View Poll Results: pronostic

Voters
16. You may not vote on this poll
  • victorie Italia

    12 75.00%
  • victorie Slovacia

    2 12.50%
  • egal

    2 12.50%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Meciul 5: Slovacia - Italia 3-2

  1. #106
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    In primul rand, felicitari slovacilor care au jucat perfect acest meci. Au meritat sa castige si, deci, sa merga mai departe in optimi. Italia merita sa paraseasca acest CM pentru ca au jucat mizerabil, "pacalind fotbalul", timp de 255 de minute si pentru ca antrenorul lor este demult depasit de situatie, el apartinand...pensionarilor in ale fotbalului. Selectia pe care a facut-o seamana cu un ghiveci cu gust de terci, fara aparatori, fara coordinatori de joc, cand Pirlo este accidentat, si, mai ales, fara un Cassano si un Balotelli. In final, vreau sa repet un lucru pe care l-am spus si pe subforumul Anglia, Webb este un IDIOT. Sa rezumam, balonul a fost scos de pe linia portii, deci, OK, dar nu a fost ofsaid la golul care putea aduce egalarea si in faza golului doi al italienilor portarul slovac trebuia sa ia rosu iar, daca vreti si unii chiar asta vor, Iaquinta trebuia sa ia galbenul daca...trebuia si nu sarmanul Quagliarella, un fotbalist care trebui sa joace din primul minut al acestui meci decisiv, alaturi de Di Natale. Oricum in ciuda acestor greseli de arbitraj, unii ar putea reprosa ca si Cannavaro ar fi trebuit sa mai ia un galben, Italia merita eliminarea, lucru care, cred eu, le va fi benefic azzurilor. Prandelli este un alt tip de om, in primul rand, un alt tip de antrenor, modern, care va promova jucatori gen Criscito, Maggio, Motta, Aquafresca, Balotelli si altii.
    Mie mi s-a parut gol la ceea faza dubioasa.E clar ca piciorul drept al aparatorului slovac e in poarta si cu el se respinge mingea.In cealalta faza,a fost offside mirile!Si intradevar,portarul slovacilor trebuia eliminat atunci cand l-a pocnit pe Quagliarella!Se poate spune ca au fost dezavantajati italienii dar cum am mai zis,trebuiau sa-si dea drumul la joc mult mai devreme.De multe ori au o mentalitate din asta paguboasa,lasa totul pe ultimul meci sau pe ultimele secunde!Cu Paraguay s-au multumit cu egalul,cu neo-zeelandezii s-au multumit ca au egalat,iar acum tot la egal trageau!Din pacate,desii au potential,prefera mediocritatea!Asa raman doar cu,probabil,cel mai frumos gol al turneului...

  2. #107
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Apararea Italiei ridicola la acest campionat mondial, in frunte cu Cannavaro. Atacul penibil, selectia si asezarea jucatorilor in teren inexistenta. Nu poti sa incepi doua meciuri la rand cu doi atacanti iesiti din forma - Iaquinta si mai ales petarda de Gilardino si sa-i tii pe banca pe di Natale si pe Quagliarella. Iar apoi chiar si inainte de primul meci sa te injure toata Italia ca l-ai lasat acasa pe Balotelli.

    Slovacia merita toate felicitarile. A eliminat in calificari Cehia si Polonia, acum a eliminat Italia, in locul olandezilor nu m-as simti foarte in siguranta.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #108
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Asta nu-i om de stiinta, Bumbescule. Ce Lacatus sau Dumitrache, Dumnezeu sa-l odihneasca, jucau cu neuronii? Balotelli este un diamant neslefuit, dar diamant si, in plus, n-are decat 19 ani si provine dintr-o familie dezorganizata. Nu-i usor. Cassano nu este nici el pe departe, dar ai nevoie de un pazzo ca asta pe teren. Un jucator care a fost de-a dreptul penibil, din multe privinte, in echipa Italiei, este Di Rossi, asta chiar ca este un "maimutoi". A fost invers, Sifodias, am avut si reluarile suedezilor, este drept, dar chiar live nu mi s-a parut gol la prima faza si chiar mi s-a parut si ofsaid. Aici, Webb are acoperirea...vitezei de desfasurare a fazelor, dar la faza cu portarul chiar ca a fost penibil, ori dai rosu ori nu dai nimic. Penibil!
    Last edited by miril; 24th June 2010 at 21:22.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #109
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Pana la urma,fotbalul i-a tras-o un pic lui Lippi!Cum e posibil sa lasi acasa jucatori ca Del Pierro,Toni,Cassano,Balotelli,chair si Inzaghi???Cu o incapatanare domenechciana,Lippi si-a batut joc de sansele Italiei!El e de departe principalul vinovat...
    Sa stii ca asa e Delarapis!!!!Si-a adus toate petardele de la Juventus,dupa un an dezastros pentru torinezi!
    L-a lasat acasa pe cel mai bun juventin: Del Piero.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    L-a lasat acasa pe cel mai bun juventin: Del Piero.
    Tocmai de aia am folosit termenul petarde!Tocmai pe ala care nu era nu l-a luat...

  6. #111
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Del Piero nu mai are benzina si nu trebuia luat si, asta-i adevarul, in afara de Pirlo, Italia nu mai are jucatori de creatie de aceea trebuia sa compenseze cu un jucator gen Cassano, in mare forma.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #112
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    despre nefolosirea lui Cassano am scris si eu la sfarsitul meciului contra Paraguay

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Eu nu zic ca Italia ( ca si Anglia dealtfel) au jucat efectiv prost, cat au avut ghinion la finalizare, ocazii si-au creat destule, portarul kiwi a scos vro 2 daca nu 3 mingi pe care scria gol, bara, ce sa mai zici. Mi se pare apararea ezitanta, Canavaro, Zambrotta obositi, cand la italieni te astepti la o aparare beton.
    Au luat 2 goluri in 2 maciuri la singurele 2 suturi pe poarta!
    Atacul ghinionist, Giraldino inexistent, poate un Cassano sa fi dinamizat echipa? sau un oportunist ca Luca Toni sa o bage in plasa? asta-i spunem si unui coleg italian inainet sa inceapa campionatul ca un Schillaci ii lipseste Italiei.
    Si nu stiu de ce Gattuso freaca banca, chiar sa fie iesti din forma complet?
    beleafer

  8. #113
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    wait, baloteli nu a fost convocat? loool, doamne....

  9. #114
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Italia numai daca juca asa:

    castiga...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  10. #115
    sport legend Ana_94's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    București, România
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Nu pot sa cred Italia,campioana mondiala en-titre eliminata
    Frail, the skin is dry and pale, the pain will never fail
    And so we go back to the remedy
    Clip the wings that get you high, just leave them where they lie
    And tell yourself "You'll be the death of me"

  11. #116
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    afara cu panaramele astea

  12. #117
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ba eu zic ca Italia castiga asa:



    ...sau asa:

    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #118
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Un CM al marilor surprize...s-a dus pe p**ă și Italia.
    Ceao macaronarilor.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #119
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    la ce au aratat la campionatul asta ar fi fost nedrept sa mearga mai departe ...Lipi si-a luat-o la gatul lui , frumos gest dar cred ca aici nu numai de el a fost vorba ci si de determinarea jucatorilor

  15. #120
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Au luat-o pe coaja si macaronarii:ras-plans:.Halal campioana mondiala
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  16. #121
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Un CM al marilor surprize...s-a dus pe p**ă și Italia.
    Ceao macaronarilor.
    Next episode...Spain.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  17. #122
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Next episode...Spain.
    asa sa fie
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •