View Poll Results: pronostic

Voters
24. You may not vote on this poll
  • victorie Brazilia

    9 37.50%
  • victorie Portugalia

    4 16.67%
  • egal

    11 45.83%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 78 of 78

Thread: Meciul 5: Portugalia - Brazilia

  1. #64
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    brazilia trebuie sa iasa campioana ca asa vreau eu
    Pai cred ca asta este singurul argument pentru care trebuie sa iasa campioana...ca altfel sunt penibili...

    @JJ

    Brazilienii au avut o posesie "zdrobitoare" si i-au "umilit" pe portughezi la capitolul "frecat mingea pana o umpli de spume"...portughezii au frecat-o in restul de 35% din timp...

  2. #65
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    brazilia trebuie sa iasa campioana ca asa vreau eu
    Lasa ca ies peste 4 ani, la ei acasa. Poate, pana atunci, revin la un fotbal mai frumos
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Cam cel mai urat si plictisitor meci de pana acum la acest CM.Si are toate sansele sa ramana asa pana la final!

  4. #67
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    hai ca totusi prima repriza nu a fost chiar atat de rea
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  5. #68
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    hai ca totusi prima repriza nu a fost chiar atat de rea
    Sa intelegem ca aia este repriza in care te-a luat somnul?

  6. #69
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    nu, acum, pe final. pff, si ce asteptari aveam de la meciul asta
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  7. #70
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Mai galagiosi decat portughezii n-am vazut... is toti in strada si faca un scandal de parca au castigat deja cupa... nu stiu de un'e au facut rost si de vro 2-3 vuvuzele
    ce sa mai zic de toate masinile cu steaguri portugheze pe ele claxoneaza in continu.... Pasiune!
    beleafer

  8. #71
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Brazilia are sanse sa iasa campioana si acuma
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #72
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    slabut meci. brat la brat s-au calificat amandoua. cu siguranta s-a jucat la egal.

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    la finslul meciului s.au auzit fluieraturi la adresa celor doua echipe, dupa jocul prestat. si cand am crezut ca am scapat de un pepe, cel al italiei, a mai aparut unu, al portugaliei. , si mai e interesant faptul ca portughezii la fel c la mondialul din 2006 au cazut tot cu o tara in care se vorbeste portugheza. atunci a fost angola, acum brazilia.

  11. #74
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Eu am reusit sa nu adorm la meci, pentru ca vedeam la lucru 4 jucatori cu legaturi cu Sevilla (Fabiano + Alves + Baptista de la brazilieni si Duda de la portughezi).

    Asa cum am prevazut, echipele erau mai mult cu gandul la meciul urmator. Situatia nu era lamurita in grupa H, asa ca nici macar Portugalia nu gasea motive sa lupte pentru locul I, nu se stie daca e mai favorabil.
    Pacat ca un duel care daca ar fi avut miza ar fi fost foarte interesant a ajuns sa se dispute intr-o asemenea maniera.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  12. #75
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Mai galagiosi decat portughezii n-am vazut... is toti in strada si faca un scandal de parca au castigat deja cupa... nu stiu de un'e au facut rost si de vro 2-3 vuvuzele
    ce sa mai zic de toate masinile cu steaguri portugheze pe ele claxoneaza in continu.... Pasiune!
    Bucuria omului mic pentru rezultat (calificarea)...ca in ce priveste spectacolul fotbalistic la cocalari (vorba lui Grinco) nu mai conteaza de mult...

  13. #76
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Juca Brazilia sau alta echipa? Pana si Dunga s-a enervat pe jucatorii sai. Oricum pana la urma a fost si apararea inpenetrabila a portughezilor. Dar totusi pasele nu mergeau asa bine. Vor intra Kaka si Robinho si vedem noi alta Brazilie!

  14. #77
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Brazilienii si portughezii sa se uite la meciul care se disputa acum (Chile-Spania) daca vor juca cu ei in turul urmator poate au sanse sa invete ceva fotbal

  15. #78
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    DA, multe faze de poarta de ambele parti. Multa dinamica si dorinta de joc. E mult mult mult mai frumos decat cel care ma asteptam astazi sa le intreaca pe toate: Portugalia- Brazilia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •