Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 403

Thread: Romania si romanii in tenis

  1. #1
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Smile Romania si romanii in tenis

    de azi incepand va puteti spune parerile despre jucatorii nostri

  2. #2
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Imi plac pushtii Mergea si Tecau ... joaca foarte bine

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    andrei a pierdut cu haas.am fost la meci si andrei pot sa spun ca a jucat f bine.a cistigat primul set cu 7-6 si dupa aceea s-a enervat f usor si a pierdut setu 2 cu 6-1.in decisiv a avut 5-3 si la 5-4 la serviciul haas a jucat extraordinar.de fapt haas nu a gresit nici o minge in ultimile 4 ghemuri.pacat pentru ca andrei l-a avut in mina.sabau a pierdut f greu 7-6 7-5.a avut ceva la gamba si nu s-a miscat bine.nu mai scrieti ca sint romani si de aceea pierd ca nu stiti cind ei sint accidentati sau nu.sabau are probleme cu cotul asa ca nu mai scrieti timpenii de el

  4. #4
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Sabau are prea multe probleme css2 ... nu stau acum sa le enumar ... sa stea dreak

    si sa si le rezolve ... m-am saturat sa il vad mai la fiecare meci cum renunta

    inainte de a se sfarsi ... cred ca nu sunt singurul care crede asta ... mie mi se pare

    cel mai antipatic jucator pe care il are Romania

  5. #5
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    ce succes a avut thread-ul asta inca din prima zi.............
    am cateva intrebari pentru css . ai fost la meci ? l-ai vazut live ? ai discutat cu andrei ? andrei a jucat shi cu razvan la dublu ( din pakte au pierdut in sferturi ) . ai fost shi la meciurile de dublu ? daca da , cum joaca cuplul asta ? e o solutie pentru echipa romaniei ? ai vreo adresa de mail a lui andrei pavel deoarece doresc foarte mult sa-i scriu .

  6. #6
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Victor Crivoi are sanse mare sa intre in top si sa il ajunga pe Pavel si pe Hanescu din urma.
    non semper erit aestas

  7. #7
    senior a_ndrada's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    mie imi place mult cum joaca adrian ungur,dar si adrian barbu
    "I fear no one,but respect everyone"-Roger Federer

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by daroczi
    ce succes a avut thread-ul asta inca din prima zi.............
    am cateva intrebari pentru css . ai fost la meci ? l-ai vazut live ? ai discutat cu andrei ? andrei a jucat shi cu razvan la dublu ( din pakte au pierdut in sferturi ) . ai fost shi la meciurile de dublu ? daca da , cum joaca cuplul asta ? e o solutie pentru echipa romaniei ? ai vreo adresa de mail a lui andrei pavel deoarece doresc foarte mult sa-i scriu .

    adresa de email nu pot sa ti-o dau.andrei cu razvan nu merge pentru ca razvan nu prea le are cu dublul.in primul meci au revenit de la 4-1. andrei a jucat f bine si pina la urma si razvan si-a dat drumul. al doilea meci nu l-am vazut.andrei ca intotdeauna s-a purtat excelent cu toti romanii dupa ce a iesit de la meciuri oferindu-le autografe si pozind cu toti care au avut camere.
    baietii sint increzatori pentru cupa davis mai putin la dublu.la simplu sint gata pentru batalie.

  9. #9
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Exclamation !

    Va multumesc foarte mult pentru parerile dumneavoastra. E timpul sa explodeze Mergea , Tecau , Crivoi si nu in ultimul rand Ungur . cred ca peste vreo 5 ani acesta va fi careul de asi al romaniei si al cupei davis . pakt de gabriel moraru . acum 3 ani a explodat intrand in TOP 250 , dar acum nu a mai progresat . deja are vreo 24 de ani , dar nu e prea tarziu . cred ca va ajunge ca razvan sabau .pe la 28 de ani va juca shi el la turnee mai importante si la primul sau GRANDSLAM . mai astept raspunsurile lui css la 9intrebarire mele . ooopssssss, am uitat de victoras . acesti 4 pe langa hanescu vor forma o super echipa
    Last edited by Ady; 4th February 2006 at 21:13.

  10. #10
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    va fi greu pentru ei , daca nu isi gasesc sponsori ... spre exemplu ionita ar fi intrat lejer in primii 100 in 2005 dar nu avut bani sa joace decat 10 turnee ...

  11. #11
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Si ionita asta e foarte bun . pentru css : inteleg ca nu-mi poti da adresa de e-maill a lui andrei aici , dar nu mi-o poti da , daca imi trimiti un maill ? poate ca nu vrei sa mi-o dai in motive de securitate , dar nu are andrei o adresa unde discuta cu fanii ? ........................................... of , sau nu stii adresa ?

  12. #12
    incepator ioana_boronea17's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    roman
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Imi place foarte mult de Victor Hanescu are mari sanse in a ajunge un jucator de top (si-asa este pe 36 in ATP). M-am intalnit cu el la Bucuresti anu trecut cand am fost la nationalele la 16 ani. I-am luat si autograf si am stat de vorba cu el si nu este deloc plin de fitze si alte chestii ,ba chiar este modest si vorbeste foarte frumos.
    Sportul este cultivarea consecventă şi voluntară a efortului fizic intensiv.

  13. #13
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    ma bucur ca va spuneti parerile . care dintre voi va ajunge um mare jucator ? care va juca in cupa davis ? abia astept sa comentez evolutiile voastre . unii critica mai mult decat apreciaza , si as vrea sa stiu daca v-ar placea ca peste vreo 10 ani sa va vedeti aici , pe acest thread << pusi la zid >>.

  14. #14
    incepator ioana_boronea17's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    roman
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    Smile

    mereu va trebui sa ne confruntam cu multe lucruri in viata , ca daca nam avea cu ce neam plictisi oricine are ceva de comentat si nu putem sai dam in cap pt parerea lui va trebui sa ne obisnuim ca sa supravietuim
    Sportul este cultivarea consecventă şi voluntară a efortului fizic intensiv.

  15. #15
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    totusi .........nu se incumeta nimeni sa zica ca el va deveni un jucator mare ? va rog sa citit ce am scris data trecuta

  16. #16
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    foarte frumos . bogdan-victor leonte ( nr. 716 ATP ) este pe tabloul principal al futures-ului PANAMA OPEN TOLEDANO si va juca in primul tur cu rafael farias ( 913 ATP ) din brazilia . la dublu compatriotul nostru impreuna cu germanul alexander satschko au fost desemnati capi de serie nr.3 si au jucat in primul tur cu brazilienii rafael farias ( cel pe care il va intalni si la simplu in primul tur ) si leonir ramos . din nefericire au pierdut cu scorul de 7-6 (2) 5-7 6-0 . intr-un alt futures , in spania , gabriel moraru a fost desemnat cap de serie nr.1 si intalni in primul tur pe spaniolul guilermo burniol-teixido ( 560 ATP ) . la dublu moraru a facut pereche cu spaniolul borja martinez , dar din pacate au pierdut cu scorul de 6-4 7-5 .

    sa nu uitam si de acesti romani

    nu stiu prea multe despre bogdan leonte , dar in 30 ianuarie 2006 ( data ultimului clasament ATP ) .este pe locul 716 la simplu si 870 la dublu .
    Last edited by Ady; 7th February 2006 at 23:27. Reason: consecutive

  17. #17
    incepator Cristea Ioana's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    brasov
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    mie imi place foarte mult cum joaca tecau,mergea,adrian ungur...dar daca stau sa ma gandesc bine sunt foarte multi jucatori romani buni dar care nu sunt valorificati(la fel ca juniorii).Oricum poate daca pavel avea pe tot parcursul carierei lui atitudinea care a avut-o in ultimele 2 seturi din meciul cu roddik era in primi 10 fara probleme!Nu credeti si voi la fel?
    in viata trebuie sa lupti pentru a obtine ce-ti doresti,la fel si in tenis

  18. #18
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    la un turneu de futures din spania , cuplul moraru/ionita s-a calificat in finala probei de dublu . la simplu crivoi , cap de serie nr. 3 este calificat in semifinale

  19. #19
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    In finala din Spania F6:
    V Ionita/G Moraru (ROM) 06 64 64 Miquel Perez/Gabriel Trujillo

    Apropo de Moraru, am gasit din intamplare http://www.gabimoraru.ro ar fi frumos sa vedem cat mai multi jucatori romani facandu-si site-uri personale.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  20. #20
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    finala la simplu a aceluiasi Spain F6 castigata tot de un roman:
    V Crivoi (ROM) 62 64 JA Sanchez de Luna (Esp)
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  21. #21
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    bravo pentru ai nostri . 3 romani au cucerit spania

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •