea neinvinsa anul trecut si o alta echipa neinvinsa (dar intre noi fie vorba nici invingatoare... ) de anul asta!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Ma refeream la numarul de goluri marcate, respectiv primite....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •