Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 573

Thread: Nicolae Forminte a demisionat

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mersi, Luiza. Deci inca o confirmare a orgoliilor...serios ca e pacat.
    Pe tot mai multe site-uri apare stirea, dar sunt cam aceleasi fraze, fragmente din ce stim deja, a fost un comunicat Mediafax si au preluat toti...deci nu le mai postez.

    Eu nu ma astept la cine stie ce performante la mondiale sau alte obiective de acest gen. Tot ce vreau e sa le vad pe fete sanatoase, determinate, cu mai multa incredere in ele si mai vesele.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #23
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Chiar ma gandeam ce s-a intamplat cand am vazut peste 50 persoane la gimnastica...

    Deci sa inteleg ca acum (cand a vazut ca nimeni nu plange dupa el ) e de acord sa ramana , sa accepte sfaturi, dar doar el sa fie coordonator, si, evident doar el felicitat daca lucrurile se vor imbunatati?

  3. #24
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    "Tot ce am făcut până acum a fost din pasiune. Dacă mi se respectă fișa postului și fără alți coordonatori, am mai putea discuta."

    Eu ii urez lui Forminte mult succes in tot ceea ce va hotara sa faca de-acum inainte.

    http://www.adevarul.ro/sport/antifot...272373211.html
    Pai daca e pasiune ce rost au orgoliile? Offf!

  4. #25
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    din ce observ, ca reactii, 90% sunt mai mult decat pozitive. majoritatea cititorilor articolelor legate de aceasta plecare sunt entuziasmati de schimbare si de revenirea cuplului B&B. sa speram ca totul o sa fie bine. bafta multa!
    Last edited by dracsor; 1st June 2010 at 19:10.

  5. #26
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Plecarea lui forminte nu poate fii decit benefica din toate punctele de vedere.Nesimtirea,orgoliu,inginfarea si slaba lui prestanta l-au trimis de azi inainte la pescuit.Dumnezeu nu bate cu parul domnule forminte.O ultima strigare inainte de plecare:Fir intins!!!!!

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    se zice ca federatia nu i-ar fi dat de ales lui Forminte, ca indirect l-a fortat sa se retraga, dar felul in care au evoluat lucrurile mi se pare optim, fara mare scandal dupa europene, tatonarea cu B&B, fetele nu au fost luate total prin surprindere. ideea de scandal si de "complot" vine numai din atitudinile si cuvintele dlui Forminte... Chiar imi place de el in multe lucruri, dar atitudinea asta de copil...

  7. #28
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    daca revin bellu si bittan
    e bine intr-un fel ca a demisionat

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Ma bucur de schimbarea asta si imi pun mari sperante in viitorul gimnasticii romanesti. Este cam tirziu pentru Mondialele de anul asta, dar nu-i bai. Important este sa fie fetele sanatoase, sa isi imbunatateasca executia (fetele care lui BB parca lucrau mult mai curat in opinia mea) si sa revedem spiritul de echipa de altadata.
    Gazeta Sporturilor are un articol la zeflemea, dar in rest tonul este destul de pozitiv din cite am citit eu pe ici pe colo.

  9. #30
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    cand incep antrenamentele cu bellu si bitang?
    unele fete pot sa isi imbunatateasca executia(ma refer la cele mare au dificultate ex:diana la sol,ana la barna,raluca la barna,ana la paralele)

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    cand incep antrenamentele cu bellu si bitang?
    unele fete pot sa isi imbunatateasca executia(ma refer la cele mare au dificultate ex:diana la sol,ana la barna,raluca la barna,ana la paralele)

    Cred ca au inceput deja.

  11. #32
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liukingym View Post
    Plecarea lui forminte nu poate fii decit benefica din toate punctele de vedere.Nesimtirea,orgoliu,inginfarea si slaba lui prestanta l-au trimis de azi inainte la pescuit.Dumnezeu nu bate cu parul domnule forminte.O ultima strigare inainte de plecare:Fir intins!!!!!
    N-as zice chiar asa...gandeste-te la fetele care il stiu de atatia ani, care se antreneaza zilnic cu el, pentru care bun, rau, cum a fost le-a fost acolo aproape (mai mult sau mai putin). E foarte greu acum pentru ele...

  12. #33
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Surprinzatoare decizia lui Forminte, cu atat mai mult cu cat a colaborat si in trecut cu Belu si Bitang din cate stiu eu. Topescu mereu il amintea la fiecare CM sau CE. Ce i-o fi indemnat si pe oficiali sa nu-i mai acorde incredere lui Forminte nu stiu, cu toate ca avusesem rezultate bune in ultima vreme.
    Sper doar ca noile fete sa fie ascultatoare si sa inteleaga ca performanta nu se poate face cu indisciplina si fite, si sa nu mai avem acuzatii pe la televizor cu sportive infometate si prinse-n miez de noapte ca au parasit cantonamentul, asa cum s-a intamplat cand au plecat cei doi antrenori de la lot.
    Avem nevoie de liniste si de captele limpezi, nu de balacareli prin presa care nu folosesc la nimic. Au mai ramas 2 ani pana la olimpiada, timp suficient pentru a inchega colectivul tehnic cu colectivul gimnastelor. Munca+perseverenta=rezultate

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Wow, nu ma asteptam.
    Deci o sa fie un sistem cam ca la americani - cu tabere de pregatire sub B&B? Cineva o sa trebuiasca sa ia carma si la Deva...

  14. #35
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    In primul rand ma sperie anumite aspecte: fetele din generatia actuala sunt foarte sensibile si se stie deja ca Belu intotdeauna a cerut implicare totala, nu a trecut cu vederea niciun refuz de munca sau abatere de la regulile impuse de el. Mi-e putin teama ca fetele sa nu se simta coplesite.
    Pe de alta parte vorbim de B&B. Fratilor, sunt cei mai de succes antrenori de gimnastica ai tuturor timpurilor. Oamenii astia doi creaza aur la propriu. Sunt convins ca oriunde s-ar duce ar crea campioane olimpice. Daca se hotarasc sa ramana cel putin pana la Olimpiada (ma rog si pt ciclul 2012-2016) sunt convins ca vom vedea transformari incredibile atat in atitudinea fetelor cat si in munca lor. Nu uitati ca pt Atena au creat in doi ani una dintre cele mai bune echipe de gimnastica ale tuturor timpurilor (omorati-ma, dar indraznesc sa spun ca cea mai buna).
    Desi nu stiu daca ar trebui sa fiu atat de entuziast (pentru ca Forminte nu este un antrenor slab sub nicio forma), SUNT, pentru nu-mi vine in minte nicio competitie la care B&B sa fi dat gres. NICIUNA

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Deocamdata suntem la faza: presa are subiecte, romanul indragostit de gimnastica uita de cele 15% sau 25% reduceri la buzunar ca avem ceva sa ne distraga atentia.

    Sper ca, federatia sa aiba un plan ce si cum vrea sa faca, sa fie cineva (Anca Grigoras sau Gina Gogean sau ?!?) care, indiferent care vor fi personajele ce vor aparea/disparea, sa tina friiele situatiei. Uite popa nu e popa si alte jocuri gen bambilici nu ajuta pe nimeni. (Ce ziceti, ar accepta B&B sau Forminte un "supervizaj" de la Dr. in Gimnastica Gogean?!?)

    Fetele nu au de ce sa fie afectate. Cine vrea sa faca gimnastica de performanta va face. Sunt plecate de linga parinti de atita vreme, au concursuri destul ar trebui sa aiba psihic puternic. Si in afara de Sandra (care a avut tratament privilegiat) celelalte nu vad de ce ar fi afectate. Din contra.

    Deocamdata, eu zic ca federatia e cea care trebuie sa isi spuna clar punctul de vedere in situatia actuala si atunci vom vedea. Mi-e frica doar ca se va proceda haotic si se va lungi treaba si atunci da, fetele vor avea de suferit. Si noi si gimnastica romaneasca.
    Last edited by Tess_AN; 1st June 2010 at 20:24.

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Forminte declara in Adevarul ca a fost silit sa-si dea demisia si ca va pleca in strainatate unde va primi contract mai mare.

  17. #38
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    legat de demisia lui forminte.

    Bellu și Bitang au revenit la lotul feminin de gimnastică!

    http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ca-192478.html

  18. #39
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Forminte declara in Adevarul ca a fost silit sa-si dea demisia si ca va pleca in strainatate unde va primi contract mai mare.
    cine stie cat o sa il tina si aia din strainatate!
    fetele o sa se obisnuiasca dupa o luna,2 cu el(ma refer la faptul ca nu o sa fie ca un strain)
    Last edited by MitzGym; 1st June 2010 at 20:40.

  19. #40
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -cam toata lumea dorea o schimbare !!!!!aici e schimbarea !!!!eu cred ca si B&B cred in fete si mai ales in junioare!!!!chiar Bitang zicea de echipa de junioare ce potential au fetel de la junioare!!!
    -RUSIA a inceput sa-si revina de ce sa nu fim si noi acolo sus unde ne este locul!!!!!
    -sigur usor nu o sa fie ,dar nu e nimic usor de obtinut!!!!!
    -succes B&B si va doresc multe victorii si medalii, alaturi de o generatie de aur as zice eu!!!!!

  20. #41
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Apropo de Rusia: cat de tare ar fi sa vedem un nou duel Romania-Rusia la olimpiada?

  21. #42
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    da ce zici de sua romania sau china romania?
    la mondialele din 2011 eu zic ca o sa avea o echipa f buna

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •