View Poll Results: pronostic

Voters
36. You may not vote on this poll
  • victorie Argentina

    33 91.67%
  • victorie Nigeria

    0 0%
  • egal

    3 8.33%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Meciul 2: Argentina - Nigeria 1-0

  1. #106
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Denis View Post
    Zici ca facea blocaj ca la fotbal american.
    Si acolo se dadea holding, ca l-a luat in brate cu totul .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #107
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Buna schema de la corner,se interpreteaza ca tinere reciproca,se practica din astea in fotbal nu trebuie privita ca o mare nedreptate.

    Logica este urmatoarea arbitru urmareste jucatorii implicati de pe directia mingii;Heinze a venit nemarcat asta este clar.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Eu nu prea vad mainile nigerianului in jurul lui Samuel.Nu stiu de unde atata tinere reciproca...

  4. #109
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Si acolo se dadea holding, ca l-a luat in brate cu totul .
    Clar! Si apoi 10 yards penalty.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #110
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    In meciul asta, Messi si Higuain au fost prea individualisti si de aia scorul a ramas doar 1-0. Cred ca Messi din dorinta de a face cat mai mult risca sa blufeze la acest mondial. Nigeria nu putea spera la mai mult desi a alsat impresia ca are resurse. Cu siguranta la urmatorul meci va arata altfel.

  6. #111
    sport legend Ana_94's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    București, România
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Argentina a jucat mai slab decat ma asteptam Ma asteptam sa le dea nigerienilor o ploaie de goluri dar in schimb abia au reusit sa invinga.Lasa ca e bine si 1-0 dar totusi se putea mai mult.Si Messi a ratat cam mult in meciul asta
    Frail, the skin is dry and pale, the pain will never fail
    And so we go back to the remedy
    Clip the wings that get you high, just leave them where they lie
    And tell yourself "You'll be the death of me"

  7. #112
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    In meciul asta, Messi si Higuain au fost prea individualisti si de aia scorul a ramas doar 1-0. Cred ca Messi din dorinta de a face cat mai mult risca sa blufeze la acest mondial. Nigeria nu putea spera la mai mult desi a alsat impresia ca are resurse. Cu siguranta la urmatorul meci va arata altfel.
    La Barcelona, 4 din acele 8 suturi pe poarta ar fi intrat in poarta. Oricum, ma asteptam sa nu joace lafel de bine cum o face la club.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #113
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    In meciul asta, Messi si Higuain au fost prea individualisti si de aia scorul a ramas doar 1-0. Cred ca Messi din dorinta de a face cat mai mult risca sa blufeze la acest mondial. Nigeria nu putea spera la mai mult desi a alsat impresia ca are resurse. Cu siguranta la urmatorul meci va arata altfel.
    Messi a jucat exact ceea ce joaca si la Barca....a luat mingea la 20 m de poarta, a driblat cate 2,3 ametiti si in final....a ratat....altadata va marca.
    Suturile pe care le-a trimis de la marginea careului au fost senzationale, la fel si portartul nigerienilor.
    Sa fiu al naibii daca inteleg la ce meciuri va uitati.....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #114
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    sa fiu al naibii daca inteleg de ce ii ridici asa in slavi pe argentineni si pe Messi....

    altadata nu va marca deoarece nu va mai avea ocazii....nu in fiecare zi intalnesti defensive marca Nigeria...
    Last edited by White Shadow; 13th June 2010 at 20:42.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  10. #115
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Messi a jucat exact ceea ce joaca si la Barca....a luat mingea la 20 m de poarta, a driblat cate 2,3 ametiti si in final....a ratat....altadata va marca.
    Suturile pe care le-a trimis de la marginea careului au fost senzationale, la fel si portartul nigerienilor.
    Sa fiu al naibii daca inteleg la ce meciuri va uitati.....
    Da, numai ca acum nu ar fi stricat sa joace mai pentru echipa. Adversarii deja il studiaza si para-studiaza astfel ca de unul singur poate ca nu va face mare lucru la acest Campionat.

  11. #116
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Da, numai ca acum nu ar fi stricat sa joace mai pentru echipa. Adversarii deja il studiaza si para-studiaza astfel ca de unul singur poate ca nu va face mare lucru la acest Campionat.
    Cu tot studiul si para-studiul, in primul meci a facut multe ... problema a fost doar la executia de finalizare, asta si pentru ca portarul nigerian a aparat bine.
    Dupa mine, Messi a fost singurul argentinian care a reusit in mare sa se ridice la nivelul asteptarilor.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  12. #117
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Enyeama a fost clar jucatorul meciului, si singurul care a contat din toata echipa Nigeriei. Dar doar cu un portar si-atat nu te califici in optimi. Messi va marca fara probleme. Treaba e daca vor reusi sa-si tina apararea si contra unor echipe care au si atac. Primul test va fi cu Coreea de sud, apoi optimile, dar intr-un sfert cu Germania sau cu Anglia nu-i vad prea bine pe argentinieni...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #118
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Cu tot studiul si para-studiul, in primul meci a facut multe ... problema a fost doar la executia de finalizare, asta si pentru ca portarul nigerian a aparat bine.
    Dupa mine, Messi a fost singurul argentinian care a reusit in mare sa se ridice la nivelul asteptarilor.
    Nu este numai asta...cred ca el simte multa presiune asupra lui, intreaga echipa a Argentinei bazandu-se mult pe el. S-ar putea sa ma insel, dar ratarile lui din meciul cu Nigeria denota pripire si neliniste.

  14. #119
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg, si daca au ratat, ce? Face parte din fotbal, uneori intra in poarta alteori nu, au avut nu stiu cate ocazii, daca mai intrau in poarta 2-3 macar ii ridicati toti in slavi, asa vai vai....fiti seriosi

  15. #120
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Nu este numai asta...cred ca el simte multa presiune asupra lui, intreaga echipa a Argentinei bazandu-se mult pe el. S-ar putea sa ma insel, dar ratarile lui din meciul cu Nigeria denota pripire si neliniste.
    argentina mereu s-a bazat pe un singur jucator, fie ca a fost maradona, canigia, batistuta...acum e messi...oricum joaca frumos, pe mine atacurile lor si pasele ma ung la suflet....e argentina....ca orice echipa sudamericana ataca, fac spectacol...dar si rateaza.....brazilia cu ronaldo in 98 de cate ori nu au ratat poarta? omg...cand il vedeam pe ronaldo cum da peste de la 2 m that's football, enjoy it

  16. #121
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Pai nu am nimic cu Messi.... imi place ce joaca, doar ca nu cred ca va face un CM mare.

  17. #122
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Eu cred ca va fi number 1 detasat.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •