View Poll Results: pronostic

Voters
26. You may not vote on this poll
  • victorie Argentina

    18 69.23%
  • victorie Grecia

    4 15.38%
  • egal

    4 15.38%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 69 of 69

Thread: Meciul 6: Grecia - Argentina 0-2

  1. #64
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Grecia trebuia sa nu fi pierdut primul meci cu coreenii, acum era greu sa fii castigat, desi eu as fi vrut surpriza aici, n-a fost sa fie... ii vedem peste 2 ani la europene in Polonia/Ucraina.
    Intre Grecia si South Corea e diferenta de valoare...in favoarea asiaticilor.

    Argentina nu m-a impresionat de loc (asta e singurul lor meci pe care l-am vazut...si-mi pare rau ca nu am urmarit Nigeria - S. Corea) iar Messi nu a facut decat 2-3 mingi in tot meciul...

  2. #65
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    La primul gol trebuia sa se fluiere hent si lovitura libera pentru greci, daca era invers si-l lovea pe un grec mingea in brat, era 11m si rosu cum au patit cangurii...
    Chiar radeam la faza aia...nu stiu daca l-a lovit mingea in mana pe Milito, dar era culmea sa salveze un gol ca si facut in poarta adversarilor si arbitrul sa fluiere hent

  3. #66
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Nu ti-ar fi placut ca Romania sa aiba o aparare exact cum au avut grecii atunci si sa fi castigat si noi candva, sa zicem in 2000 in Olanda/Belgia? Cei care pacalesc fotbalul sunt Becali, Iancu, Copos, Borcea si restul 'oamenilor de fotbal' nicidecum grecii. Hai sa discutam mai bine de meciurile de azi nu de ce-a fost si ce va fii, ok?
    Nu poti compara Grecia cu Romania.
    Grecii sunt croiti pentru defensiva sunt toti masivi, cu talie,agresivi niciodata nu au excelat ofensiv.

    Romania nu este croita pe defensiva,nu avem talie,nu suntem agresivi dar avem tehnica,rapiditate,stim sa jucam bine si faza ofensiva.
    Asta cand jucam bine nu in momentul asta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #67
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Grecia a reusit o pasa mai mult decat Veron aseara. http://totalfootball2010.posterous.c...-only-complete
    Both teams played hard.

  5. #68
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Otto Rehhagel are o mare parte din vina pentru cum a abordat acest ultim meci. Sa-i lasi pe banca pe Salpingidis si Gekas care au fost cei mai buni jucatori ai grecilor contra Nigeriei , sa-l avansezi total aiurea pe Karagounis cand ai nevoie sa castigi mijlocul in fata unei echipe talentate,dar fara relatii de joc stabile, sa abordezi jocul cu 5 fundasi ..wow. Tactica imi aduce aminte de Romania de la euro 08 in fata Olandei , speranta la 0-0 si in jocul rezultatelor. Spunea unul din comentatori ca primul lucru pe care l-a facut Otto a fost sa schimbe mentalitatea fotbalistilor sai, din pacate n-am vazut nici un pic de mentalite din partea antrenorului aseara.
    Grecia are mai mult talent ofensiv decat Romania in acest moment - Gekas,Salpingidis,Ninis,Samaras sunt jucatori care in nationala noastra ar fi titulari de drept.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  6. #69
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Grecii au facut istorie prin prima lor victorie la un CM. Asta e tot ce conteaza pentru ei. Oricum ar fi trebuit dupa meciul cu Nigeria sa li se temepereze entuziasmul si sa fie constienti ca au in urmatorul meci o megaforta mondiala. Nu au reusit. Poate erau si resemnati dinainte. Daca nu greseau tactica in meciul cu Koreea S. , era altceva acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •