Page 13 of 28 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 573

Thread: Nicolae Forminte a demisionat

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Eu nu m-as baza pe o singura impresie... O sa vedem ce fac fetele peste 2-3 luni. La nationale cel mai sigur daca nu avem amicale...
    PS: eu sunt singura care s-a gandit ca poate declaratia lui Forminte despre Tweddle nu e reala? Si se pregatea "debarcarea" lui? Nu ca nu mi se parea necesara o schimbare in modul de pregatire.

  2. #254
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -acum 10 ani inainte de olimpiada ,am inceput sa o urmaresc pe Andrea Raducan, pot sa zic ca este una dintre gimnastele mele preferate!am simtit ca o sa ajunga o mare campioana!!!la fel simt si la Raluca!!!!

  3. #255
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Eu nu m-as baza pe o singura impresie... O sa vedem ce fac fetele peste 2-3 luni. La nationale cel mai sigur daca nu avem amicale...
    PS: eu sunt singura care s-a gandit ca poate declaratia lui Forminte despre Tweddle nu e reala? Si se pregatea "debarcarea" lui? Nu ca nu mi se parea necesara o schimbare in modul de pregatire.
    Fi serioasa , Forminte este poate printre putini care scot pe gura asa perle ...Sa fi sigura ca el a zis-o !
    Este singurul vinovat de "debarcare "...

  4. #256
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Eu nu m-as baza pe o singura impresie... O sa vedem ce fac fetele peste 2-3 luni. La nationale cel mai sigur daca nu avem amicale...
    PS: eu sunt singura care s-a gandit ca poate declaratia lui Forminte despre Tweddle nu e reala? Si se pregatea "debarcarea" lui? Nu ca nu mi se parea necesara o schimbare in modul de pregatire.
    Si eu am zis asta:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=152
    Dar am fost combatuta.

  5. #257
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -ce inseaman ;,,gentelman s agreement?????

  6. #258
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Pai daca nu zicea el -a doua zi in ziar tb sa zica "Nu am zis eu asta" nu sa bata campii, nu?

  7. #259
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by imbo View Post
    -ce inseaman ;,,gentelman s agreement?????
    Intelegere intre domni.

  8. #260
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -din pacate nu am reusit sa atasez declaratia lui stoica de azi de pe AGERPRES!!!
    -rog daca cineva reuseste sa intre la rubrica sport !!e chiar interesant ultimele declaratii lui Stoica!!

  9. #261
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by imbo View Post
    -ce inseaman ;,,gentelman s agreement?????
    Inseamna o intelegere neconditionata de un contract, ci de o "strangere a mainii", de unde si numele. Uite, spre exemplu B&B revin probabil sub "gentelman's agreement", pentru ca ma indoiesc ca au incheiat contracte din moment ce pe antena 3 au declarat ca o fac probono

  10. #262
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    http://www.********.ro/Stoica__Avem_...g-n120854.html

    Edit-Nu e din Libertatea ...dar tot nu merge...in loc de stelute e s p o r t 3 6 5

    Nu e voie nici cu site-ul asta?

  11. #263
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Scuza-mi stupizenia, dar ce ar trebui sa punem in locul stelutelor? Da-mi un raspuns de genul "incepe cu si se termina cu" daca nu poti pune tot titlul.....
    Mersi mult

    Edit Gata, am vaz. Multam

  12. #264
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    http://www.********.ro/Stoica__Avem_...g-n120854.html

    Edit-Nu e din Libertatea ...dar tot nu merge...in loc de stelute e s p o r t 3 6 5

    Nu e voie nici cu site-ul asta?
    -nu se deschide !!!!
    -multumesc pt traducere !!!!

  13. #265
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by imbo View Post
    -nu se deschide !!!!
    -multumesc pt traducere !!!!
    Incearca asa-intra pe linkul asta

    http://news.google.com/news/search?a...hl=en&q=bellu+


    e a patra stire

  14. #266
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Abia astept reactiile americanilor, in special a celor trei papagali NBC sau a lui Bela (mi-l si imaginez deja: zer iz no raivalri, za best oan uil uin)

  15. #267
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -mersi Ada 24!!!!!

  16. #268
    gymnasticfan
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Branesti jud ilfov
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    sunt foarte bucuroasa de reintoarcere domnului Belu si a doamnei Bitang! Cat despre Sandra si eu tind sa cred ca va pleca dar daca doreste sa revina si sa fie din nou medaliata cred ca ar fi bine sa stea la lot cu domnii antrenori! Sigur ca acomodarea fedetelor va fi grea cu nii antrenori....Am o intrebare totusi....doamna Lili Cosma domnul Puia Valer.... mai sunt la lot???

  17. #269
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clauditza View Post
    sunt foarte bucuroasa de reintoarcere domnului Belu si a doamnei Bitang! Cat despre Sandra si eu tind sa cred ca va pleca dar daca doreste sa revina si sa fie din nou medaliata cred ca ar fi bine sa stea la lot cu domnii antrenori! Sigur ca acomodarea fedetelor va fi grea cu nii antrenori....Am o intrebare totusi....doamna Lili Cosma domnul Puia Valer.... mai sunt la lot???
    Din cate stiu, da. Mi se pare ca am citit undeva ca restul antrenorilor si ai staff-ului tehnic raman.
    In ceea ce-l priveste pe Valer parerile imi sunt impartite, dar Lili Cosma chiar trebuie pastrata.

  18. #270
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Pentru cine intreba de stelute la acel link: e un site considerat cumva concurent cu OLS, e alegerea conducerii acestui site sa apara asa linkurile. Asta a explicat mai demult Mihai, cred.

    Si eu as vrea sa stiu ce cred fetele [nu acum, ci peste cateva saptamani]. Dar sa fim seriosi, astfel de declaratii nu se fac in presa Insa sper sa citim pe chipurile lor mai multa incredere si veselie la urmatorul concurs, asta ar tine loc de declaratii.

    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    4. Faptul ca fetele vor fi trambalate la Izvorani o data la 1-2 luni e de bine. Trebuie sa iasa din "confort zone", din mediul caldut de acasa, sa se obisnuiasca cu schimbare, cu oboseala, cu schimbarea aparatelor din cind in cind, daca vreti si cu o culoare diferita a varului de pe pereti. Nu vine tot Mapamondul la Deva si nu se tin concursuri acolo. Face parte din "army training" - armata ce te pregateste pentru orice conditii - adica pregatire psihologica de concurs, de incredere in forte proprii, ca poti face fata oricaror conditii. Nu mai abordati atitudinea asta de mama super-protectoare ca e cea mai mare gresala ce se poate face. Avem nevoie de gimnaste pregatite in primul rind psihic nu avem nevoie de scuze. Sper ca era scuzelor sa se fi terminat.

    Fetele, trebuie sa gindeasca matur. Performanta nu se face fara munca. Daca B&B vor trage de ele pina la epuizare dar le vor trata omeneste fara sa le faca "giste indopate" si alte jigniri ce le aducea Forminte, daca vor sti sa le vorbeasca omeneste (avis Bitanga aici - ea era mai sloboda la gura, sper ca s-a schimbat), daca fetele vor fi tratate egal si fara discriminari intre ele, eu zic ca va fi bine.
    Subscriu!
    Problema e ca fetele mergeau si pana acum la Izvorani cam o data la 1-2 luni, daca se va alege varianta ca B&B sa stea separat de lot vizitele trebuie sa fie mult mai dese. De acord ca e foarte bine, din multe puncte de vedere, sa iasa din rutina si sa schimbe atmosfera periodic, dar nu cred ca s-ar simti influenta lor prea mult daca le-ar vedea doar o data pe saptamana - si nici acest interval nu mi se pare plauzibil. 2 zile s-ar pierde numai pe drum, plus oboseala aferenta, plus banii.
    Ma bucur ca nu sunt singura care n-a uitat de problemele care au existat si in relata B&B - gimnaste. Sper ca s-a terminat perioada aia si sper sa aiba rabdare acum, daca vor dori sa faca schimbari foarte mari in programul fetelor sa fie atenti si la reactiile lor si sa nu se impuna cu forta, dintr-o data. Eu am incredere si in ei, ca vor gestiona cu mare atentie situatia, si in fete, ca vor fi in continuare ambitioase si vor lupta pentru visul lor
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #271
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    gimnastica la tvr
    O gimnasta unica:Stela Nistor!
    You are the best:Ana&Ama!

  20. #272
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Ar fi interesant sa vedem si cateva interviuri cu fetele in zilele urmatoare...ele sunt cele mai importante acum.Tare mi-ar placea sa fiu o musca pe peretele salii in prima zi de antenament a fetelor cu cei doi..sa aud primele discutii......
    Ca bine zici...ar fi o chestie sa fim musculite pe acolo...
    Eu nu ma bucur, nu sunt trista, sunt doar curoasa ce si cum va fi. Oricum, accentul nu se va pune pe aceste Mondiale, mai ales cu toate aceste schimbari...poate se vor urmari ceva medalii ipe aparate si o clasare in primele 4 la echipe..va lua timp pana se vor studia gimnastele, capacitatea lor pentru a executa anumite elemente, cred ca se va merge in mare masura pe ceea ce fetele au deja acumulat ca si structura de exercitiu ..schimbarile vor veni abia dupa Mondiale (parerea mea).
    Am un oarecare dubiu cu privire la fetele care vor ramane si cele care vor pleca...poate ca alta ar fi fost situatia daca lucrul asta s-ar fi intamplat inainte sa treaca fetele Ramonei la lot...acum mi-e teama, s-au obisnuit timp de doi ani cu un anumit stil, Ana este accidentata, Raluca (probabil si Ama) au avut o pauza...e greu de prevazut...sper sa fie bine si fetele astea, care isi doresc atat de mult, sa se adapteze cat mai usor posibil. Performante la aceste Mondiale nu vor fi, dar in mod sigur vom vedea o echipa care sa mearga acolo cu tot ce are mai bun. La urma urmelor, Catalina Ponor s-a antrenat trei luni pe trei aparate si tot nu era la un nivel optim, chiar daca era obisnuita cu stilul respectiv de antrenament.
    Doamne ajuta sa fie toate asa cum le dorim noi!!!! Si mult succes fetelor!!! Sper sa vedem pe cat mai multe din actualul lot concurand cu bine la Nationale

  21. #273
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Nu au zis mai nimic nou, din pacate... Am inregistrat, dar nu cred ca e cazul sa pastrez inregistrarea...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •