View Poll Results: Pronostic

Voters
18. You may not vote on this poll
  • victorie Slovenia

    5 27.78%
  • victorie SUA

    12 66.67%
  • egal

    1 5.56%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 124 of 124

Thread: Meciul 3: Slovenia - SUA 2-2

  1. #106
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Slovenia o echipa unsa cu toate alifiile,insa care pe anumite momente de joc este stangace.
    O echipa totusi masiva cu defectele ce decurg de aici,insa o echipa foarte vicleana.
    ...si nationala Romaniei a avut de a face cu aceasta nu pot sa uit cum Hagi (antrenorul nationalei) declara " nu putem pierde meciul asta cu Slovenia ".
    Realitatea a aratat ca s-a putut.

    SUA stiam ce joaca,ma asteptam sa castige dar doua executii foarte bune ale slovenilor a facut sa iasa egal.
    Arbitrajul putin cu slovenii,nu stiu daca a fost off-side la golul anulat americanilor.

    Cred ca SUA trece de grupe in par cel putin cu o clasa peste Algeria.
    Last edited by iulian_1976; 18th June 2010 at 19:56.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    daca Anglia - Algeria se termina x..eu ma fac popa.
    Si daca castiga africanii?

  3. #108
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Arbitaraj foarte slab...este incredibil cum ajung asemenea arbitrii din tarile lu peste sa arbitreze la Mondiale.Ce sa faci cu globalizarea lui Blatter?
    SUA a avut ghinion,a avut gol perfect valabil.La inceput Dempsey putea lua macar un galben,dar nu cred ca eliminare.Oricum americanii au demonstrat ca stiu sa joace fotbal
    Englezii ii vor bate pe algerieni si sloveni,iar americanii pe algerieni.Asa ambele echipe merg in optimi
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  4. #109
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    arbitrajele au fost super pana acuma,insa asta a gresit grav astazi.

  5. #110
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de off-side pentru ca tusierul nu a ridicat steagul. S-a vazut pe reluare ca arbitrul nici macar nu s-a uitat la tusier inainte sa fluiere.
    Ah, si oprirea primei reprize la contraatac in superioritate al unei echipe consider ca e o gafa mult mai mare, care nu se face nici in diviziile inferioare pe la noi. E clar ca e un arbitru slab.

  6. #111
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    daca Anglia - Algeria se termina x..eu ma fac popa.
    sa-mi trimiti adresa pe pm, poate iti trimit sutana

  7. #112
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Si daca castiga africanii?
    atunci voi reincepe sa ma uit la toate sezoanele din X-Files...

    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    sa-mi trimiti adresa pe pm, poate iti trimit sutana
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by michai View Post
    Arbitaraj foarte slab...este incredibil cum ajung asemenea arbitrii din tarile lu peste sa arbitreze la Mondiale.Ce sa faci cu globalizarea lui Blatter?
    SUA a avut ghinion,a avut gol perfect valabil.La inceput Dempsey putea lua macar un galben,dar nu cred ca eliminare.Oricum americanii au demonstrat ca stiu sa joace fotbal
    Englezii ii vor bate pe algerieni si sloveni,iar americanii pe algerieni.Asa ambele echipe merg in optimi
    Nu prea cred!Nu vad Anglia si SUA iesind amandoua din grupa.Mai degraba una din ele va fii Slovenia iar cealalta...sa vedem!

  9. #114
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Sifodias. Acum ce mai spui? Si americanii sunt furati. Pacat ca dupa un joc in care au fost vioara intai si meritau sa-l castige.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #115
    incepator
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    au fost vioara intai in a 2a jumatate, in prima jumatate slovenii au fost mult peste ei.

  11. #116
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Sifodias. Acum ce mai spui? Si americanii sunt furati. Pacat ca dupa un joc in care au fost vioara intai si meritau sa-l castige.
    Da Sorine,se mai compenseaza in fotbal toate magariile pe care le fac in alte sporturi.Si nu numai in sport...

  12. #117
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Da Sorine,se mai compenseaza in fotbal toate magariile pe care le fac in alte sporturi.Si nu numai in sport...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #118
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maikon View Post
    au fost vioara intai in a 2a jumatate, in prima jumatate slovenii au fost mult peste ei.
    tu te-ai uitat la meci? sau nu ai fost atent decat intr-o parte? americanii i-au calarit si prima repriza, aia au scos mingea si de pe linia portii....cu ce au fost peste? ca au scapat de 2 ori pe contra atac? bai gogule...sa fim seriosi

  14. #119
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Slovenii au jucat si ei asa cum stiu adica foarte pervers.
    O echipa asa de vicleana de mult nu am mai vazut.
    Am respect pentru acest popor cu 2 milioane si ceva de locuitori au eliminat
    pe rand Romania,Ukraina si Rusia in baraje.
    Noi la ora actuala nu ne putem ridica la nivelul lor.

    Despre Sua am spus am ramas impresionat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #120
    manager xisco's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    sper sa plece slovenia acasa la ei ca nu au ce cauta la mondiale.
    [COLOR="Navy"][SIZE="6"]POLI TIMISOARA[/SIZE][/COLOR]

  16. #121
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    sloveni sunt o echipa *, care stiu toate smecheriile si trick-urile, si * au bulan din nou
    Au castigat cu mare bulan cu Algeria.
    Au fost calariti de Americani si cu doua ocazii mari si late pe contraatac au dat 2 goluri dupa care, in mod firesc dupa cum decurgea meciul, fiind egalati au scapat de infrangere cu ajutorul * din mali
    Nu mai punem la socoteala ca arbitrul i-a ingalbenit pentru jocul de macelari, cand in 2-3 situatii se impunea rosu direct.
    Galben dat unuia dintre Americani (Findley parca) pentru "hands" pentru ca in careul advers a lovit mingea cu umarul
    Lovitura libera data in favoarea slovenilor la o minge care-l loveste clar in cap pe un American
    Fault la marginea careului de 16 metri neacordat pentru Americani la patrunderea lui Altidore,care in mod normal pute sa aduca macar un galben daca nu chiar rosu ca scapa singur cu portarul...
    Si lista continua...nu mai punem la socotela ca * desi ei au jucat dur, se tavaleau la orice contact...parca erau aia de la urziceni
    Last edited by Hingherul; 18th June 2010 at 22:48. Reason: mare grija la limbaj!

  17. #122
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    am fost foarte impresionat de meci. americanii trebuiau sa castige fara discutie. chiar imi pare rau ca s-a terminat doar egal.

  18. #123
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Slovenia e favorita la calificare in optimi.....premierul va trebui sa le stearga ghetele slovenilor la intoarcerea acasa daca se califica
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #124
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    se vede treaba ca slovenilor le place al dracului de mult cred ca se simt cel mai bine in postura de anonima , in postura de outsidera .... cine le dadea sansa la campionat intr-un baraj cu rusii ?cine le dadea sanse in grupe ? nu prea kmulti da ca nu cumva nimeni ...bravo lor ... si cand te gandesti ca au o po****tie cu putin peste 2 milioane ... si ca o reamintire istorica , inceperea destramarii Jugoslavijei tot de la ei a inceput ...pe cat sunt de mici pe atat de mari suprize iti pot aduce

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •