View Poll Results: pronostic

Voters
43. You may not vote on this poll
  • victorie Brazilia

    35 81.40%
  • victorie Coreea de Nord

    3 6.98%
  • egal

    5 11.63%
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 295 to 307 of 307

Thread: Meciul 2: Brazilia - Coreea de Nord 2-1

  1. #295
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Cert este ca nu se poate trage o concluzie dupa prestatia Braziliei din aceasta seara, poate ca nu au vrut sa forteze, poate ca nord-koreenii au facut meciul vietii fiind motivati impotriva unei foste campioane mondiale, poate..

    Concluzia poate fi trasa dupa urmatorul meci, care va fi de foc
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  2. #296
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    discutau dupa meci nana falemi cu un baiat de la gsp daca a fost centrare sau sut la maicon. tind sa-l cred pe falemi, care avea argumente, dupa mintea mea. zicea ca a fost sut

  3. #297
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    concluzia dupa primele meciuri este urmatoarea :

    Brazilia e varza.

    Franta & Italia sunt ca pixu.

    Germania castiga cupa.

    Argentina ajunge in semifinale.

    Anglia ajunge in sferturi.

    Portugalia cred ca va pleca acasa mai devreme decat ma asteptam, un pentru mine ca am pus 40 euro pe ei ca vor castiga trofeul.

    Si Spania joaca astazi.

    Sa vedem ce se va intampla in continuare.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  4. #298
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,318
    Reputatie
    0
    pacat de acel gol luat oarecum la intamplare de Koreea.in rest mi-a placut cum au jucat,o daruire exemplara.eu cred ca pot scoate macar un punct din ultimele 2 meciuri.

  5. #299
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    concluzia dupa primele meciuri este urmatoarea :

    Brazilia e varza.

    Franta & Italia sunt ca pixu.

    Germania castiga cupa.

    Argentina ajunge in semifinale.

    Anglia ajunge in sferturi.

    Portugalia cred ca va pleca acasa mai devreme decat ma asteptam, un pentru mine ca am pus 40 euro pe ei ca vor castiga trofeul.

    Si Spania joaca astazi.

    Sa vedem ce se va intampla in continuare.
    tragi prea repede concluziile, stai sa vedem ca mai sunt 2 etape

  6. #300
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    concluzia dupa primele meciuri este urmatoarea :

    Brazilia e varza.

    Franta & Italia sunt ca pixu.

    Germania castiga cupa.

    Argentina ajunge in semifinale.

    Anglia ajunge in sferturi.

    Portugalia cred ca va pleca acasa mai devreme decat ma asteptam, un pentru mine ca am pus 40 euro pe ei ca vor castiga trofeul.

    Si Spania joaca astazi.

    Sa vedem ce se va intampla in continuare.
    inteleg ca esti anti-Brazilia, asa cum sunt si eu anti-englezi.Dar un pic de obiectivism nu strica.


    Am vazut aseara ca Nilmar a facut mai multe faze in 20 de minute decat Kaka in 70

  7. #301
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca va castiga titlul mondial pentru ca e greu de prezis si tine oricum mult si de noroc, dar Brazilia e cea mai buna echipa(atentie ca echipa,nu si ca lot) care a jucat pana acum . Poate doar Spania sa fie peste.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  8. #302
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    discutau dupa meci nana falemi cu un baiat de la gsp daca a fost centrare sau sut la maicon. tind sa-l cred pe falemi, care avea argumente, dupa mintea mea. zicea ca a fost sut
    A fost sut, nu centrare. Maicon a mai dat un gol asemanator, la Inter, nu-mi aduc aminte cu cine. Suedezii au despicat...dinamica miscarii piciorului in secvente si de aici...dovada. Portarul a fost pur si simplu invitat sa iasa la centrare, o dovada indirecta, ca Maicon a vrut sa traga. Tot respectul pentru coreeni, mai ales pentru numarul noua, stofa de fotbalist, ei fiind o surpriza foarte placuta, prin comparatie cu colegii de grupa, de la ora 16:00, ora EC. Dario, te inteleg ca tii cu Brazilia, dar ar trebui sa te...transporti in timp, anno 1986... Ma intelegi tu. Poate asa intelegi mai bine ca nu se face.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #303
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    e, mi-au iesit doua pronosticuri din trei ieri. din pacate, neozelandezii mi-au stricat pronosticurile exacte in meciul lor cu slovacii.

  10. #304
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    mie imi place de korea de nord. au jucat cu cea mai multa daruire de pana acum la acest campionat mondial. sunt un exemplu de urmat pentru restul tarilor (cough Romania cough).........sincer acum, daca si nationala romaniei ar juca cu asa determinare , am fi fost la campionatul mondial
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  11. #305
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,318
    Reputatie
    0
    deci asta a fost meciul cu cea mai mare audienta in prima runda.
    se vedem ce va fi in a 2-a runda.

  12. #306
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Repsect Korea! Au jucat cu ambitie, golul lor a fost destul de misto. L-a dat cu sete )

  13. #307
    Registered User
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    0

    De fapt, Brazilia a luat bataie cu 1-0 ma, mucosilor.

    http://morom3t3.wordpress.com/2010/0...a-de-nord-0-1/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •