Results 1 to 16 of 16

Thread: Conducatori de cluburi

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    Conducatori de cluburi

    Cel mai mare rau in fotbalul nostru - parerea mea - il reprezinta conducerile cluburilor, care urmaresc performanta numai in masura in care au ei un profit. In rest sunt "baieti buni" - ii rau pamantul ca-i rabda !!! Sau dracul ca nu-i ia 8) ???
    Sunt curios cam ce parere au altii despre conducatorii de cluburi. Poate nu stiu eu sa apreciez munca lor, sau poate nu prea stiu ei ce au de facut?

  2. #2
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    cel mai mare rau in folbalul nostru .. nu sunt presedintii, ei sint undeva pe locu doi. Cei mai mare rau e tot presedintii, dar nu de cluburi, ci aia doi, mitica si sandu
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  3. #3
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    riva, nici cu nea' Jenica nu-mi e rusine... :shit:
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Presedintii de club, mai marii de la liga si de la federatie, toti urmaresc doar banul, nu performanta. Din cauza asta a ajuns fotbalul la noi unde a ajuns.

  5. #5
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Njock
    riva, nici cu nea' Jenica nu-mi e rusine... :shit:
    Njock dragul meu, nici mie nu prea imi place de Jean. ceea ce face el e bun doar pentru folbalul bistritean, pentru ka din cauza unor oameni ka el am ajuns sa fim asa de `tari` in europa! Mi drag ka face bine ceea ce face pentru Bistrita, ka in rest, daka nu as fi bistritean nici mie nu mi-ar placea de el! pina una altu hai aradu in B! o sa aveti meciuri tari, daca stiu bine cu echipe ca si body-building nu stiu cum ... atractiv o sa fie!
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by riva
    Quote Originally Posted by Njock
    riva, nici cu nea' Jenica nu-mi e rusine... :shit:
    Njock dragul meu, nici mie nu prea imi place de Jean. ceea ce face el e bun doar pentru folbalul bistritean, pentru ka din cauza unor oameni ka el am ajuns sa fim asa de `tari` in europa! Mi drag ka face bine ceea ce face pentru Bistrita, ka in rest, daka nu as fi bistritean nici mie nu mi-ar placea de el! pina una altu hai aradu in B! o sa aveti meciuri tari, daca stiu bine cu echipe ca si body-building nu stiu cum ... atractiv o sa fie!
    Cel putin Aradu joaca cinstit cu toata lumea. Nu acelasi lucru pot spune despre Bistrita - chiar daca este in A.

  7. #7
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by riva
    Quote Originally Posted by Njock
    riva, nici cu nea' Jenica nu-mi e rusine... :shit:
    Njock dragul meu, nici mie nu prea imi place de Jean. ceea ce face el e bun doar pentru folbalul bistritean, pentru ka din cauza unor oameni ka el am ajuns sa fim asa de `tari` in europa! Mi drag ka face bine ceea ce face pentru Bistrita, ka in rest, daka nu as fi bistritean nici mie nu mi-ar placea de el! pina una altu hai aradu in B! o sa aveti meciuri tari, daca stiu bine cu echipe ca si body-building nu stiu cum ... atractiv o sa fie!
    8)
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  8. #8
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    njock si ferko ... acuma pe bune, asa-i ca ati fi vrut sa aveti si voi un conducator ka nea` Jean?
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  9. #9
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    njock si ferko ... acuma pe bune, asa-i ca ati fi vrut sa aveti si voi un conducator ka nea` Jean?
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  10. #10
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Pentru prima dată sunt de acord cu riva. Vinovații sunt Corleone și cu Mircică. Apoi președinții de club și în final jucătorii. 8)

  11. #11
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Este adevărat ce spune DRAGOS, dar cea mai mare vină o are Don Corleone.
    Leave me alone!

  12. #12
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Ca nu-mi place nici Corleone si nici Sandu nu e secret...
    Dar de ce vina nu e a politicului? Sau a noastra, a suporterilor? De ce tot timpul cautam vina in firele de iarba din gazon?

    Pe rind...Romania nu e o tara tocmai instarita, ca sa zic asa...Fotbalul presupune oarece cheltuiala....Cine cisatiga cel mai mult din fotbal? De obicei agentii jucatorilor( )dar in continuare este ORASUL....Este in primul rind vorba de imagine....Un Real la Baia Mare sau un Juve la Galati au fost evenimente mai mari acolo decit insasi caderea comunismului....De ce? Fiindca comunisti inca sintem (mai mult sau mai putin) dar Real la Baia MAre? Nici de gluma n-ar fii buna...
    Si atunci eu arunc vina in primul rind pe politic...Adica aceia care au timp de 3 indexari pe luna ale propriilor salarii si indemnizatii, dar de 15 ani inca nu au ajuns sa faca o lege a sponzorizarii care sa aiba sens. Personal, nu incurajez nici ideea sponzorizarii, pur si simplu as inmina echipa locala (indiferent de categorie sau sport) primariilor din localitatea respectiva....In primul rind, primariile detin stadioanele, si asta e un pas mare. Apoi, primaria nu e o afacere care azi vine, miine pleaca... Un manager care sa raspunda de tot, asta da....El pleaca, altul vine...dar echipa ramine. Bineinteles, la alegeri ar avea si suporterii un cuvint de spus....Pe linga problema gropiilor sau a curateniei, s-ar putea vota si in functie de interesul manifestat in sport... Sportul aduce bani...NU E UN SECRET, UN SPORT BINE PUS LA PUNCT E CEL MAI BUN BUSINESS... Unde pui ca primaria ar putea sa se ocupe si de cresterea talentelor, au scoli, au spitale, au absolut toate mijloacele.... Bineinteles, n-am avea nevoie de Becali si Netoi, dar asta e alta discutie...

    Apoi problema suporterilor....Fotbalul si-a pierdut farmecul in Romania....Cu ani in urma era ghinionul profesorilor daca vroiau sa faca ore cind era meci....Ca ramineau cu fetele... Azi pe stadion se maiprezinta doar vinzatorii de seminte....Nici aia toti...Jumate au dat faliment, si s-au reprofilat pe alte meserii...in Franta sau Italia .
    Divizia A se joaca in fata a 30000 de oameni pe etapa...Asta adunat de la 8 meciuri. Fanii reclama aranjamentele, cooperativa, etc. Dar tot ei, nu reactioneaza impotriva propriei echipe cind se va umiliti de un grup de "pompieri de marina" din Finlanda, sau cind vad ca echipa lor odihneste niste jucatori ptr. anumite meciuri, sau ca echipa lor bate fosta echipa a ntrenorului lor cu 5-4, numai ptr. ca ciuma lor sa marcheze de 3 ori, ca sa poata sa-l scoata la tirg vara asta...Ne ascundem toti dupa culorile favorite, si aruncam cu oua in tot ce misca si nu cade...Adica Mitica si Sandu.

    Fara sa le iau apararea celor 2, eu zic sa ne vedem si de birna noastra...In special cei care se considera fani adevarati...Fiindca ultima data cind am verificat, a fost Dinamo - Sportul meciul mentionat mai sus, si nu Sandu- Athenee Corleone...
    Smile, its good for you!

  13. #13
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    azur, vezi ca se poate si pe un ton civilizat ??
    si da, sunt de acord cu tine. problema e ca eu nu sunt si nici nu ma consider un microbist infocat ca sa intreprind ceva radical.

    cred ca daca justitia romana ar fi cu adevarat independenta, iar legea , asa cum e ea, ar fi respectata, in 5 ani de zile nu doar fotbalul ar evolua semnificativ.
    Schumi? the only one!

  14. #14
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    ...am spus eu asta? :? :? :? Nu stiu ce are legislatia cu Danciulescu....Poate doar faptul ca n-a fost arestat dupa cele petrecute la un banal meci de fotbal. E ciudat, nu-i asa, ca daca unul dintre noi ar face acele gesturi intr-un tramvai, magazin, oriunde in public, s-ar alege cu o amenda macar. Asta a facut-o la TV si a ajuns vedeta! Dar cam acolo se opreste contactul dintre legislatia de care vorbesti tu si fotbal. Eu ma refeream la alte "caramele", nu cred ca are rost sa ma repet, am scris totul citeva rinduri mai sus...
    Legislatia, in forma in care o folosesti tu, a fost mult mai proasta, ca sa zic asa, inainte de 1989, dar fotbalul a prins la public, chiar si inainte de de anii `80 cind au aparut primele noastre succese mari in Europa...

    PS...cit despre chestia cu civilizatia, ai computerul amplasat in apropierea unei oglinzi? 8)
    Smile, its good for you!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by riva
    njock si ferko ... acuma pe bune, asa-i ca ati fi vrut sa aveti si voi un conducator ka nea` Jean?
    Multumesc mult, dar NU !
    Eu nu traiesc din fotbal si nici pentru fotbal. Merg la meci sa ma destind si vreau sa vad fotbal nu "teatru". Pentru teatru avem o cladire frumoasa special construita pentru asa ceva. Sa stii ca si in divizia B pot fi meciuri frumoase. Pe mine unul nu ma intereseaza atat rezultatul meciului cat frumusetea jocului. Am avut parte si la Arad de presedinti ca nea' Jean, dar atunci nu m-am dus la meciuri, am preferat alte spectacole. Inca odata, multumesc, dar nu doresc un conducator ca nea' Jean.

  16. #16
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Problema fotbalului de la noi este ca toti conducatorii de cluburi sint de teapa lui Jean Padureanu. Daca el ar fi doar exceptia de la regula totul ar fi in regula

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •