Results 1 to 19 of 19

Thread: Pescuit

  1. #1
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Pescuit

    Salut, sunt nou pe acest forum dar nu vad nimic pentru pescari.
    Propun sa facem noi un top adevarat al baltilor de pescuit din jurul bucurestiului
    Putem incepe de la http://topbalti.ro/locuri-de-pescuit/balti/cl.aspx
    pentru calarasi.
    Astept sugestii si propuneri doar pe acest forum. Fir Intins.

  2. #2
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    sper ca nu ai intrat pe forum ca sa iti faci reclama.
    uite un topic despre pescuit: http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=477053

  3. #3
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    nicivorba de asa ceva, acolo am postat ceva poze de la ultima partida, imi cer scuze daca asa a parut, dar oricum nu au forum vad, deci ...
    iar referitor la subiect ... am fost pe balta oltenitei km 4 si mie mi se pare de nota 7 , este plina de peste dar prea mica ca suprafata.

  4. #4
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    pescuitul e plictisitor...nu inteleg ce poate sa va placa asa de mult la toti...

    e plin de clisee...doar ca de fiecare data se schimba pestele...

    e acelasi lucru de fiecare data...stai cu o bata in balta...o ora te uiti la cer...si dupa aia vezi ca misca ceva...hopa...ai prins un peste...wow...ce satisfactie enorma.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  5. #5
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    uneori e mare, uneori e mic ... pestele. te chinui sa prinzi cate-o zvarluga de 50 de grame 2-3 ore si cand o prinzi, arunci cu ea de pamant ... pana mea, uneori e chiar stresant pescuitul. am fost acum vreo luna si ceva. mi-a placut, dar nu m-as mai duce. nu prea era peste in balta. doar pe prut, sa vedem ce spun baietii

  6. #6
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    e fain asa...e relaxant....mai scapi de poluarea si stresul asta de oras...dar sincer....e prea...sec.

    de ex...astazi la ora 16 ma duc la bowling...pai acolo simt o satisfactie enorma cand reusesc niste bijuterii de lovituri...cand vad ca sunt pe primul loc...onoare, lupta, determinare, ambitie, agonie, extaz.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #7
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Unii oameni au nevestele grase, altii blonde, in functie de gustul fiecaruia... asa si cu relaxarea in timpul liber, e la liber. Oricum cei care's muscati merg aproape in fiecare saptamana la balta indiferent de vreme.... au ceva virus . Iar pe aia sportivii (C&R) chiar ca nu-i inteleg


    Eu pescuiesc cel mai bine la magazinul Real, ieftin si de calitate
    Last edited by Novac; 16th May 2010 at 09:57.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #8
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    apropo, cand eram mai mic am prins si-un novac

  9. #9
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Foarte bun novacu dar trebuie sa ai si bucatar meserias pentru asta

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Unii oameni au nevestele grase, altii blonde, in functie de gustul fiecaruia... asa si cu relaxarea in timpul liber, e la liber. Oricum cei care's muscati merg aproape in fiecare saptamana la balta indiferent de vreme.... au ceva virus . Iar pe aia sportivii (C&R) chiar ca nu-i inteleg
    Mai e si pescuitul ala "sportiv" practicat de Florentin Petre cu electrozi in Delta.

  11. #11
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    vadim, iar esti prost informat ... florentin petre a prins un tipar electric

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    In copilarie stateam pe balta de dimineata pana seara.Ajungeam acasa lesinat de foame si ars de soare,pe timpul verii mi se luau cate 2-3 randuri de piele.
    Acum mai rar,sau foarte rar,doar atunci cand se lasa cu un gratar si cu multa bere.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Mai bine veniti pe Diverse.

    Se ofera cate o prajitura virtuala bonus.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  14. #14
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Pai pe diverse sa fie ca-i plini de mincinosi pe acolo... la pariu ca jumatate's sipescari

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #15
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Toti sunt pescari...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    de comparatii intre sporturi sunt satul ... dar chiar nici un pescar prin zona... unu care sa fi prins la viata lui un crap de macar 5 kg care stie ce inseamna pescuitul, sa fi prins altceva decat caras si rosioara, sa aiba un dril de juma de ora cu un crap de dunare sau o stiuca adevarata... despre asta este vorba cand vb de pescuit nu de asteptarea aceea din copilarie si la 3 ore un carasel cat palma.
    Eu astept pescarii totusi ca am rabdare, doar sunt obisnuit

  17. #17
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciobe View Post
    de comparatii intre sporturi sunt satul ... dar chiar nici un pescar prin zona... unu care sa fi prins la viata lui un crap de macar 5 kg care stie ce inseamna pescuitul, sa fi prins altceva decat caras si rosioara, sa aiba un dril de juma de ora cu un crap de dunare sau o stiuca adevarata... despre asta este vorba cand vb de pescuit nu de asteptarea aceea din copilarie si la 3 ore un carasel cat palma.
    Eu astept pescarii totusi ca am rabdare, doar sunt obisnuit
    hai ca ii trimit un PM la Hingherul
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Ai rabdare...ducem lipsa de pescari pe acest forum.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #19
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ciobe, hai vericule pe threadul dedicat. nu sunt pescar de balauri si cel mai mare crap avea 2 kg.
    nu avem prea multi mincinosi pe forumul asta dar poate impreuna le dam "microbul".
    intra aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=477053.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •