Page 5 of 28 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 573

Thread: Nicolae Forminte a demisionat

  1. #85
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Cum adica sa sacrificam prezenta la CM? Sa nu mergem? Pai nu mai ajungem la Olimpiada!

  2. #86
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    eu nu pot sa inteleg de ce nu o foloseste si pe diana trenca,e fffffffffffffff buna la sol,iar la barna are calitati,mai poate sa creasca

  3. #87
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Ma refer sa nu stabilim obiective de genul x medalii la CM. Sa facem suficient pentru a ne califica, sa nu ne intoarcem cu fetele obosite sau accidentate.

  4. #88
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    ok, inteleg acum.

  5. #89
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mie imi pare rau ca Forminte nu a renuntat nici in ultimul moment la orgoliul prostesc.....in acest moment nu e timp de orgolii in gimnastica romaneasca (ca sa o citez pe dna Bitang). Puteau sa colaboreze, dar in fine...asta e. De azi incepe un nou capitol!

    Mai am un singur semn de intrebare...unde se vor antrena.
    Pt ca nu ii vad pe B&B sa se intoarca la Deva si sa stea acolo aproape tot timpul. In acesti 5 ani s-au schimbat multe.
    Poate se muta lotul cu totul la Izvorani.
    Asta mai vreau eu sa aflu...ca-n rest e clara situatia!

    Aaaa si sper sa ramana si dl Sandu si dra Lili.
    www.fangymnastics.com

  6. #90
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Ce tare ar fi sa ni le aduca la Izvorani. Ce galerie ar avea

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Sandra e totusi un caz mai special in momentul de fatza. Stiu ce vrei sa zici ca sa fie tratate de la egal la egal, dar pentru ea trebuie facut un efort in plus ca sa ramana. daca bineinteles cei doi considera ca are sens sa ramana. Eu cred ca daca Sandra vrea cu adevarat sa castige titlul la mondiale poate sa o faca. Se poate bate cu Beth si cu Mizdrikova si cu cine mai vreti. problema e daca psihologic are puterea sa sa se adapteze unui nou antrenor.

    Cat despre Raluca ea cauta mereu o imbratisare de la antrenoare, un cuvant bun.

    inca o chestie de care ma tem serios: sa nu regresam din nou la paralele. Suntem pe drumul bun si ar fi teribil sa nu mai progresam, pentru ca de cativa ani paralelele fac legea.
    Am toata admiratia pentru Sandra si tot respectul pentru titlul olimpic cistigat de ea.
    Inainte de CM, Beth si altcineva, Sandra se "bate" pentru un loc in echipa si pentru a intra in concurs la sol cu Raluca, Diana C., Ana P. si Ana T. daca va reveni pina atunci, si de ce nu si cu Amelia (pentru ca banuiesc ca Amelia va fi sansa Romaniei la AA). In conditiile in care nu stiu exact cite evolutii pe aparat intra in calificari si nici numarul maxim de gimnaste din echipa.

  8. #92
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Am toata admiratia pentru Sandra si tot respectul pentru titlul olimpic cistigat de ea.
    Inainte de CM, Beth si altcineva, Sandra se "bate" pentru un loc in echipa si pentru a intra in concurs la sol cu Raluca, Diana C., Ana P. si Ana T. daca va reveni pina atunci, si de ce nu si cu Amelia (pentru ca banuiesc ca Amelia va fi sansa Romaniei la AA). In conditiile in care nu stiu exact cite evolutii pe aparat intra in calificari si nici numarul maxim de gimnaste din echipa.
    in calificari participa 5 fete la un aparat,dar 4 note se iau in considerare,6 fete dintr-o tara pot intra la echipe?

  9. #93
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu va faceti griji cu mondialele....B&B nu sunt genul care sa mearga doar ca sa faca prezenta.
    Pana se lamureste situatia si se organizeaza se vor reface si fetele care au mici probleme de sanatate...si e timp. Doar avem fete talentate cu un bagaj tehnic bun...trebuie doar puse toate cap la cap.

    Poate sunt eu prea optimist si entuziasmat....dar deja vad 2 sarituri Amanar
    www.fangymnastics.com

  10. #94
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Trebuie neaparat sa facem un thread "echipa ideala pt Londra". Am si eu atatea sperante ca mi-e frica sa si gandesc realist

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu va faceti griji cu mondialele....B&B nu sunt genul care sa mearga doar ca sa faca prezenta.
    Nu, daca pretul va fi fortari si accidentari.
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Poate sunt eu prea optimist si entuziasmat....dar deja vad 2 sarituri Amanar
    2 ? asta e pesimism daca nu ii dai una Ameliei pentru AA

  12. #96
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    2 ? asta e pesimism daca nu ii dai una Ameliei pentru AA
    E si Ama inclusa.
    De fapt ma gandeam la cele 2 fete, care sunt sanatoase acum: Ama si Diana.
    www.fangymnastics.com

  13. #97
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    si una Dianei pentru finala. Desi si Pitic ar merita una (lasa ca ei ii dam Tsukahara 2,5)

  14. #98
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Lucian Sandu nu se ocupa de paralele si inainte de a veni Forminte, in 2005? Eu asa stiam...
    Cred ca totul a tinut de context la acest aparat, pentru ca pana la schimbarea codului 2-3 zecimi in minus la nota erau o diferenta foarte mare. Acum e cu totul altceva.

    Sper sa ramana Lili Cozma si Lucian Sandu, sper sa apara in presa si detalii despre colectivul de antrenori. Si sa se faca liniste cat mai repede. E normal ca fetele sa fie acum speriate de aceasta schimbare majora, cu cat trece mai multa vreme pana cand Belu si Bitang intra la antrenamente cu atat se pot naste mai multe zvonuri care sa nu le faca bine gimnastelor. Eu am incredere ca in cateva saptamani se va stabili o noua rutina la lot si se va trece de perioada de acomodare.

    In acelasi timp, nu vreau sa mai aud de aceleasi probleme ca pana in 2005...Belu si Bitang trebuie sa schimbe si ei ceva! Cei de afara nu ii vad cu ochi buni tocmai pentru ca stiu ce a fost, in timp ce la Forminte nu au apucat sa observe aceleasi practici.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    E si Ama inclusa.
    De fapt ma gandeam la cele 2 fete, care sunt sanatoase acum: Ama si Diana.
    Si pe Pitic, gimnasta de "picioare" unde o lasi?

  16. #100
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    pai amanar e pt amelia si pt diana,dar n-ai de unde sa stii,poate face si raluca

  17. #101
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Si pe Pitic, gimnasta de "picioare" unde o lasi?
    eeeee...nu zic ce vreau la Pitic..tocmai ca e gimnasta de picioare!
    www.fangymnastics.com

  18. #102
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1

  19. #103
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    La Pitic e mai greu cu Amanarul, dupa cum spunea Ramona la CE [cred ca in cazul altei gimnaste]...e greu pentru fetele micute sa incarce trambulina pentru o saritura cu nota de plecare mare.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #104
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    E si Ama inclusa.
    De fapt ma gandeam la cele 2 fete, care sunt sanatoase acum: Ama si Diana.
    Mihai,stii ca eu sunt si mai optimista,pentru Londra 2012 vad cel putin 3 Amanar(Ama,Diana,Larisa si de ce nu Beatrice).
    Apoi,sansa noastra sa recuperem diferenta de la paralele,raman sariturile si executii impecabile la barna si sol.
    sunt prea entuziasmata acum....
    O gimnasta unica:Stela Nistor!
    You are the best:Ana&Ama!

  21. #105
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deni View Post
    Mihai,stii ca eu sunt si mai optimista,pentru Londra 2012 vad cel putin 3 Amanar(Ama,Diana,Larisa si de ce nu Beatrice).
    Apoi,sansa noastra sa recuperem diferenta de la paralele,raman sariturile si executii impecabile la barna si sol.
    sunt prea entuziasmata acum....
    si diana rusu,de ce nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •