View Poll Results: pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • victorie Paraguay

    2 9.09%
  • victorie Italia

    12 54.55%
  • egal

    8 36.36%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 103 of 103

Thread: Meciul 1: Italia - Paraguay 1-1

  1. #85
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Pot raspunde indeajuns de repede

    Nu poti sa nu ai probleme pe linia de fund cu Canavaro si Chiellini.
    Mijlocul nu poate urca,nu poate construi mingea se duce des in lateral.
    Atacantii primesc mingea doar cand sunt centrari din lateral.
    Nu am vazut o faza lucrata pe lateral,in faza semicentrala;am vazut cateva suturi de la distanta si centrari in careu.
    Echipa este impotenta sa faca presing avansat,pentru ca fundasii centrali au tendinta sa dea inapoi,pentru ca sunt in varsta si fara viteza.
    Am vazut Italia jucand si cu Pirlo in pregatiri,nu aduce un plus fata de ce am vazut astazi.

    ...o sa vedem in urmatoarele 2(3) meciuri daca au fost bune observatiile.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Mijlocul nu poate urca,nu poate construi mingea se duce des in lateral.
    Ai observat totusi cum accelereaza cand sunt in 20 de metri ?
    Acolo e solutia italienilor ... problema este sa ajunga acolo deoarece pierd mingea mai devreme. Dar asta se intampla acum in primul meci. Sa vedem mai departe, cum bine zici.
    E adevarat ca Italia ia gol destul de usor ... asta e important daca vorbim serios
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Cam slabut mondialul asta pana cum..goluri cu pipeta,aproape nici o faza care sa-ti ia rasuflarea...
    Mondialul asta are mai multe minusuri decat ar trebui...first of all vuvuzele astea ingrozitoare,nivelul neasteptat de slab al jocului prestat de mai toate echipele,transmisunile tv sunt slabe,grafica lipseste aproape cu desavarsire parca-s meciurile transmise de Antena 1 and co,plus ca nu se joaca cu casa inchisa,stadioanele umplandu-se doar cand joaca echipele mari...

    Sunt cateva lucruri care ma face sa cred ca Africa nu este pregatita inca sa gazduiasca o competitie de o asemenea anvergura la ora actuala
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  4. #88
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Bine ca nu suntem la Euro 2004 cand Suedia si Danemarca si-au dat mana la un fratesc 2-2 sa lase acasa Italia that was though
    beleafer

  5. #89
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Italia va juca, daca se califica, cu locul unu sau doi din grupa Olandei, grupa E ca apoi sa joace cu, probabil, Brazilia sau Spania, in functie de ce loc ocupa echipele respective in grupe.
    De data asta macaronarii nu mai fac purici multi la mondiale. O echipa oribila, cu un joc oribil. Maxim sferturi, desi mi-ar placea sa joace cu Olanda in optimi.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #90
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    De data asta macaronarii nu mai fac purici multi la mondiale. O echipa oribila, cu un joc oribil.
    Nu am nimic de adaugat.

  7. #91
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    mie mi-a placut cum a jucat Italia.eu zic ca is acolo in grafic,pana in sferturi ajung lejer iar de acolo incepe treaba serioasa.nu trebuie sa faci 7 meciuri perfecte pentru a castiga mondialul.

  8. #92
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    N-au jucat rau in camp si nu s-au tavalit pe jos ca altadata, iar fotbalistii din Paraguay au fost excelent asezati in teren avand un joc defensiv perfect, la care se adauga lipsurile actuale ale nationalei azzure, de aici si rezultatul. Bumbescu, exagerezi, idiosincratic, ca deobicei, cand vine vorba de italieni.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #93
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Italia o vad iesind numai din grupe si cam atat. Urmatoarele meciuri le poate castiga in stilul caracteristic cu 1-0. In optimi, o echipa de calibrul Paraguay-ului o va ingenunchia de data asta.

  10. #94
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    De data asta macaronarii nu mai fac purici multi la mondiale. O echipa oribila, cu un joc oribil. Maxim sferturi, desi mi-ar placea sa joace cu Olanda in optimi.
    100% de acord. Cel mai bun lucru pe care l-ar putea face macaronarii pentru fotbal ar fi sa se care dracului de la mondiale, cat mai repede cu putinta.

  11. #95
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    ce as vrea sa castige Italia din nou,sa va vad atunci ce mai ziceti

  12. #96
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    100% de acord. Cel mai bun lucru pe care l-ar putea face macaronarii pentru fotbal ar fi sa se care dracului de la mondiale, cat mai repede cu putinta.
    io as merge un pas mai departe: mondialele sa se dispute numai cu rumania!

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    ...cat mai repede cu putinta.
    Eu zic pe 11 iulie, e bine?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    De data asta macaronarii nu mai fac purici multi la mondiale. O echipa oribila, cu un joc oribil. Maxim sferturi, desi mi-ar placea sa joace cu Olanda in optimi.
    macaronarii si cand joaca execrabil de prost ajungand in fazele superioare ale competitiei....

    sa nu uitam turneul din 82 parca cand in primul tur s-au calificat mai departe doar datorita faptului ca i-a fost anulat un gol Camerunului.....

    ce au facut mai departe ? Campione del Mondo , cu Paulo Rossi golgheter cu 6 goluri
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #99
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Last edited by Cipri; 15th June 2010 at 19:47.

  16. #100
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    macaronarii si cand joaca execrabil de prost ajungand in fazele superioare ale competitiei....

    sa nu uitam turneul din 82 parca cand in primul tur s-au calificat mai departe doar datorita faptului ca i-a fost anulat un gol Camerunului.....

    ce au facut mai departe ? Campione del Mondo , cu Paulo Rossi golgheter cu 6 goluri
    Da' cand joaca execrabil de bine?

  17. #101
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Despre italieni nu poti sa stii niciodata ce le rezerva viitorul asa ca la fel de bine cum pot parasi competitia la fel de usor pot ajunge si in finala, depinde de adversarii lor si de norocul acestora
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  18. #102
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Eu zic pe 11 iulie, e bine?
    Nu, nu e bine. Mai devreme.
    Ca sa vedem mai putine momente precum asta :
    http://www.youtube.com/watch?v=OZSLn...eature=related

  19. #103
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa inteleg ca paraguaienii erau intelegatori? Esti sigur ca-i autentica? Eu mi-aduc aminte ca, la reluare, din alt unghi se vede cum paraguaianul il atinge involuntar, din spate. Esti ca si englezii aia care comenteaza ca-i intrare la balon cand Shawcross il rupe pe bietul Ramsey. Ai un fix si nu-i singurul si nu esti singurul..."Lacatus, draga". Din pacate.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •