Results 1 to 16 of 16

Thread: Detroit is nuts (sunshine you!)

  1. #1
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1

    Detroit is nuts (sunshine you!)

    Earlier, Detroit picked up Hasek's $8 million contract option for next season. The move to welcome the 38-year-old goalie back after a year of retirement muddles the team's goaltending picture.

    The Wings must decide what to do with Curtis Joseph, who has two years remaining on his $24 million, three-year contract -- and more importantly, has a no-trade clause. Hasek, the two-time MVP and a six-time recipient of the Vezina Trophy with Buffalo, retired after Detroit won the Stanley Cup in 2002.
    si inca o incercare de a cumpara cupa stanley. mare pacat ca inca mai au bani.
    de-abia astept sa vad ce iese din CBA.
    i smell a lockout anu' viitor, altfel kiss hockey goodbye.

  2. #2
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Bani au si NYR dar nu-i vad castigand cupa anul asta.
    In ceea ce-i priveste pe DET nu inteleg dece l-au adus din nou pe Hasek cand il au deja pe Cujo. Cu $8 Mil puteau aduce 1-2 jucatori de perspectiva.

  3. #3
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    nici azi nu-mi explic cum au cistigat cupa stanley in '94. but let's not start about this laughing stock of a franchise...

    Cujo nu-i Hasek. s-a vazut anul asta. si Detroit isi poate permite. concluzie: 16 milioane cheltuite degeaba. dai Doamne sa vina salary cap o data!

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca ai vazut sau nu dar dupa ce ca-l iau inapoi pe Hasek i-au mai oferit si lui Sergei Fedorov 40 de mlioane pe 4 ani ... dar culmea e ca Fedorov a refuzat!!!

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ba, nu mai faceti misto de Detroit Red Wings ca va ia naiba!
    (E echipa mea favorita din NHL!)
    Daca au bani si vor sa-i cheltuie cu veterani, treaba lor!

  6. #6
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    si daca vor sa ia bataie de la Anaheim (care au masa salariala de 3 ori mai mica) in 4 meciuri e treaba lor...
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Daca a-i sti cat m-am enervat cand au fost eliminati... Si de cine, de niste ratze... :x

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa se faca ca in NBA, sa ai niste salary cap exceptions pentru semnarea de contracte cu veteranii.
    Ar putea de banii aia sa mai incurajeze niste pusti de 17-18 ani de prin tarile scandinave!

  9. #9
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Unele echipe din Nhl au inceput sa aiba mici pepiniere in echipe din liga suedeza.Si agentii lucreaza asiduu aici cu recrutarea. Colorado , Toronto si cativa altii vin si au meciuri de pregatire spre toamna de mai multa vreme. Dorin

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si threadul asta ii ia la misto pe Detriot, ca au bani... Ce mai ziceti atunci de "Ratele" din Anaheim care dau 40.000.000 $ salariu pe 4 ani unui alt veteran, chiar de la Detroit, Serghei Fedorov...

  11. #11
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    I-au dat 40 de mil pe 5 ani parca.

    Iar Detroit i-a oferit 32 de mil pe 4 ani, dar oricum Fedorov vroia afara din Detroit. Eh misto ca acu Anaheim l-a pierdut pe Karya si l-au inlocuit cu Fedorov.

    http://www.nhl.com/onthefly/news/2003/07/146553.html

    edit: yzerman va semna cu detroit, un an 6 mil + 2 mil bonus depinzand de performanta.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pentru Steve Yzerman si Brandan Shanahann am inceput eu sa tin cu Detriot, ca imi placeau numele lor. Oricum, buni hocheisti, mai ales Steve, care a fost si capitanul echipei nationale a Canadei, alaturi de "The Great One" Wayne G.

  13. #13
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Si threadul asta ii ia la misto pe Detriot, ca au bani...
    una-i sa ai bani care i-ai obtinut din rezultate bune si alta-i sa fii un club in care cineva pompeaza bani anual ca sa se reduca impozitul respectivului.

    daca i se pune pata la bill gates si cumpara phoneix coyotes si aduce tot ce are nhl-ul mai bun intr-o echipa, ca bani este de unde, si cistiga cupa stanley de 3 ori la rind, n-ar fi jenant? cred ca singurul care ar reusi sa dea de gres si in situatia asta ar fi Sather de la NYR. Detroit macar a dat rezultate pe banii cheltuiti dar la bugetul acela mare lucru! cite din draft pickurile detroitului, except Zetterberg, de la '90 incoace au aratat ceva?

  14. #14
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Zetterberg o sa fie o mare stea !!!.Il cunosc deja personal , am si autograful lui si in citeva zile il pun si pe pagina aici ! Dorin

  15. #15
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    no, daca asta nu-i un argument !

    aranjez cu Glenn Sather sa ti-l trimita pe Barnaby sa-ti dea autograf, poate se face 50 goal scorer .


    just kidding. probabil vorbeste invidia din mine, but hey, am un home jersey de la Pittsburgh cu Lemieux C 66 original

  16. #16
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    No problem man ! Lemieux se tine tare .Patron si jucator !!!Nu le e prea usor angajatilor jucatori cu asa situatie . Cine indrazneste sa dea pas la altcineva decit seful...??? Dorin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •