Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 573

Thread: Nicolae Forminte a demisionat

  1. #43
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Minune, TVR a inceput stirile din sport cu gimnastica. I-au anuntat pe Belu si Bitang ca fiind noii coordonatori
    Au fost 2 sau 3 reportaje separate, imagini de la sedinta de azi dimineata, interviuri si diverse imagini cu succesele obtinute cu Belu si Bitang la lot.

    Are cineva posibilitatea sa inregistreze? Fiind multe declaratii, mi-e greu sa-mi adun gandurile si sa reproduc ce am vazut.
    Ce am retinut e ca Belu si Bitang au zis ca trebuie regandite unele aspecte, ca nu mai e loc de orgolii in acest moment in gimnastica romaneasca si ca toti sunt soldati.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #44
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Oricare dintre cele doua variante ar fi buna (desi dezavantajul chinezilor la sol si sarituri incepe sa fie cam prea evident), dar eu zic ca e timpul sa mai scoata si rusii capul la lumina dupa o perioada nu foarte favorabila.

  3. #45
    sport legend step1's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    392
    Reputatie
    1
    Deci cei de pe IG ,care au anuntat schimbarea in urma cu 2 saptamani,au avut dreptate!
    Personal ,ma bucur ca B&B au revenit!
    Fetele vor arata minunat pe prima treapta a podiumurilor ...acum

  4. #46
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by onlyme88 View Post
    Oricare dintre cele doua variante ar fi buna (desi dezavantajul chinezilor la sol si sarituri incepe sa fie cam prea evident), dar eu zic ca e timpul sa mai scoata si rusii capul la lumina dupa o perioada nu foarte favorabila.
    eu zic ca romania o sa o bata pe rusia,mai tot timpu era asa inainte de 2005(de cand bellu a antrenat)
    romania pt mondiale nu prea are timp sa se pregateasca pt aur sau argint,dar pt bronz are mari sanse
    Last edited by MitzGym; 1st June 2010 at 20:54.

  5. #47
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1

  6. #48
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ah, si era si Sandra la federatie... Au aratat-o vorbind cu Forminte inainte ca el sa plece din cladire, plangea si parea socata. Forminte a vrut sa o pupe de la revedere, ea a zis "Nu!"...n-am auzit foarte bine ce vorbeau, Forminte i-a spus, cred, ca asa cum a facut si pana acum, poate sa mearga inainte si de-aici incolo sau o asteapta la Constanta sa se antreneze. TVR i-a luat si ei interviu si a spus ca se intoarce la Deva sa rumege ce s-a intamplat.

    Edit: Super, Amalia, ce rapida ai fost...multumim!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #49
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Cu placere! Deocamdata eu l-am uploadat dar nu e finisat ca si calitate... observ ca... se vede cam aiurea... Mai asteptati putin pana e gata!

  8. #50
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    multumim!!! ><

  9. #51
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    sandrei i-a placut perioada cu forminte,forminte era pt ea un al doilea tata,forminte o iubea pe ea cel mai mult,cred ca nu-i place treaba asta,dar ce sa faca

  10. #52
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu-i problema, Ama, dureaza cateva minute pana este procesat complet filmuletul, apoi se va vedea mai clar. Dar e foarte bine si asa
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru link, l-am savurat si asa. Intr-adevar, pentru Sandra este un soc. Nu stiu ce se va intimpla cu ea, nu pot decit sa sper ca se va ambitiona sa faca treaba, chiar daca nu mai este neaparat in postura de favorita.
    Inteleg ca Forminte este ranit in orgoliul lui, dar nu mi-a placut deloc atitudinea afisata de el. De fapt nu ma suprinde deloc, dar poate ca si-o da si el seama la un moment dat ca nu-i in avantajul lui sa se poarte asa.

  12. #54
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Si sunetul are ceva probleme... dar asta nu imi dau seama de ce. Aici o alta declaratie: http://fm.realitatea.net/n--forminte...oare_4409.html

  13. #55
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Eu spun ca atata timp cat munceste Sandra isi poate face loc in lotul olimpic. Sper doar sa nu-si formeze o ambitie prosteasca si sa refuze sa se conformeze situatiei (nu prea e momentul atitudinilor gen Ungureanu sau Marinescu).

  14. #56
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Multumim Amalia

    Dar au fost toate fetele acolo sau doar Sandra? Si de ce Sandra a mers ?(daca celelalte nu)

  15. #57
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Ura sper din suflet sa fie de bun augur, sa nu auzim de valuri de retrageri, haide ana p. Sa fii campioana olimpica!!!!

    http://www.tvr.ro/articol.php?id=83177&c=137
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Multumim Amalia

    Dar au fost toate fetele acolo sau doar Sandra? Si de ce Sandra a mers ?(daca celelalte nu)
    Daca bine imi amintesc, Sandra e in ceva comisie din federatie, s-a discutat aici pe forum la un moment dat. Cred ca asa era normal ca ea sa fie acolo si restul nu.

  17. #59
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Multumesc Tess, nu stiam ca e intr-o comisie.

  18. #60
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ada, asta ma intreb si eu... Ea aparea in organigrama federatiei, sa zicem ca asta e cea mai obiectiva varianta.

    Ca sa fim corecti, trebuie amintit ca si Andreea Raducan spunea prin 2000 ca se retrage daca Belu pleaca de la lot. Sandra nu va mai fi favorita, asta e clar...depinde numai de ea daca va accepta situatia sau nu.

    Din declaratia de la Realitatea, mai iese la iveala un episod...din 2005, cand Belu si Bitang au refuzat sa colaboreze cu Forminte.
    Eu totusi nu inteleg atitudinea de "eu nu raman daca se cere parerea si altora". Pana la urma, la lot este oricum un colectiv de antrenori. Sau sa ne uitam la alte tari, unde gimnastele stau la cluburi, cu antrenorii lor, si ajung sub supravegherea coordonatorului lotului national doar de cateva ori pe an.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #61
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Multumim Amalia

    Dar au fost toate fetele acolo sau doar Sandra? Si de ce Sandra a mers ?(daca celelalte nu)
    Mda..doar Sandra a fost...

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Eu totusi nu inteleg atitudinea de "eu nu raman daca se cere parerea si altora". Pana la urma, la lot este oricum un colectiv de antrenori.
    Vezi ca acusi vine Kino si iti da in cap cu ochelarii roz

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by onlyme88 View Post
    In primul rand ma sperie anumite aspecte: fetele din generatia actuala sunt foarte sensibile si se stie deja ca Belu intotdeauna a cerut implicare totala, nu a trecut cu vederea niciun refuz de munca sau abatere de la regulile impuse de el. Mi-e putin teama ca fetele sa nu se simta coplesite.
    da, si pe mine ma sperie chestia asta. cred ca Amalia o sa se adapteze bine, dar nu stiu Raluca. Ea a fost mereu mai sensibila si mai avea nevoie de cate un hug pentru moral.
    m-as bucura daca BB ar lua initiativa sa vorbeasaca cu Sandra, sa o incurajeze si sa ii dea sperante pentru a continua. Stiu ca sandra e atasata de Forminte, dar daca ar vedea ceva incurajari din partea lor poate ar continua.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •