View Poll Results: pronostic

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Chile

    6 26.09%
  • Spania

    15 65.22%
  • egal

    2 8.70%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 133

Thread: Meciul 5: Chile - Spania 1-2

  1. #85
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    abia astept confruntarea cu Portugalia
    hai ca mi-a expirat si pedeapsa
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  2. #86
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    2-1. un rezultat linistitor pt ambele formatii. spania si chile merg impreuna in optimi.
    urmeaza spania - portugalia. foarte interesant.
    Last edited by tu26dor; 25th June 2010 at 23:28.

  3. #87
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    felicitari pentru Ana_94, Anec, BlueEnergy, Cosmin_DH, dumboss_yo, jhon_goodboy, kra****x, Lloyd Banks, lucian_iasi, pinki, queque, Raul, rhadoo, TheIceMan, tu26dor care au indicat victoria spaniola.
    beleafer

  4. #88
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Urat final de meci...astora chiar nu le este rusine ca se uita o lume intreaga la ei?

    Poate ar trebui sa se introduca si in fotbal sanctiune pentru "joc pasiv" ca altfel cu jeguri d'aste e bataie de joc...

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Dupa Brazilia-Portugalia si Spania-Chile mai ca-ti vine sa propui un mondial cu 64 de echipe in care toate meciurile sa se desfasoare in sistem knock-out

  6. #90
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Oricum nu conta, trebuia sa revina si sa bata Chile ca sa se califice Elvetia. Dar cum chilienii in 10 s-au multumit sa intalneasca Brazilia in runda urmatoare...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Penibil,absolut penibil!Insa nu se poate face nimic pentru ca era in interesul ambelor echipe rezultatul.Asta nu ne incanta deloc pentru ca azi am asistat la 2 meciuri rusinoase!Brazilia-Portugalia si Spania-Chile(a doua repriza) au facut un mare deserviciu fotbalului azi...

  8. #92
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    eu zic ca trebuiau chilieni sa alerge in 9 dupa 10 jucatori care jucau pase...
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  9. #93
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Penibil,absolut penibil!Insa nu se poate face nimic pentru ca era in interesul ambelor echipe rezultatul.Asta nu ne incanta deloc pentru ca azi am asistat la 2 meciuri rusinoase!Brazilia-Portugalia si Spania-Chile(a doua repriza) au facut un mare deserviciu fotbalului azi...
    Ai perfecta dreptate...si cand te gandesti ca astia viseaza sa castige campionatul

    Chestie de educatie (nu aia fotbalistica despre care discutam noi pe alte thread-uri) ci a lor ca natiuni...

    Solutia pentru salvarea spectacolului: regula "jocului pasiv"

  10. #94
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Lasa ma ca si USA daca avea 3-0 la pauza cu ALgeria, in repriza a doua tot asa joc pasiv faceau.
    beleafer

  11. #95
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    eu zic ca trebuiau chilieni sa alerge in 9 dupa 10 jucatori care jucau pase...
    Principalele jeguri in situatia de pe teren din repriza a doua au fost spaniolii...nici ailaltii nu sa-u omorat cu firea fiind in inferioritate dar spaniolii "marii campioni europeni" nu au nici o scuza

  12. #96
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Lasa ma ca si USA daca avea 3-0 la pauza cu ALgeria, in repriza a doua tot asa joc pasiv faceau.
    Vorbesti de off topic si trolling, ca de, esti moderator si stergi tot ce nu-ti place tie, dar tu, in afara de (mi-e clar acum) frustrarea personala cu USA ce faci?

    Si ca sa-ti raspund: D.A.C.A.....ce ar fi sa comentezi pe ceea ce am vazut cu totii nu pe ceea ce ti-ai fi dorit tu sa vezi

    Ai vazut tu la Americani astfel de joc???...DACA...aste e usor de aruncat...

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Si cam ce ar presupune regula asta a jocului pasiv?Sincer,acuma imi pare rau ca nu am urmarit celelalte meciuri,respectiv Coasta de Fildes-Coreed de Nord si Elvetia-Honduras.Vedeam mai mult fotbal...

  14. #98
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    se aplica in handbal si baschet. la handbal se fluiera atitudinea iar la baschet(NBA) ai un munar de secunde (20 parca, nu mai tin minte singur) in plus nu ai voie sa dai pasa in propriul teren dupa ce ai trecut de linia de mijloc
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  15. #99
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Principalele jeguri in situatia de pe teren din repriza a doua au fost spaniolii...nici ailaltii nu sa-u omorat cu firea fiind in inferioritate dar spaniolii "marii campioni europeni" nu au nici o scuza
    Eu am vazut meciul celalalt, dar logica imi spune ca Spania avand primul loc in buzunar n-avea de ce sa se streseze. Chilienii trebuiau sa lupte ca sa evite Brazilia, dar cum probabil la pauza li s-o fi spus ca dincolo Elvetia nu da gol nici daca joaca trei zile, s-au multumit cu putin.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #100
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Si cam ce ar presupune regula asta a jocului pasiv?Sincer,acuma imi pare rau ca nu am urmarit celelalte meciuri,respectiv Coasta de Fildes-Coreed de Nord si Elvetia-Honduras.Vedeam mai mult fotbal...
    Pai tu nu ai vazut meciuri de handbal sau baschet? Daca o freaca fara sa incerce sa atace poarta (sau cosul) dupa un anumit timp arbitrul fluiera si da mingea adversarului...mi se pare foarte corect, sa nu mai spunem ca fiind terenul de fotbal atat de mare e si foarte greu sa faci presing si sa le iei mingea cand fac anti-joc si paseaza numai inapoi la trecerea timpului.

  17. #101
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Eu am vazut meciul celalalt, dar logica imi spune ca Spania avand primul loc in buzunar n-avea de ce sa se streseze. Chilienii trebuiau sa lupte ca sa evite Brazilia, dar cum probabil la pauza li s-o fi spus ca dincolo Elvetia nu da gol nici daca joaca trei zile, s-au multumit cu putin.
    Exact astea sunt motivele, dar atitudinea lor, pentru echipe cu pretentii urmarite de zeci de milioane de oameni, este degradanta si rusinoasa

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    se aplica in handbal si baschet. la handbal se fluiera atitudinea iar la baschet(NBA) ai un munar de secunde (20 parca, nu mai tin minte singur) in plus nu ai voie sa dai pasa in propriul teren dupa ce ai trecut de linia de mijloc
    Da,interesant insa nu stiu cum s-ar putea aplica in fotbal.Un numar de secunde nu poti sa dai fiecarei echipe.Chestia cu interzicerea pasei inapoi spre terenul propiu,dupa ce ai trecut mijlocul terenului pare mai fezabila dar ce pedeapsa sa dai pentru nerespectarea ei?Cartonas galben?Sau poate o lovitura libera echipei adverse de la sa zicem 25 de metri.Insa si asa,pot plimba mingea in propria jumatate...

  19. #103
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da, ma uit si eu la 2 meciuri, infrunt vuvuzelele, si, pe final, cand, vorba aia, e mai frumos meciul, ce vad? unii care fac antrenament de pase. urat. oare fotbal cand se mai joaca? degeaba e prima repriza frumoasa daca la final ramai dezamagit (finalizarea e totul, nu? )
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #104
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Da,interesant insa nu stiu cum s-ar putea aplica in fotbal.Un numar de secunde nu poti sa dai fiecarei echipe.Chestia cu interzicerea pasei inapoi spre terenul propiu,dupa ce ai trecut mijlocul terenului pare mai fezabila dar ce pedeapsa sa dai pentru nerespectarea ei?Cartonas galben?Sau poate o lovitura libera echipei adverse de la sa zicem 25 de metri.Insa si asa,pot plimba mingea in propria jumatate...
    lovitura libera sau repunere din 6m, important e sa piarda posesia echipa pasiva, la baschet se da aruncare de la margine de la lina de centru

    bine noi fabulam acum din pacate
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  21. #105
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    da, ma uit si eu la 2 meciuri, infrunt vuvuzelele, si, pe final, cand, vorba aia, e mai frumos meciul, ce vad? unii care fac antrenament de pase. urat. oare fotbal cand se mai joaca? degeaba e prima repriza frumoasa daca la final ramai dezamagit (finalizarea e totul, nu? )
    Dac-ai ales meciurile proaste la care sa te uiti...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •