View Poll Results: Pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • victorie SUA

    17 77.27%
  • victorie Algeria

    2 9.09%
  • egal

    3 13.64%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 199 of 199

Thread: Meciul 6: SUA - Algeria 1-0

  1. #190
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Hagi2006,intr-un cadru oficial nu folosesti termenul prescurtat al unei denumiri de sport.Hai sa fim seriosi,tu ai omis sa spui elementul esential al problemei.Americanii avand deja un sport numit football(si nu,nu este vorba despre un sport ce se joaca cu piciorul cum ati fi tentat sa credeti),un sport mult mai po****r acolo decat fotbalul european,ca sa nu confuzeze sporturile au ales sa foloseasca denumirea de soccer.Nu inteleg de ce nu l-au numit pur si simplu european football,insa probabil era prea lung peste stilul lor de viata rapid.Asta este explicatia simpla a problemei,Norgeman.
    Probabil ca pe multi(e si cazul meu)ii deranjeaza comentariile arogante,condescendente,rautacioase,facute de americani.Chiar daca acum traiesti in singura superputere mondiala asta nu te face cu nimic mai presus decat cei care isi duc traiul in oropsita Romanica.Gandeste-te ca in foarte multe locuri din lumea asta exista puternice sentimente anti-americane.E o chestie interesanta sa te intrebi de ce oare?Ca doar nu or fii nebuni toti aia ce simt asa...
    Ok , te deranjeaza aerul lor de superioritate. Dar ce treaba are asta cu jocul echipe nationale a SUA? Chiar iti este atat de greu sa recunosti ca au practicat cel mai bun joc din grupa si ca au meritat primul loc , desi in unele faze arbitrii nu au fost impartiali ? Eu zic sa lasati sentimentele astea de ura pentru o tara si sa apreciati mai mult ce joaca acea echipa. Cat despre faptul ca au ales sa ii spuna soccer fotbalului , e problema lor, nu ar trebui sa intereseze pe nimeni asta atat timp cat practica acelasi sport si o fac destul de bine, dar sub un alt nume. Chiar mi se pare ca unii din voi sunteti frustrati de acest lucru.

  2. 25th June 2010, 13:36
    Reason
    off topic

  3. 25th June 2010, 14:31
    Reason
    off topic

  4. 25th June 2010, 14:50
    Reason
    off topic

  5. 25th June 2010, 15:24
    Reason
    off topic

  6. 25th June 2010, 15:58
    Reason
    off topic

  7. 25th June 2010, 16:19
    Reason
    off topic

  8. 25th June 2010, 16:28
    Reason
    off topic

  9. #191
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    ...Americanii, un gol norocos cu englezi...
    Ooooo THANK YOU!!!

    In sfarsit o observatie obiectiva

    A, si ai mai spus si referire la meciul asta in discutie aici ca ati avut noroc ca ati intrat la pauza cu 0-0, aia nu eu am spus-o, dar pana la urma vii la vorba mea, adica echipa americana are noroc
    beleafer

  10. #192
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Patriots View Post
    Ok , te deranjeaza aerul lor de superioritate. Dar ce treaba are asta cu jocul echipe nationale a SUA?
    Nu are nici o legatura, vad ca are el chef de trolling.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  11. #193
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    ...Prestatia echipei americane o poti comenta alaturi de alti yankei si pe un forum american daca esti chiar atat de entuziasmat.Acolo chiar ati avea ce sa vorbiti.
    Si nu o uita pe aia cu "ungurii afara din tara!"

    Pe acest thread se discuta despre USA si meciurile echipei Americane, in speta cel cu Algeria....tu esti cel care bati campii off topic cu slovenii tai asa ca las-o moarta...

  12. #194
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Po****tia SUA numara dupa ultimul recensamant 300 de milioane de locuitori.
    Daca doar 10 % ar fi interesati de fotbal si tot au un potential extraordinar.
    Neluand inconsiderare aici mentalitatea de invingator,stadioanele moderne si calitatea antrepenoriala a lor.

    Eu am ramas impresionat de atitudinea lor in joc si mai ales pe finalul meciurilor;o echipa de exemplu cum ar fi cea a Romaniei sau a Serbiei,ar fi cazut psihic dupa atatea ratari in fata algerienilor.

    Sa vedem optimile sa speram ca americanii vor mai comite o surpriza.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #195
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Ooooo THANK YOU!!!

    In sfarsit o observatie obiectiva

    A, si ai mai spus si referire la meciul asta in discutie aici ca ati avut noroc ca ati intrat la pauza cu 0-0, aia nu eu am spus-o, dar pana la urma vii la vorba mea, adica echipa americana are noroc
    Nu ai de ce sa-mi spui "thank you", am incercat sa fiu obiectiv tot timpul...in ce te priveste insa, mi-as fi dorit sa-ti raspund si eu cu un THANK YOU...insa tu in continuare ai o problema...obiectivitatea nu e punctul tau forte

    Americanii au avut o singura faza unde au avut putin noroc (ca sunt destule goluri care se inscriu si ar fi putut fi evitate, nu este cel din meciul cu Anglia "unicat") dar, au compensat cu varf si indesat cu situatiile pe cere si le-au creat si cu golurile valabile care le-au fost furate, deci cine spune (tu in speta) ca Americanii au avut noroc este, asa cum am mai zis, ori necunoscator in ale fotbalului ori are o problema de alta natura

    Nu imi aduc aminte cand am spus ca Americanii au avut noroc ca au intrat cu 1-0 la pauza cu algerienii (dar cine stie cum o scoti tu din context acum) asa as mai spune ca Americanii au noroc ca-l au pe Donovan, un jucator de exceptie, in echipa...si unul ca tine sa jubileze: "vezi, ai ajuns la vorba mea, Americanii au noroc"

  14. #196
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Hagi2006,intr-un cadru oficial nu folosesti termenul prescurtat al unei denumiri de sport.
    Probabil ca tu stii mai bine decat cei care au numit astfel acest sport. As putea sa iti raspund dar prefer sa tac, sa judece restul de useri cine e sau nu coerent....

    noroc

  15. #197
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    niciodata nu o sa vezi copiii americani (sau canadieni) sa iasa din casa cu o minge sa joace 'fotbal' pe strada, chiar si acum in plin campionat mondial, ce vezi pe strada, copiii aruncand la cosul de basket sau, aici ma refer exclusiv la strada mea, cu crosele in mana dar cu tricouri de Engalnd, Italy, Portugal etc., pe ei, si joaca hockey cu mingea de tenis!!
    Cam asta este po****ritatea, ce joaca copiii pe strada.
    Am vrut sa-ti raspund mai de mult la asta dar tot uit sa-mi iau camera cu mine cand plec de acasa.
    Sunt cateva puncte aici:

    1. Iar vorbesti despre ce nu cunosti.
    2. Copiii Americani nu se mai joaca de mult pe strada, pentru asta exista playgrounds, parcuri, etc.
    3. Ce se intampla pe strada ta este la north de border, nu este obligatoriu sa se aplice si la noi, la south de border
    4. Poza de mai jos este facuta in un parc care este in vecinatatea zonei unde locuiesc. Aici vin si se joaca copiii, si nu numai copiii....si nu numai acum in timpul CM, ci cam tot anul. In locul maidanului din spatele casei sau al jocului pe strada aici exista aceste locuri special amenajate. Chestiile alea albe in forma dreptunghiulara plasate pe o latura si alta a terenurilor cred ca nu sunt nici pentru baseball, nici basketball si nici...hockey...iar copii cand se joaca folosesc mingi de "soccer" pe care le lovesc cu piciorul... asta e ce se joaca copiii Americani si cred (stiu) ca acest park din vecinatatea casei mele nu este "unicat" in America.

    http://img199.imageshack.us/img199/9968/00000park.jpg

    Nu te contrazic in privinta a ce se petrece la tine pe strada, pentru ca tu stii mai bine, dar in ce priveste America lucrurile nu sunt chiar asa cum crezi ca stii tu.
    Last edited by Lexus.; 26th June 2010 at 06:48.

  16. #198
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1


    Un video superb cu reactia fanilor americani din diferite zone ale tarii la golul lui Donovan. Poate nu o fi un sport la fel de po****r ca fotbalul american, baschetul , hockeyul si baseballul, dar fotbalul are si el destui fani in Sua , iar majoritatea po****tiei americane stiu sa aprecieze o echipa atunci cand ea reuseste o performanta buna.

    LE: asta e linkul daca nu apare videoul direct la postul meu : http://www.youtube.com/watch?v=jbn3rOPmR9w
    Last edited by Hingherul; 26th June 2010 at 22:58.

  17. #199
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Patriots View Post

    Un video superb cu reactia fanilor americani din diferite zone ale tarii la golul lui Donovan. Poate nu o fi un sport la fel de po****r ca fotbalul american, baschetul , hockeyul si baseballul, dar fotbalul are si el destui fani in Sua , iar majoritatea po****tiei americane stiu sa aprecieze o echipa atunci cand ea reuseste o performanta buna.

    LE: asta e linkul daca nu apare videoul direct la postul meu : http://www.youtube.com/watch?v=jbn3rOPmR9w
    WE'RE U.S.A.
    AND WE'RE GOING
    ALL THE WAY

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •